Którą bibliotekę poleciłbyś rozpocząć od głębokiego uczenia się?


35

Którą bibliotekę (TensorFlow lub Keras) poleciłbyś do pierwszego podejścia do głębokiego uczenia się?

Jestem studentem neurologii, który po raz pierwszy próbuje podejść obliczeniowych, jeśli to ma znaczenie.


Jeśli potrzebujesz tylko modelu swojego problemu z uczeniem maszynowym, a następnie wolisz Keras, jeśli jesteś geekiem, spróbuj poznać oba, TensorFlow poinformuje cię, co dzieje się w modelu, i znajdziesz rosnącą społeczność tensorflow chętną do pomocy ty. Wszystkiego najlepszego
shanmuka

Odpowiedzi:


31

Keras to prosta biblioteka sieci neuronowych wysokiego poziomu napisana w języku Python, która działa jako opakowanie dla Tensorflow i Theano. Łatwo się go nauczyć i używać. Korzystanie z Keras przypomina pracę z klockami Lego. Został zbudowany tak, aby ludzie mogli przeprowadzać szybkie eksperymenty i weryfikacje koncepcji przed uruchomieniem procesu budowania na pełną skalę.

Mając to na uwadze, został zaprojektowany jako modułowy i rozszerzalny. Teraz można go używać do znacznie więcej niż tylko eksperymentów. Może to pomóc w RNN, CNN i ich kombinacji.

Jeśli chcesz zacząć i przygotować prototypowe rozwiązanie, polecam zacząć od Keras. Aby poznać szczegóły pod maską, naucz się TensorFlow. Ma ogromną aktywną społeczność, a także dostępne są bardzo dobre zasoby, na przykład ta seria Youtube .

Zobacz także https://blog.keras.io/keras-as-a-simplified-interface-to-tensorflow-tutorial.html .

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.