Jak potężne są komputery, które obecnie napędzają najbardziej zaawansowaną sztuczną inteligencję


Odpowiedzi:


2

Z papieru Deep Stack :

Wydaje się, że dotyczy to szkolenia:

W przypadku sieci turowej wygenerowano dziesięć milionów sytuacji tur pokerowych (od momentu rozdania karty tur) i rozwiązano je za pomocą 6144 rdzeni procesora klastra badawczego Calcul Quebec MP2, wykorzystując ponad 175 podstawowych lat obliczeń. W sieci flopów wygenerowano i rozwiązano milion sytuacji w pokerze (od momentu rozdania kart flop). Sytuacje te zostały rozwiązane za pomocą solvera DeepStack z ograniczoną głębokością z siecią zwrotów stosowaną do wartości alternatywnych w stanach publicznych bezpośrednio po karcie tury. Korzystaliśmy z klastra 20 GPUS i połowy roku GPU czasu obliczeń. W przypadku sieci pomocniczej wygenerowano dziesięć milionów sytuacji, a wartości docelowe uzyskano przez zliczenie wszystkich 22 100 możliwych flopów i uśrednienie wartości alternatywnych z wyników sieci flop.

A to do faktycznej gry:

Obliczenia dotyczące ponownego rozwiązywania i oceny sieci neuronowej są zaimplementowane w Torch7 (53) i działają na pojedynczej karcie graficznej NVIDIA GeForce GTX 1080.

Dla porównania: Rozproszona wersja AlphaGo wymagała uruchomienia 1.920 procesorów i 280 procesorów graficznych.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.