Jakie są zalety posiadania samochodów z własnym napędem?


11

Jakie są zalety posiadania samochodów z własnym napędem?

Będziemy mogli mieć jednocześnie więcej samochodów w ruchu, ale czy nie spowoduje to, że więcej osób zdecyduje się korzystać z samochodów, więc zarówno ruch, jak i zdrowie publiczne faktycznie się pogorszą?

Czy naprawdę jesteśmy tym zainteresowani?

Odpowiedzi:


10

Jednym z głównych argumentów przemawiających za samochodami samojezdnymi jest to, że przypuszczalnie będą one coraz lepsze w prowadzeniu samochodu wraz z postępem technologii, nie będą miały czasowego deficytu uwagi, agresywnych popędów lub nawyków narkotykowych i wyczują otoczenie 360 ​​°, cały czas komunikując się z innymi samochodami, co w sumie razem oznacza LESS DEAD LUDZI.

Jesteśmy tym bardzo zainteresowani.

Nie jest również jasne, czy większość ludzi będzie miała samochody za 30 lat. Może znajdzie się sieć minibusów z elastycznymi trasami, które zabiorą cię od drzwi do drzwi na żądanie. Spowodowałoby to znaczne ograniczenie ruchu, a także mniejszą motywację do przejechania 200 m po papierosy lub coś takiego. Samochody samobieżne pozwoliłyby nam na efektywniejsze wykorzystanie samochodu jako zasobu, ponieważ nagle możemy przenieść puste samochody bez płacenia kierowcy.


7

Istnieje wiele motywacji do samodzielnego prowadzenia samochodów.

 1. Samochody samojezdne mogą być znacznie bezpieczniejsze.

Samochody samojezdne są znacznie bardziej niezawodne niż ludzie i mogą się uczyć, a ich oprogramowanie jest ulepszane i uaktualniane, co skutkuje bezpieczniejszymi drogami i znacznie mniejszą liczbą wypadków.

Więcej informacji na temat bezpieczeństwa jazdy samochodem: http://bigthink.com/ideafeed/googles-self-driving-car-is-ridiculously-safe

 1. Samochody samojezdne mogą prowadzić do większej wydajności na drodze.

Korki i przeszkody zdarzają się z powodu nieefektywności w prowadzeniu przez ludzi, zobacz symulację MIT „fantomowego korka” : https://www.youtube.com/watch?v=Q78Kb4uLAdA i samochodów samobieżnych można zaprogramować, aby tego uniknąć.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

 1. Większe korzyści ekonomiczne i środowiskowe

Samochody samojezdne mogą obniżyć koszty jazdy, oszczędzając paliwo, a tym samym prowadzić do lepszego wpływu na środowisko.

Więcej na temat efektywności paliwowej: http://movimentogroup.com/blog/how-self-driving-cars-increase-fuel-fficiency-decrease-waste/

 1. Łatwość transportu

Samochody samojezdne ułatwiają transport i oznaczają, że kierowcy mogą być niepotrzebni w przyszłości, co spowoduje przyjemniejszą i łatwiejszą jazdę.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Ponadto ułatwiłoby to osobom niepełnosprawnym podróżowanie, a także uprościło podróżowanie. Na przykład dzieci mogłyby zostać odwiezione do szkoły samochodem bez nadzoru rodzica.

 1. Parking

Możesz odebrać samochód z własnym samochodem, co oznacza konieczność parkowania w pobliskich lokalizacjach i / lub długie spacery, aby znaleźć samochód, może stać się już przeszłością, ponieważ samochód podjeżdża do ciebie, aby cię odebrać.

 1. Rzeczy, o których nawet nie pomyśleliśmy :)

4

Dlaczego samochody z własnym samochodem są niesamowite?

 • Bezpieczeństwo: lepsza świadomość (z powodu większej liczby czujników), lepszy czas reakcji, mniej rozproszonych / rannych / pijanych / kierowców wysyłających SMS-y na drodze itp.
 • Wygoda: odbierz moje dzieci ze szkoły, zaparkuj się w sklepie spożywczym, oddaj się do serwisu itp
 • Szybszy transport: dzięki zwiększonemu bezpieczeństwu możesz zwiększyć ograniczenia prędkości, stosując odpowiednie algorytmy wyznaczania trasy, nie potrzebujesz już sygnalizacji świetlnej i znaków stop (jeśli masz wydzielone pasy ruchu i skrzyżowania)
 • Wygoda: leżenie, czytanie, gra lub drzemka podczas podróży (tak!)
 • Koszt: subsydiuj koszt pojazdu za pomocą reklam (np. Wyświetlanych na przedniej szybie)
 • itp

3

Jeśli są w stanie połączyć się w sieć, mogą powiadomić samochód z tyłu, że wkrótce się zepsuje. W ten sposób mogą zbliżać się do siebie z dużą prędkością. Jak tylko ktoś zacznie przerwy, wszystkie samochody z tyłu zastosują przerwy. Nie wymagałyby 2 sekund, aby człowiek zareagował.

Dzieci mogą zostać automatycznie upuszczone do szkoły lub na dworzec kolejowy.

Ludzie nie musieliby parkować samochodu; może upuścić ich w pracy i odjechać.

Taksówki prawdopodobnie stałyby się bardziej opłacalne niż prywatne posiadanie samochodu.

Kradzież samochodu może być trudniejsza.

Gdzie mieszkam, transport publiczny jest mało opłacalny, ponieważ rząd stara się zapewnić wystarczającą liczbę miejsc parkingowych na dworcach kolejowych i przystankach autobusowych. Najbliższe puste miejsce parkingowe przed 8:30 rano to 30 minut piechotą do peronu. Samochody bez kierowcy rozwiązałyby ten problem, a podróż pociągiem stałaby się dla mnie opłacalna.


3

Chciałbym dodać, że samochody z własnym prowadzeniem byłyby również doskonałe dla osób niepełnosprawnych, które inaczej nie byłyby w stanie prowadzić. Dodaje o wiele więcej autonomii wrażliwym ludziom


1

Dziennikarze często zwracają uwagę na bezpieczeństwo. Chociaż istnieje potencjał, aby drogi były bezpieczniejsze, nie sądzę, że jest to siła napędowa popychania samochodów autonomicznych. Główną zaletą samochodów samojezdnych jest to, że zmniejszy to koszty dla firm, jednocześnie zwiększając wydajność (zarówno paliwa, jak i czasu). Z perspektywy publicznej samochody samojezdne są atrakcyjne, ponieważ zmienią zadanie prowadzenia pojazdu w dojazdy do pracy. Aktywność wymagająca uwagi zostanie zastąpiona nieco wolnym czasem.


1

Samochody samojezdne są dobre z następujących powodów:

 • W przypadku nagłej potrzeby, nagłej potrzeby lub po prostu niemożności prowadzenia samochodu, samochód może pojechać samodzielnie w wyznaczone miejsce - jest to przydatne w wielu przypadkach - dzieci, które muszą się gdzieś dostać, gdy rodzice są zajęci, rodzice który wypił trochę za dużo i woli zabrać „taksówkę” do domu, lub podczas biegu doznałeś kontuzji i potrzebujesz pick-upa.
 • Powyższe przykłady dotyczą bardziej oczywistych rzeczy, z którymi obecnie mamy problemy. ale poza tym samochody samojezdne otworzą drzwi dla znacznie szerszej gamy rzeczy: bezpiecznych pościgów policyjnych (tylko samochód bez funkcjonariusza policji), taksówek, pomocy na polu bitwy i wiele więcej ...
 • Trzecią i najważniejszą korzyścią są bezpieczeństwo i właściwości ekonomiczne samochodów samojezdnych: wiele samochodów na drodze może się „zrozumieć” i nic nie będzie nieprzewidziane. mają znacznie szybszy czas reakcji niż ludzie, a być może w przyszłości będą nawet w stanie przewidzieć zmiany w światłach, a tym samym zaoszczędzić gaz i pieniądze (nawet więcej niż mogą teraz zaoszczędzić, jeżdżąc ekonomicznie)

0

Myślę, że jedną bardzo dużą zaletą byłoby to, że gdyby samochody mogły się ze sobą komunikować, mogłyby jeździć synchronicznie.
Na przykład, jeśli była sygnalizacja świetlna i, powiedzmy, 10 samochodów czeka, aż zmieni kolor na zielony (załóżmy, że nadal będzie coś podobnego do sygnalizacji świetlnej). Następnie, gdy zmieni kolor na zielony, wszystkie samochody mogą przyspieszyć z tą samą prędkością (w zależności od przyspieszenia samochodu z przodu) w tym samym czasie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.