Czy auto prowadzące auta Google zatrzyma się, gdy zobaczy kogoś w koszulce z nadrukowanym znakiem stop?


19

W artykule Ukryte przeszkody dla auta z własnym samochodem Google możemy przeczytać, że:

Samochody Google mogą wykrywać znaki stopu, których nie ma na mapie, i reagować na nie. Ta funkcja została wprowadzona, aby radzić sobie z tymczasowymi znakami używanymi na budowach.

Google twierdzi, że jego samochody potrafią rozpoznać prawie wszystkie niezapisane znaki stopu i pozostaną bezpieczne, jeśli przegapią znak, ponieważ pojazdy zawsze zwracają uwagę na ruch drogowy, pieszych i inne przeszkody.

Co by się stało, gdyby samochód zauważył kogoś przed nim (ale nie na drodze kolizji) w koszulce z nadrukowanym znakiem stop. Czy zareaguje i zatrzyma samochód?

Odpowiedzi:


9

Samobieżny samochód Google najprawdopodobniej wykorzystuje mapowanie znaków drogowych za pomocą zdjęć Google Street View do zarządzania zapasami jezdni . Jeśli znaki drogowe nie znajdują się w bazie danych, nadal mogą „widzieć” i wykrywać ruchome obiekty, które można odróżnić od obecności niektórych nieruchomych obiektów, takich jak sygnalizacja świetlna. Dzięki temu jego oprogramowanie może klasyfikować obiekty na podstawie wielkości, kształtu i wzorców ruchu. Dlatego jest bardzo mało prawdopodobne, aby ktoś pomylił się ze znakiem drogowym. Zobacz: W jaki sposób samobieżny samochód Google identyfikuje pieszych?

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Zdjęcie: przegląd technologii

Aby wesprzeć takie twierdzenie, Illah Nourbakhsh , profesor robotyki na Carnegie Mellon University, udzielił wywiadu dla magazynu New York Times na temat autonomicznych samochodów i zawiera ten hipotetyczny scenariusz, mówiąc:

Jeśli idą na zewnątrz, a słońce jest na właściwym poziomie olśnienia, a obok ciebie zatrzymuje się lustrzana ciężarówka, a słońce odbija się od tej ciężarówki i uderza faceta, abyś już nie widział jego twarzy - cóż, teraz twój samochód widzi tylko znak stopu. Szanse na wszystko, co się wydarzy, są coraz mniejsze - to bardzo, bardzo mało prawdopodobne - ale problem polega na tym, że będziemy mieli miliony takich samochodów. Bardzo mało prawdopodobne stanie się przez cały czas.

Mimo to ryzyko byłoby minimalne, ponieważ samochód zawsze pilnuje ruchu, pieszych i innych przeszkód.

Źródła:

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.