Czy są jakieś AI, które jak dotąd przeszły test MIST?


11

MIST to test ilościowy ludzkości, składający się z około 80 tys. Zdań, takich jak:

  • Czy Ziemia jest planetą?
  • Czy słońce jest większe niż moja stopa?
  • Czy ludzie czasem kłamią?
  • itp.

Czy jakaś sztuczna inteligencja próbowała i jak dotąd zdała ten test?

Odpowiedzi:


8

Tak, chociaż jak przydatne może być to AI, to zupełnie inne pytanie.

mpgac jest „minimalnie inteligentnym AGI” szkolonym na korpusie pytań MIST GAC-80K. W rezultacie powinien być w stanie „minimalnie” przejść ten test. Jednak przeszkolenie w zakresie korpusu GAC-80K oczywiście powoduje, że brakuje go do jakichkolwiek praktycznych celów. Z README:

Oczywiście powinno to być w stanie wytworzyć minimalnie inteligentny sygnał, gdy zadawane są zwykłe pytania zdrowego rozsądku, takie jak przedstawione powyżej, przy użyciu pytań, które byłyby sensowne dla przeciętnego człowieka w latach 2000-2005. O wiedzy eksperckiej lub sprawach bieżących pytania nie powinny być lepsze niż przypadek.

Celem mpgac jest porównanie go z innymi AI, które można zbudować, aby przejść ten test. Lub, jak pisarz napisał w README:

Jak skanując niebo, możemy stwierdzić, czy wykryte sygnały radiowe pochodzą z inteligentnego źródła, czy są jedynie szumem tła lub czujnika?

Idealnie byłoby zbudować program, który jest „lepszy” niż mpgac. W podobny sposób, w jaki ELIZA może być postrzegana jako punkt odniesienia dla testu Turinga, mpgac jest punktem odniesienia dla testu MIST.

Repozytorium mpgac GitHub (jak również korpus GAC-80K) jest dostępne tutaj .


2

Uważam, że jest to dokładnie taki test, w którym cykl Douga Lenata poradziłby sobie bardzo dobrze? Ale nie mogę odpowiedzieć na pytanie: na ile z tego korpusu mógłby odpowiedzieć poprawnie? Prawdopodobnie całkiem sporo! (a ilu ludzi może przejść ten test? prawdopodobnie nie wszyscy, ale wielu może ...)

[ale czy cyc jest uważany za AI? prawdopodobnie nie ... więc mogę być nie na temat. Ale imo to baza danych powinna zostać włączona do każdej sztucznej inteligencji, która osiąga pewien rodzaj „inteligencji” ...]

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.