Jakie są wspólne mity związane ze sztuczną inteligencją?


10

Jakie są interesujące mity dotyczące sztucznej inteligencji i jakie są za nimi fakty?


Cześć i witamy na AI Stack Exchange. Niestety nie pasuje to do formatu strony. To byłoby świetne pytanie na forum, ale to nie jest forum. Jeśli mógłbyś ponownie sformułować pytanie, tak aby mogło ono mieć obiektywną pojedynczą odpowiedź, wówczas pasowałoby. To może zadziałać, jeśli zapytasz o jedną plotkę / mit, który gdzieś widziałeś i chciałbyś poznać prawdę.
Neil Slater,

Odpowiedzi:


5

Ponieważ sztuczna inteligencja szybko atakuje nasze życie, mity wokół sztucznej inteligencji również szybko się wytwarzają. Przed wniknięciem w szczegóły należy oderwać się od tych mitów.

Mit 1: AI odbierze nam pracę:

Rzeczywistość: AI nie różni się całkowicie od innych technologii i AI nie odbierze pracy, ale AI zmieni sposób, w jaki pracujemy i pomoże nam zwiększyć produktywność, usuwając monotonne prace.

Mit 2: Sztuczna inteligencja przejmie świat:

Rzeczywistość: AI kontroluje świat. Według mnie nie będzie to możliwe, dopóki nie damy mu tej mocy. Sztuczna inteligencja lub roboty pomogą nam w pracy i pomogą nam rozwiązać niektóre żmudne prace, które są trudne do rozwiązania dla człowieka.

Mit 3: Inteligentne maszyny mogą uczyć się samodzielnie

Rzeczywistość: Wygląda na to, że inteligentna maszyna może się uczyć samodzielnie. Ale faktem jest, że inżynier AI lub specjalista AI powinni opracować algorytm i karmić maszynę zestawami danych i instrukcjami, należy też stale monitorować i, co najważniejsze, regularnie aktualizować oprogramowanie.

Mit 4: Sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe i głębokie uczenie się wszystkie trzy są takie same:

Rzeczywistość: wcale nie. Aby być jasnym uczenie maszynowe jest częścią sztucznej inteligencji, a głębokie uczenie się jest podzbiorem ML. Wszystkie trzy AL, ML i DL są różne, ale są ze sobą powiązane.


chyba że damy mu, że moc dziwnego, że jak wiele potężnych rządy lub organizacje po prostu kocham dać AI moc kontrolowania świata w ich imieniu ...
las

2

W sztucznej inteligencji, choć nie wszyscy się z tym zgadzają, powszechnym (i być może największym) mitem jest eksplozja inteligencji , która, jak twierdzą niektórzy, nastąpi (bez uwzględnienia ograniczeń fizycznych lub wiedzy na temat termodynamiki).


Komentarze nie są przeznaczone do rozszerzonej dyskusji; ta rozmowa została przeniesiona do czatu .
nbro
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.