Czy są jakieś zdecentralizowane przykłady systemów AI z technologią blockchain?


11

Czy próbowano wdrożyć AI z technologią blockchain?

Czy istnieją zdecentralizowane przykłady sieci AI bez centralnego punktu kontroli z węzłami AI działającymi niezależnie (ale zgodnie ze skodyfikowanym zestawem reguł) tworzącym, sprawdzającym i przechowującym tę samą wspólną zdecentralizowaną bazę danych w wielu lokalizacjach na całym świecie?

Odpowiedzi:


6

Inteligencja roju to termin określający systemy, w których stosunkowo proste agenty współpracują ze sobą w celu rozwiązania skomplikowanego problemu w sposób zdecentralizowany.

Ogólnie rzecz biorąc, metody przetwarzania rozproszonego są bardzo ważne w rozwiązywaniu problemów na dużą skalę, a wiele z nich obejmuje głęboką decentralizację. (Biorąc pod uwagę rzeczywistą awarię sprzętu i ogromną wielkość nowoczesnych zestawów danych w odniesieniu do poszczególnych węzłów, im mniej pracy przechodzi przez centralne wąskie gardło, tym lepiej.)

Chociaż są ludzie zainteresowani wykonywaniem obliczeń na blockchainie, wydaje mi się, że jest mało prawdopodobne, aby konkurował z obliczeniami w dedykowanych klastrach (takich jak AWS).


4
Ze względu na prostotę agentów inteligencja roju często nie jest bardzo zdecentralizowana w tym konkretnym sensie, że jest „związana we / wy, a nie związana z obliczeniami”. Oznacza to, że ilość obliczeń wykonywanych przez agentów między komunikacjami jest dość niewielka. Dotyczy to na przykład systemów inteligencji roju, takich jak optymalizacja kolonii mrówek i optymalizacja roju cząstek. System z agentami wykonującymi operacje wymagające większej mocy obliczeniowej może być bardziej podobny do architektury tablicowej ...
NietzscheanAI

2

Myślę, że najlepszym przykładem AI stosowanym w blockchain jest SingularityNET . Właśnie udało im się sprzedać token, w którym sprzedali swój token AGI, którego można będzie zasadniczo użyć do „zapłaty” za zadania AI, które należy wykonać. Różne AI zostaną wprowadzone do sieci i będą mogły komunikować się ze sobą, aby wykonywać różne zadania. Istnieje kilka świetnych filmów online, w których dr Ben Goertzel wyjaśnia to dalej. A tutaj jest link do ich białej księgi .


0

Blockchain i sztuczna inteligencja robią postępy w branży. Podczas gdy Blockchain rewolucjonizuje sektor finansowy, sztuczna inteligencja rozwija branżę dzięki samochodom samojezdnym i innym ulepszeniom uczenia maszynowego. Jednym z powodów szybkiego rozwoju sztucznej inteligencji jest możliwość manipulacji danymi oferowana przez blockchain.

Zdecentralizowana technologia Blockchain może zapewnić sztuczną inteligencję większą przejrzystość i bezpieczeństwo. Do tej pory blockchain miał duży wpływ na całą branżę. Ponieważ wciąż poprawia sposób szyfrowania, badania i obsługi dużych zestawów danych, może odgrywać ważną rolę w rozwoju sztucznej inteligencji. W ten sposób daje inżynierom blockchain możliwość eksperymentowania i wymyślania sposobów na rozwój AI.

Możesz także przeczytać ten artykuł Jak Blockchain może ulepszyć sztuczną inteligencję? po więcej informacji.0

Obecnie pracuję nad strukturą p2p, aby trenować z neuroewolucją, będą miały przykładowe eksperymenty z schludnym, hiperneatycznym i eshyperneat. Programiści AI będą mogli rozwidlać i dodawać dowolne eksperymenty.

Nie jest to blockchain per se, ale będzie miał dht dla genów, sieci mistrzów, oczywiście rówieśników i genomów. Trening neuroewolucyjny może odbywać się równolegle, aby populacja była równomiernie rozmieszczona wśród rówieśników, rówieśnicy, którzy kończą się wcześnie, pomogą wolniejszym rówieśnikom w ich ocenach, a wszyscy rówieśnicy będą mieli kontrolę nad jedną z sieci ocenianych przez przypadkowego rówieśnika, aby zapobiec złośliwości a wszyscy rówieśnicy sprawdzą mistrza każdego pokolenia. Każdy rówieśnik, który oceni sieć, otrzyma token, który jest specyficzny dla pokolenia, w którym pomógł trenować, a także pobierze kopię sieci mistrzów, później planuję zezwolić klientom nie trenującym na wyświetlanie wyników poprzednich mistrzów i ich kupowanie z sieci każdy uczestnik mający token dla genomu, który kupi, otrzyma część płatności. To nie będzie dowód stawki,

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.