Jak mogę zapobiec przywieraniu taśmy łóżka do drukowania do filamentu?


11

Kilka miesięcy temu wykonałem wydruk próbny dla małego sprzętu (o średnicy około 1,5 cala) z otworem w środku. Za pierwszym razem filament (ABS) stopił się z podłożem drukarskim, co oznacza, że ​​musiałem poświęcić dziesięć minut na zeskrobywanie materiału, aby go poluzować. Jednym z rozwiązań jest użycie taśmy malarskiej rozłożonej na stole drukarskim.

To dało dobry wydruk podczas następnego uruchomienia. Problem z tą metodą polegał na tym, że część taśmy następnie stopiła się z tylną częścią przekładni; było tak ciasno, że musiałem odrzucić prototyp. Wiele odmian taśm nie miało znaczenia.

Czy istnieje sposób dalszego używania tej taśmy bez konieczności łączenia jej z filamentem?

Odpowiedzi:


5

Może to w dużym stopniu zależeć od używanego fragmentatora. Niektóre programy, takie jak Makerware i Slic3r, pozwalają dostosować ustawienia dla pierwszej warstwy tratwy / części. Mogę zasugerować dostosowanie tego punktu „Z0” do około 1 / 4-1 / 2 wysokości twojej warstwy. Zasadniczo pierwsza warstwa (lub dwie) również nie będzie przylegać.

To tylko jedna z propozycji wielu rozwiązań. Oto kilka innych zmiennych, o których mógłbym pomyśleć z ręki:

  • Rodzaj taśmy montażowej (np. Maskowanie, malarze, kapton itp.)
  • Rodzaj materiału. Zauważyłem, że PLA jest bardzo uparta, jeśli pozwolisz częściowi całkowicie ostygnąć po wydrukowaniu i że o wiele łatwiej jest usunąć część z platformy roboczej / tratwy zaraz po jej zakończeniu.
  • Rodzaj platformy roboczej. Czy przykładasz zbyt dużo ciepła (jeśli masz podgrzany punkt bazowy) do materiału takiego jak PLA?
  • Spróbuj obniżyć wysokość warstwy. Zapewni to, że każde pasmo nie będzie miało zbyt dużego pola powierzchni, a tym samym mniejsze prawdopodobieństwo, że wytworzy efekt próżniowy z płytą roboczą. Może to jednak skutkować gorszym wykończeniem powierzchni.

Pamiętaj, że jeśli spróbujesz usunąć „ciepły” wydruk, upewnię się, że używasz narzędzia (np.
Szpachelki

1

Moją pierwszą myślą było to, że nie skalibrowałeś Z0 po dodaniu niebieskiej taśmy. Wygląda na to, że głowica drukująca była na początku zbyt blisko stołu, a dodanie niebieskiej taśmy tylko pogorszyło sytuację.


1

Jedną rzecz, którą robię, aby nie przyklejała się do taśmy. Czy dodać klej z kleju w dół na podkładce budowlanej w równomiernym płaszczu na górze taśmy.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.