Jakie są zalety i wady samodzielnego zbierania części, w porównaniu do uzyskania zestawu do samodzielnego montażu, a następnie jego modyfikacji?


14

Myślę o zbudowaniu od podstaw własnej drukarki 3D.

Czy lepiej jest kupić zestaw do samodzielnego montażu i spróbować zbudować wokół niego drukarkę, czy zamówić osobne części do drukarki, a następnie połączyć drukarkę?


Cześć. Wygląda na to, że twoje pytanie brzmi: „Jakie są zalety i wady samodzielnego zbierania części, w porównaniu do uzyskania zestawu, a następnie jego modyfikacji?”. Obecnie uważam, że tytuł pytania słabo odzwierciedla tę intencję (jest zbyt ogólny), a także wydaje się, że twój drugi akapit nic nie dodaje do pytania, co oznacza, że ​​lepiej byłoby go usunąć. Ponadto, w ostatnim akapicie, spróbuj zadać pytanie, aby nie wymagało odpowiedzi opartej na opinii, ponieważ takie pytania są ogólnie odrzucane w społeczności SE.
Tormod Haugene

Zredagowałem to :)
Josip Ivic

Moim zdaniem wygląda teraz lepiej. :)
Tormod Haugene

1
Cześć @josipIvic, Właśnie zauważyłem, że nie zaakceptowałeś jeszcze żadnej odpowiedzi. Czy nadal szukasz odpowiedzi na to pytanie?
Tormod Haugene

Odpowiedzi:


21

Z ogólnego punktu widzenia należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy.

Jeśli kupisz zestaw :

Plusy:

 • Otrzymujesz ubezpieczenie, że masz wszystkie części potrzebne do uzyskania funkcjonalnej drukarki - całą elektronikę, konstrukcję, śruby, nakrętki, śruby, podkładki, druty i tak dalej.
 • Najprawdopodobniej wszystkie części są dopasowane do siebie .
 • Otrzymasz (zwykle) instrukcję obsługi , często społeczność, która może ci pomóc, a czasem nawet wsparcie techniczne.
 • Czasami może to być tańsze niż kupowanie każdej części osobno (ale może być również droższe)

Cons:

 • Masz ograniczone / brak opcji dostosowania drukarki do własnych preferencji bez kupowania dodatkowych części.
 • Niektóre zestawy mogą być później trudne do aktualizacji lub mogą być zablokowane w konfiguracji lub oprogramowaniu.

Moja opinia:

Sposób, w jaki patrzę na to, lepszym rozwiązaniem dla Ciebie zależy od tego jak chcesz spędzić swój czas. To jest:

 1. Jeśli dostaniesz zestaw, możesz poświęcić więcej czasu na budowanie.
 2. Jeśli sam zbierzesz wszystkie części, będziesz musiał poświęcić czas na planowanie, zamawianie części (być może wiele razy) oprócz faktycznego zbudowania drukarki. Ewentualny brak instrukcji może również zwiększyć trudność budowy.

Jeśli nie posiadasz jeszcze drukarki 3D, polecam zakup zestawu, po prostu dlatego, że zmaganie się z trywialnymi rzeczami, takimi jak części nie pasujące do siebie, może zabrać zabawę wielu ludziom.


2
Niezła odpowiedź. Zastanawiasz się również nad wskazaniem, że zestawy mogą być droższe? Coś w stylu: „Może być tańsze niż kupowanie każdej części osobno (ale może być również droższe)”.
hroncok

@hroncok, dziękuję za komentarz! Masz rację. Zestawy z pewnością nie zawsze są tańsze.
Tormod Haugene

2
Polecam kupienie zestawu do pierwszej drukarki i zbudowanie drugiej, jeśli nie z innego powodu niż to, że prawdopodobnie będziesz chciał / musisz wydrukować co najmniej jedną część podczas budowy własnej, a jeśli nie masz działającej drukarki ...
Fred Hamilton

10

Pierwszą drukarkę zbudowałem od zera, chociaż jest ona dość podobna do zbyt dużego MendelMax 2. Było to dobre doświadczenie w nauce, ale czasami bardzo frustrujące. Ogólnie rzecz biorąc, myślę, że cieszę się, że to zrobiłem w ten sposób, ale zestaw dałby mi drukowanie znacznie szybsze i nieco tańsze.

Oto moje główne wrażenia z tego doświadczenia ...

 • Powinieneś już znać większość podstawowych umiejętności: lutowanie, obróbkę drewna i / lub metalu, elektronikę itp. I nie zapominaj o oprogramowaniu - po drodze napisałem dużo kodu Arduino dla różnych rzeczy.

 • Trzeba uważnie szukać odpowiedzi online, ponieważ nie ma instrukcji, do której można przejść. Ta grupa powinna znacznie ułatwić teraz niż w zeszłym roku.

 • Niektóre problemy będą miały świetne odpowiedzi online; niektórzy tego nie zrobią lub odpowiedzi będą trudne do złożenia. Przekonałem się, że silniki krokowe mają swoją „wiedzę”, z kilkoma subtelnościami, których się nie spodziewałem.

 • Musisz zdecydować, jak „od zera” chcesz iść - kupiłem gotowe płyty Arduino Mega i RAMPs, ale zamiast tego możesz kupić zestaw lub komponenty, a nawet zaprojektować własną elektronikę.

 • Popełnisz błędy i wydasz pieniądze na odzyskanie środków. Na przykład mój silnik osi Y nie mógł poruszać platformy roboczej wystarczająco szybko (zbyt duża bezwładność), więc musiałem całkowicie przerobić tę oś, używając znacznie droższej śruby pociągowej, a także łożysk, bloków, sprzęgieł, …

 • Jeśli uważasz, że możesz chcieć później sprzedać drukarkę, wyobrażam sobie, że byłoby łatwiej, gdyby była to znana konstrukcja.

To powiedziawszy, to podmuch, chyba że utkniesz; a satysfakcja z pierwszego udanego wydruku jest całkiem dobra.

Aha, jeszcze jedna wskazówka: szczególnie w przypadku sprzętu kupuj luzem. Prawdopodobnie możesz dostać 100 pewnej śruby online w cenie 10 w lokalnym sklepie z narzędziami. Daj lub sprzedaj resztki, aby pomóc innym zacząć.


6

Kilka miesięcy temu kupiłem tani (220 USD) zestaw Prusa i3 z Chin i zmontowałem go. Złożenie go było zabawne i wciąż stanowiło wyzwanie. Miło też było mieć wstępnie skonfigurowane oprogramowanie układowe już załadowane na dołączoną do niej płytkę Melzi.

Wadą: płyta (Melzi), która była w zestawie, obsługuje tylko jedną wytłaczarkę, więc jeśli chcę dodać więcej wytłaczarek później, muszę ją wymienić. Oznacza to, że w takim przypadku zapłaciłbym za dwie tablice.

Może powinieneś zadać sobie pytanie, jaki jest twój cel nr 1. Jeśli najbardziej interesuje Cię drukarka do użytku w innych projektach, zestaw może być tym, czego potrzebujesz. Jeśli twoim głównym zainteresowaniem jest majstrowanie przy czym, może powinieneś zagrać all-in i zrobić wszystko od zera.


1

Opublikowano już trzy świetne odpowiedzi i ich przeczytanie było niezwykle interesujące. Postaram się nie powtarzać tego, co już powiedziano.

Części pozyskałem osobno dla trzech różnych drukarek:

Od kilku lat koduję Arduinos i Pis oraz buduję roboty i quadkoptery. Następnie, w listopadzie 2016 r., Ponieważ potrzebowałem osłony rekwizytów do quadkoptera ZMR250, który okazał się trudny do uzyskania, ale łatwy do wydrukowania, zacząłem czytać o drukarkach 3D (głównie wiki RepRap, a także indywidualnych blogach o prostych kompilacjach) jako modyfikacje projektu drukarek Prusa, P3Steel, Wilson i Delta / Kossel), oglądanie niezliczonych filmów z budowy i zadawanie pytań na temat drukarek 3D SE oraz czytanie innych pytań i odpowiedzi, a także przeglądanie eBayu przez wiele godzin, tworzyć części i sporządzać liczne zestawienia komponentów (BOM) oraz blogować informacje, które zebrałem. To dało mi dobry punkt wyjścia i punkt wyjścia, kiedy zacząłem zamawiać. W rzeczywistości proces ten wciąż trwa ...

Po zamówieniu części, w grudniu, fragmentarycznie, musiałem poczekać miesiąc na przybycie części z Chin, w którym to czasie przeczytałem trochę więcej i zrewidowałem to, czego już się nauczyłem.

W końcu zacząłem pracować nad P3Steel w styczniu, ale dwa i pół tygodnia później, zanim go ukończyłem, musiałem przenieść się do BKK na dłuższy okres.

Wystąpiły opóźnienia z kompilacją P3Steel z powodu opóźnienia pocztowego, oczywiście, ale także niektórych częściowych zestawów, w których brakowało krytycznych części (patrz Czy oś łożyskowa 8 mm x 20 mm dla koła pasowego luźnego w osi X (P3Steel) jest częścią niestandardową? ), więc musiałem je poddać obróbce w Tajlandii (ponieważ kosztuje to tylko około 3 USD, aby dostać coś tutaj obrabianego). Mam nadzieję, że kiedy wrócę do Wielkiej Brytanii, powinienem mieć wszystko pod ręką i móc ukończyć kompilację w ciągu kilku tygodni

Będąc w Bangkoku zacząłem pozyskiwać części do Wilsona II, a następnie do Kossel, głównie dlatego, że pręty aluminiowe i stalowe są o połowę, o połowę niższe niż w Europie. Musiałem też ponownie przejść przez proces zamawiania, otrzymując części z Chin do tych dwóch drukarek - jednak części z Chin potrzebują zaledwie dwóch tygodni, aby dotrzeć do Tajlandii, a nie miesiąc lub więcej, do Wielkiej Brytanii. Części Wilson II, które planuję zabrać z powrotem do Wielkiej Brytanii, aby dokończyć tam kompilację, mam nadzieję, że wydrukuję plastikowe części na P3Steel, kiedy / jeśli P3Steel zostanie ukończony.

Zauważ, że siedem lub osiem miesięcy od pierwszego zainteresowania drukiem 3D nadal nie ukończyłem jeszcze żadnej drukarki. Jednak na pewno wiele się nauczyłem. Uwaga: większość opóźnień jest spowodowana sześciomiesięczną relokacją od mojej wersji drukarki w Wielkiej Brytanii.

Ponadto, ze względu na moje czytanie blogów z modyfikacjami dla Wilsona i Kossela, ostatnio ponownie kupowałem ulepszenia, zanim jeszcze zdążyłem dopasować śrubę, dla Kossel i Wilsona, nie mówiąc już o ukończeniu którejkolwiek z podstawowych wersji. Na przykład właśnie kupiłem chińskie aluminiowe wierzchołki zamiast plastikowych wydruków PLA, które otrzymałem od Sintron. Skończyłem więc z uczciwą kolekcją części zapasowych (zbędnych?), Ale znowu pomogło mi to uzyskać wgląd w to, co działa dobrze, a co nie.

Aby powtórzyć to, co powiedział TestGeek , jedną główną wskazówką, którą chciałbym uzyskać, jest (i przeczytałem to na forum, kiedy wchodziłem do budynku drukarki 3D), jeśli kupujesz części osobno, jest kupowanie luzem (dostać paczki 10 szt., 50 szt., 100 szt.) I kup więcej niż potrzebujesz: nakrętki, śruby, łożyska, pasek GT2, koła pasowe GT2. Cena spada fenomenalnie i możesz odsprzedawać części zamienne, lokalnie, za mniej więcej tyle, ile zapłaciłeś za całą partię, przez Internet, tym samym pokrywając lub prawie pokrywając koszt drukarki. Dodatkowo przydają się części zamienne do dalszych budów na drodze. Nie kupuj niczego z USA (chyba, że ​​już jesteś w USA) - opłaty importowe / pocztowe są oburzające.


TL; DR

W ten sam sposób, w jaki uczysz się więcej na temat budowania zestawu, w przeciwieństwie do kupowania gotowej drukarki, dowiesz się więcej o pozyskiwaniu części osobno, ale w przypadku zbędnych części może to kosztować więcej. Również:

 • Najpierw szeroko zakrojone badania
 • Kup luzem
 • Bądź przygotowany na opóźnienia, bądź cierpliwy
 • Przygotuj się na iteracyjny projekt
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.