Wykorzystuje skrawki PLA


12

Niedawno dostałem drukarkę 3D i dużo z nią eksperymentowałem, czego rezultatem było wiele nieudanych wydruków (na szczęście sukcesów).

Chciałbym, jeśli to możliwe, znaleźć sposób na ponowne wykorzystanie materiału z tych nieudanych wydruków. Myślę o dwóch metodach:

  1. Oczywistą rzeczą związaną z tym materiałem jest wrzucenie go do starego tostera i ponowne użycie do formowania wtryskowego. Czy jest to dość łatwe do zrobienia? Jeśli tak, jaką temperaturę należy zastosować? Jakie materiały przydałyby się w formie? (z czubka mojej głowy najbardziej obiecujący wydaje się silikon lub drukowany ABS z jakimś uszczelniaczem)
  2. Czy istnieją inne sposoby łatwego ponownego wykorzystania materiału? Zauważyłem, że gdy PLA ogrzewa się do około 50-60 stopni C (120-150 F), staje się on nieco miękki i plastyczny. Czy ktoś ma doświadczenie w formowaniu gorącego PLA?

EDYTOWAĆ:

Żeby było jasne, pytam konkretnie o sposoby ponownego wykorzystania złomu PLA, a nie tylko resztek filamentu, a nie sposobów, aby zamienić go z powrotem w filament lub po prostu poddać recyklingowi. Szczególnie interesuje mnie żywotność dwóch metod, które zasugerowałem, a jeśli ktoś ma doświadczenie (pozytywne lub negatywne), chciałbym o tym usłyszeć.
To nie duplikat, choć mógłbym nie dać sobie z tym rady. Moje pytanie dotyczy w szczególności ponownego wykorzystania osobistego , a nie recyklingu. Edytowane w celu dodania przejrzystości.
P ...

Odpowiedzi:


7

Oto świetny artykuł na ten temat: Jak zrobić własny filament poprzez recykling starych wydruków 3D | Część 1 .

Przy 20 USD / kg za nowy materiał trudno będzie odzyskać równowagę; ale jeśli koszt nie jest Twoim problemem, istnieją pewne opcje.

Oto kolejna kreatywna opcja, którą właśnie zobaczyłem ... Poznaj niesamowity riff na gitarze elektrycznej:

Angus Young - ACDC

  • Kostki do gitary (i biżuteria)

Oto wideo: Recycling Failed Print Recisited // Kostki do gitary, kolczyki i inne .


Dobra odpowiedź, ale nie do końca odpowiada temu, czego szukam. Nie chcę zamieniać odpadowego PLA z powrotem w filament, szukam innych sposobów na jego ponowne wykorzystanie. Dziękujemy za ciekawe linki niezależnie!
P ...

2
Myślałem, że omówiłem obie opcje - robienie filamentów i ponowne wykorzystywanie skrawków (czy to skrawków filamentów, czy części) przez stopienie ich w płaskie talerze i pocięcie ich na biżuterię lub kostki gitarowe. IMHO, ponowne użycie PLA (chyba że mówisz DUŻE ilości) zawsze będzie wymagało czasu i pieniędzy (nigdy nie będzie darmowe). Każde rozwiązanie będzie wymagało dużo pasji, jeśli chodzi o nie wyrzucanie skrawków do kosza, aby uzasadnić czas i koszty ponownego użycia skrawków PLA.
markshancock

To część tego, na co chciałem się odnieść z moimi konkretnymi sugestiami. Podczas gdy płaska biżuteria i kostki do gitary są łatwe do wydrukowania w 3D lub w inny sposób, formowanie wtryskowe i ręczne rzeźbienie mogą utrudnić lub uniemożliwić drukowanie w 3D. Przyznaję, że nie przywiązałem wystarczającej uwagi do linku do gitar - zawiera więcej szczegółów, niż sobie wyobrażałem!
P ...

3

W końcu kupiłem mały ręczny długopis 3D. Przydaje się przy drukowaniu modeli wymagających złożenia. Możesz użyć resztkowego filamentu we piórze 3D. Jeśli nie masz pióra 3D, możesz użyć lutownicy (o ile możesz kontrolować temperaturę) do spawania elementów. Dobrze sobie radzę przy naprawach części i montażu.

Długopisy 3D są również przydatne do szybkich prostych wydruków, jak wspomniano powyżej. Gitara jest dobrym pomysłem i bardzo łatwa do zrobienia za pomocą pióra 3D.

Jeśli chodzi o tworzenie własnego filamentu, warto zapoznać się z kilkoma maszynami.

Najpierw będziesz potrzebować czegoś do przygotowania materiału. Ta niszczarka pomoże.

Aby stworzyć własny filament, oto kilka opcji

  1. majsterkowanie
  2. Z półki

Jeśli chodzi o formowanie wtryskowe, nigdy tego nie robiłem, jednak znalazłem kilka dobrych informacji na temat formowania PLA.


Fajna sugestia! Nie do końca jest to, o co chciałem zapytać, ale bardzo dobry pomysł. Jeśli chodzi o pomysł na lutownicę, jakiej temperatury poleciłbyś użyć? W tej chwili nie mam przyzwoitej lutownicy, ale jestem na rynku dla jednego i byłoby to dobre wtórne zastosowanie.
P ...

1
Masz rację, przepraszam P. Zaktualizowałem moją odpowiedź za Ciebie.
Brad

Dziękuję bardzo za zaktualizowaną odpowiedź! Linki były bardzo interesujące, a zwłaszcza ten ostatni (choć oczywiście bardziej wyspecjalizowany, niż mogę być w stanie użyć) jest dokładnie tym, czego próbowałem i czego nie udało mi się znaleźć przed zadaniem tego pytania. Moje Google-Fu jest słabe, obawiam się ...
P ...

hej P, stworzyłem tutaj film, aby jak najlepiej wykorzystać Google. To powinno pomóc ci trochę przeszukać Google. youtube.com/…
Brad

1

https://preciousplastic.com/ To fantastyczny projekt, który promuje recykling tworzyw sztucznych w użyteczne przedmioty. Oferują bezpłatne plany, filmy wideo na temat budowy urządzeń do recyklingu oraz sugestie dotyczące tego, co zrobić z materiałów z recyklingu.

Osobiście szukam do robienia cegieł ogrodowych lub kostki brukowej. Nie znalazłem jeszcze idealnych temperatur ani metod ogrzewania.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.