Ustawienia Wanhao Duplicator i3 ABS


9

Szukam innych, którzy z powodzeniem drukowali w ABS przy użyciu Wanhao Duplicator i3.

Próbowałem i wiele wypaczenia i rozwarstwienia. Próbowałem nałożyć duże pudełko na drukarkę, co pomogło w niektórych wypaczeniach, ale wciąż mam separację warstw. Użyłem 235 ° C dla wytłaczarki i 100 ° C dla łóżka. Drukuję z prędkością 40 mm / si wysokości warstwy 0,2 mm.

Jeśli ktoś ma ustawienia ABS i PETG dla tej drukarki, pomoc będzie mile widziana.


2
Z jakimi modelami występują te wypaczające problemy? Niektórych rzeczy (duże i płaskie modele) po prostu nie można wydrukować w formacie ABS niezależnie od ustawień i powinieneś po prostu użyć innego materiału. W grze jest o wiele więcej niż tylko twoje ustawienia.
Tom van der Zanden

Były to narożne wsporniki do akrylowej obudowy, może 1,5 cala kwadratu ze szczelinami, w które można wsunąć akryl. Drugi to wspornik L o długości około 1,5 cala wydrukowany na końcu. Tutaj mam warstwy oddzielające. Jestem całkiem nowy w druku 3d i dobrze sobie radziłem z PLA, ale chcę również nauczyć się innych filamentów.
B Hendricks

Miałem ten sam problem i naprawiłem go, drukując trochę wolniej (25 mm / s IIRC) i używając taśmy kaptonowej na łóżku. Możesz także z czasem obniżyć temperaturę złoża, jak opisano w filaments.ca/pages/temperature-guide#abs . Wydrukowałem przy 90 z długim modelem i obniżenie temperatury łóżka zatrzymało moją separację.
Truebrooks

Właśnie wypróbowałem ABS po raz pierwszy. Miałem problemy i nie mam szklanego łóżka. Moje pierwsze cztery wydruki nie powiodły się na początku, więc użyłem kleju bez zmarszczek i mój wydruk działa dobrze. lol. Dziękuję Klej w sztyfcie bez zmarszczek.
Ron

Odpowiedzi:


7

Jestem oficjalnym dystrybutorem Wanhao

Z doświadczenia mogę polecić Ci drukowanie z tymi ustawieniami:

  • Wytłaczarka 230 ° C
  • Ogrzewane łóżko 65 ° C
  • Mieć szklaną powierzchnię
  • Użyj lakieru do włosów na szybę
  • Nadal zamykaj drukarkę lub przynajmniej umieszczaj ją tam, gdzie prawie nie ma wiatru
  • Drukuj przy 45 mm / s

Pamiętaj, że te ustawienia różnią się znacznie w zależności od wilgotności i innych czynników związanych z miejscem, w którym drukujesz, więc bardzo dobrze byłoby wiedzieć, gdzie na świecie eksperymentujesz.

Należy również pamiętać, że wilgotność jest bardzo bardzo zła dla filamentów do drukowania 3D, więc należy je uszczelniać, gdy się ich nie używa.

Proszę o komentarz, jeśli masz więcej wątpliwości.


2

Odniosłem sukces i chybiłem, ale nic, co uważam za świetne. Używałem Hatchbox ABS z wytłaczarką w 230 ° C i łóżkiem w 65 ° C oraz domową obudową.

Jedną z rzeczy, które pomogły, było upewnienie się, że otwory wentylacyjne HVAC w pobliżu drukarki są zamknięte.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.