Czy kolory bezpieczne w Internecie są nadal odpowiednie?


13

Nadal pamiętam jednego z moich nauczycieli w szkole średniej, który wykładał nam o „ bezpiecznych kolorach w sieci ”. Zestaw 216–256 kolorów, których powinieneś używać w swoich projektach i nic poza nimi. Ostatnio wiedziałem, że Photoshop nadal ma ikonę wydajności „bezpieczną dla sieci” 1 w swoim próbniku kolorów.

Czy bezpieczne kolory w sieci są nadal problemem? Poza oczywistą aplikacją (dostępność, starsze wersje oprogramowania itp.), Ile należy rozważyć ograniczenie wyboru kolorów dla mojej ogólnej grupy odbiorców?


1 Czy to był sześcian? Nigdy nie pamiętam

Odpowiedzi:


14

Nie, nie są. Mniej niż 1% użytkowników Internetu korzysta obecnie z 8-bitowych wyświetlaczy, co spowodowało, że byli potrzebni.


To poważnie narodziło się z 8-bitowych wyświetlaczy? Nie sądzę, żebym nawet użył 8-bitowego wyświetlacza, odkąd wykonałem pracę w sieci, i tak zgodnie z moją najlepszą wiedzą ... edycja Chyba matematyka się sumuje, że 8-bit = 256 kolorów z niektóre zastrzeżone = 216 „bezpieczne”. Naprawdę? Fuj
VxJasonxV

Pamiętam czasy, kiedy ludzie mieli 256 kolorów na pulpicie, chyba że byli „technicznie savy” i ustawili „hi color”, 16 bitów…
S.gfx

2
Tak, tak naprawdę pochodzi od 8-bitowych wyświetlaczy, które były bardzo popularne w latach 90. Zobacz artykuł w Wikipedii, aby uzyskać więcej informacji: en.wikipedia.org/wiki/Web_colors#Web-safe_colors
Mike Scott

Hej, nie zapomnij o monitorach Green Screen :-) nie jestem pewien, jak dobrze poszedłby z nimi Web Safe - Chyba tylko 216 bezpiecznych odcieni zieleni ... fajnie !!
Rob

1
niektóre rzeczy naprawdę należy po prostu wymazać z pamięci zbiorowej, jednym z nich są bezpieczne kolory sieciowe. Google ujawnia, że ​​zbyt wiele osób (udajesz?) Dba o ten problem.
Drew
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.