Czy potrzebujemy przycisków RSS?


21

Czekać!

Zanim skomentujesz lub odpowiesz - czy przeczytałeś całe pytanie?

Czy zauważyłeś, że pytanie kończy się słowem „ przycisk ”?

Jeśli tak pojawiło się pytanie:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

następnie przeczytaj je ponownie i spróbuj przetworzyć również ostatnie słowo, zanim opublikujesz wiadomość.

Dziękuję Ci.


Po przeczytaniu całego tytułu pytania („przycisk”!), Oto sam tekst pytania:

Pytanie

Chociaż wszystkie moje strony mają kanały od czasu wprowadzenia RSS 17 lat temu, osobiście nigdy ich nie używałem. Nie jestem więc pewien, jak użytkownicy faktycznie korzystają z linków do kanałów w moich witrynach.

Jak rozumiem, ci użytkownicy, którzy korzystają z kanałów RSS lub Atom, tak naprawdę nie klikają linków na stronie do kanałów, ale używają wtyczki agregatora kanałów, która odczytuje rel=alternatelinki z sekcji głównej kodu źródłowego strony internetowej, znajduje link do kanały tam i powiadamia użytkownika o jego istnieniu.

Do czego więc potrzebujemy przycisku kanału na stronie?


Wyjaśnienie

Aby to wyjaśnić, oto zrzut ekranu z przypadkowego bloga, pokazujący ikonę RSS obok linku do kanału:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Link do strony lub przycisk taki jak ten wydaje się być powszechny w większości tematów blogów, podczas gdy profesjonalne publikacje, takie jak NY Times , nie oferują linku na stronie do swoich kanałów w dowolnym miejscu na swojej stronie (chociaż mają kanały i linki do nich w nagłówek kodu źródłowego).

Gdy profesjonalne serwisy informacyjne oferują link do swoich kanałów na stronie, to dlatego, że oferują mylącą liczbę różnych kanałów, a link zwykle prowadzi do strony wyjaśniającej naturę i zawartość kanałów, które możesz subskrybować. Oto przykład z Huffington Post . Ale nawet jeśli jest obecny, link na stronie do samej strony kanału jest nijakie i znajduje się w stopce:

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Przypomnienie

Czy wspomniałem, że moje pytanie dotyczy przycisków kanału na stronie?


2
Zazwyczaj szukam tego przycisku RSS, naciskam go, a następnie
kopiuję

1
Trudno mi było znaleźć przykład przycisku RSS. Kilka lat temu każda strona miała jedną z tych wielkich pomarańczowych ikon. Teraz wszystkie większe witryny i większość blogów nie mają żadnego przycisku, wiele nawet nie ma linków. Wydaje się, że na blogach Twitter zastąpił kanały. Zastanawiam się, jak udaje ci się zdobyć kanały, jeśli polegasz na przycisku.

1
@ what Wręcz przeciwnie, większość stron, które odwiedzam, ma przycisk RSS.
Rob

2
Powiązane z UX: Jakie jest optymalne położenie ikony RSS? czy jest jakiś? ale odpowiedzi nie uwzględniają możliwości, że przycisk może nie być wcale potrzebny.
Stephen Ostermiller

3
Większość odpowiedzi tutaj brzmi: „Uważam, że przyciski RSS są przydatne”. Dajcie spokój ludzie. To nie jest odpowiedź. Pytanie nie brzmi: „Czy uważasz, że przyciski RSS są przydatne” i nie jest to głosowanie? Pytanie brzmi: „Czy przyciski RSS są ogólnie przydatne?”
David Richerby

Odpowiedzi:


15

Możliwe zalety posiadania widocznych linków do kanałów:

 • Dla odwiedzających, którzy wiedzą, jakie są kanały:

  • Jeśli (obecnie) nie używają programu klienckiego z funkcją automatycznego wykrywania kanału¹, nadal otrzymują informację, że oferujesz kanały i jakie adresy URL mają.
  • Jeśli używają klienta użytkownika z funkcją automatycznego wykrywania kanału, mogą nie oczekiwać znalezienia kanału w Twojej witrynie (i dlatego nie zwracają uwagi na ikonę automatycznego wykrywania) lub mogą nie chcieć subskrybować Twojego kanału. Natknięcie się na widoczny link do kanału może im przypomnieć lub „przekonać” ich do subskrypcji („Ach, kanał… dlaczego nie”).
  • Użytkownicy wyszukiwarek mogą spróbować znaleźć Twój kanał, wyszukując „… kanał”. Pomaga tutaj link zawierający to słowo kluczowe.
 • Dla odwiedzających, którzy nie wiedzą, jakie są kanały:

  • Mają szansę dowiedzieć się o tym. ²
 • Jeśli oferujesz wiele kanałów:

  • Niektóre programy klienckie z funkcją automatycznego wykrywania kanału wykrywają / zezwalają na dostęp do pierwszego kanału, więc użytkownicy ci nadal mają szansę znaleźć inne kanały dzięki widocznym linkom.
  • Może być zbyt skomplikowane, aby opisać ich znaczenie / różnice w titleatrybutach. Oddzielna strona zawierająca linki i opisy wszystkich Twoich kanałów zapewnia większą przejrzystość.

Możliwe wady posiadania widocznych linków do kanałów:

 • Potrzebują trochę miejsca.
 • Projekt witryny może nie być odpowiedni do ich dodania.

Tylko Ty (mając na uwadze witrynę i użytkowników) możesz decydować, co jest ważniejsze.


¹ Automatyczne wykrywanie kanału działa przy użyciu elementów link(lub a/ area) z alternatetypem łącza i formatem kanału w typeatrybucie (tj. application/rss+xmlLub application/atom+xml).

² Jesteś jednym z dzisiejszych szczęśliwych 10000. ;-)

³ Specyfikacja HTML5 określa, że pierwszy jest domyślnym kanałem:

Pierwszy […] należy traktować jako domyślny plik danych syndykowania do celów automatycznego wykrywania kanału.

NB To samo pytanie („[ikona] kanał pytań”), jak również połączony komiks XKCD („Kanał RSS - Kanał Atom”) zawierają widoczne linki do kanałów.


5
Kolejna zaleta (na przykład): użytkownicy komputerów stacjonarnych, którzy lubią Twoją witrynę, ale czytają RSS na innym urządzeniu, wiedzą, że warto poszukać kanału. (Ściśle mówiąc, to nie wymaga przycisku, tylko sposób na poinformowanie ich)
Chris H

Dziękuję @Chris. Nie wiedziałem, że czytniki kanałów mogą być osobną aplikacją bez integracji przeglądarki. Bardzo cenna opinia.

11

Korzystam z RSS cały czas i uważam, że przyciski RSS na stronach są bardzo przydatne. Proste, gdy je widzę, wiem, że witryna oferuje ofertę RSS, jest to bardziej intuicyjny sposób wyszukiwania kanałów niż sprawdzanie stopki lub czegoś innego. Zazwyczaj oczekuję, że przycisk RSS będzie obok ikon / mediów społecznościowych lub małej / dyskretnej ikony z tekstem gdzieś w nagłówku.

Myślę, że niektóre strony internetowe nie oferują linków / ikon do RSS, ponieważ tylko niewielki procent użytkowników uważa to za przydatne. A osoby korzystające z RSS są zwykle nieco bardziej zaawansowanymi użytkownikami, którzy mogą znaleźć RSS, przeglądając go lub wpisując / rss po adresie URL witryny.

Tak więc, z mojego punktu widzenia (jako użytkownik RSS i projektant stron internetowych) uważam, że ikony / linki RSS są przydatne, ale mógłbym bez nich żyć.


1
Oczywiście użytkownicy RSS uważają linki za przydatne. Pytanie brzmi, czy użytkownicy RSS stanowią wystarczająco dużą część odbiorców witryny, aby było to opłacalne. (Na przykład strona internetowa w USA może uznać za przydatne włączenie tłumaczenia hiszpańskiego, podczas gdy strona internetowa w Chinach prawdopodobnie nie zrobiłaby tego. Akceptuję to, że nie jest to świetna analogia, ponieważ tłumaczenie strony internetowej na inny język jest sposobem więcej wysiłku niż dodanie linku RSS.)
David Richerby,

3

Moje przemyślenia z perspektywy blogu ecom +: sam przycisk nie jest potrzebny, chyba że chcesz zaoferować coś użytkownikowi na podstawie jego oczu, bez narzędzi pomocniczych ostrzegających, że RSS jest dostępny, aby kliknąć kanał.

IMO preferowanym sposobem powiadamiania automatyki / narzędzi / wtyczek czytnika o dostępności kanału jest użycie rel="alternate"linku w <head>meta. Jest to pomocne zarówno dla użytkowników, jak i SEO w niektórych okolicznościach.

Tak trasa karmienia wyglądałaby tak <head>:<link rel="alternate" type="application/atom+xml" title="Products On Sale Feed (Atom 1.0)" href="https://www.example.com/rss/onsale" />

Ponadto możesz umieścić podobny meta link w każdej kategorii / archiwum / cokolwiek wymieniając tylko podmioty w tym zakresie: <link rel="alternate" type="application/atom+xml" title="A category feed (Atom 1.0)" href="https://www.example.com/rss/a-category"/>

Wygląda na to, że cała pomocna automatyzacja wciąż nie stanowi problemu i ciągle wraca, aby sprawdzić, czy są nowe treści. Nasze dzienniki są stale wypełniane wszystkimi botami wyszukiwania (i innymi nie-Google) uderzającymi w te kanały. W porównaniu z mapą witryny zainteresowanie około 4 razy większymi kanałami, zwłaszcza wyprzedażami i najnowszymi treściami. Jeśli chodzi o ludzi, musimy jeszcze mieć nawet 1 pojedynczą osobę, która kliknie przycisk RSS z setek tysięcy wizyt w tym obszarze poniżej zakładki.

PS: Nasza grupa koligacji sesji nr 3 to „technofile”, więc nie jest tak, że nie są pewni, co oznacza RSS.


2

Jeśli bez żadnego innego powodu, informuje ludzi, że istnieje kanał RSS. To, czy klikną, czy nie, nie ma znaczenia.


1

Po tylu latach RSS się usunął. Nowe metody, takie jak powiadomienia push, zdominowały RSS. Ale to nie znaczy, że przyciski RSS lub RSS nie są już potrzebne. RSS może być używany jako mini API do interakcji z zawartością strony internetowej. Nie sądzę, że istnieje prostszy sposób na zrobienie tego.

Jeśli chodzi o przyciski, przyciski RSS to najbardziej kompaktowy sposób powiadamiania użytkowników, że witryna ma RSS. Ponieważ wszystkie strony internetowe mogą mieć różne adresy URL RSS, wymagane są przyciski przekierowujące do nich.

Myślę, że jest wiele osób, które wolą surowe adresy URL RSS niż dostęp przez wtyczkę.


4
Wydaje się, że nie dotyczy to konkretnie problemu przycisków . Pytanie nie pyta, czy zaoferować RSS, ale pyta, czy przycisk jest potrzebny / przydatny. Możesz zredagować swoją odpowiedź, aby uniknąć głosów negatywnych.
CVn

„Przyciski RSS to najbardziej kompaktowy sposób powiadamiania użytkowników, że witryna ma kanał RSS” - Przyciski RSS nie są najbardziej zwartym sposobem. „Najbardziej kompaktowym sposobem” jest usunięcie przycisku RSS i po prostu umieszczenie odpowiedniego linkelementu w headsekcji - który i tak powinieneś mieć. Teoretycznie ten linkelement jest wszystkim, czego potrzeba i jest tym, czego będą czytać RSS.
MrWhite

0

Uważam je za bardzo przydatne. Wszyscy kojarzą nam się ze znanymi obrazami lub ikonami i jeśli przeglądam stronę i chcę wiedzieć, czy ma kanał, który chciałbym subskrybować, mały pomarańczowy przycisk wyróżnia się.

Stamtąd mój przepływ pracy jest następujący: kliknę prawym przyciskiem myszy i otrzymam link do kanału. (Jeśli nie, podobnie jak w przypadku witryny z wiadomościami, przeniesie mnie do strony pełnej linków RSS). Wklejam ten link do mojego agregatora, który jest osobną aplikacją, a nie wtyczką.

Alternatywą jest wklejenie adresu URL witryny do agregatora i uzyskanie w ten sposób kanałów. Pierwsza jest moją preferowaną metodą. Jeśli witryna nie ma przycisku (ani łącza RSS), nie pójdę do mojego agregatora i nie wkleję adresu URL, aby sprawdzić, czy są dostępne jakiekolwiek kanały, ponieważ konwencja nakazuje, że zwykle jest tam przycisk.

Musi być dla mnie link lub przycisk. Ponieważ mój agregator jest osobną aplikacją, musiałbym wkleić adres URL witryny, aby sprawdzić, czy ma kanał. Więc chociaż jest to tylko link do obrazu, to nieodłączny związek z RSS sprawia, że ​​jest on użyteczny.

Dla mnie jest tak jak każdy przycisk w mediach społecznościowych - natychmiastowe rozpoznanie.


Dziękuję Ci. Twoje wyjaśnienie, że agregator jest osobną aplikacją, oraz przypomnienie, że tradycyjnie oczekujemy przycisku w przypadku kanałów, są bardzo przydatne.

0

Na stronie przyciski RSS zapewniają ważną funkcję poza zwykłym informowaniem użytkownika końcowego, że RSS jest dostępny. Niektórzy użytkownicy nie używają automatycznego czytnika kanałów RSS, który przechwytuje kanały ze wszystkich odwiedzanych witryn, a raczej ręcznie wybierają kanały, które chcą oglądać. Najlepszą opcją jest mieć zarówno rel=alternatetag, jak i przycisk RSS. rel=alternateMogą być wykorzystywane przez automatyczne agregatorów paszowych ale przycisk może być używany przez użytkowników końcowych, którzy korzystają z lokalnego programu podawania takich jak Outlook, jak mogą kliknąć na link paszowym i będzie otworzyć i dodać kanał do swojego programu do czytania RSS.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.