Wewnętrzne linki do stron a sitemap.xml linki do stron


9

Mam stronę, która nie jest nigdzie linkowana, ale jest wymieniona w sitemap.xml.

Zostanie przeszukany i wyświetlony w SERP.

Czy lepiej byłoby, z punktu widzenia SEO, linkować stronę w naturalny sposób witryny?

Na przykład mam 30 000 produktów w mojej witrynie. Poza wynikami wyszukiwania i plikiem sitemap.xml nie ma naturalnego sposobu na linkowanie do wszystkich plików 30k.

Czy powinienem opracować sposób, klikając sam (bez wyszukiwania), aby przejść do wszystkich tych plików?


2
Miałem ten sam problem w witrynie, która wzrosła z około 150 000 stron do ponad 800 000 stron. Gdzieś wzdłuż linii niemożliwe stało się linkowanie do każdej strony. Jedyną opcją, jaką znalazłem, było skorzystanie z pola tekstowego z automatycznym sugerowaniem wyszukiwania. Poza tym musiałem polegać na jego mapie witryny. Chociaż nie mam dla ciebie pomysłów, jestem bardzo zainteresowany odpowiedziami, które otrzymujesz.
closetnoc

Byłoby lepiej, gdybyś używał linków w kodzie HTML ze hrefznacznikiem. Jeśli to zrobisz, roboty wyszukiwarek mogą szybciej znaleźć Twoje linki i przekazać im „sok z linków”.
Aiza Chivasova

Odpowiedzi:


1

Tylko posiadanie strony wymienionej w mapie witryny bez żadnych linków do niej nie wystarcza dla SEO. Zobacz paradoks mapy witryny .

Nie ma gwarancji, że Google zaindeksuje adresy URL wymienione w mapie witryny. Często zdarza się, że Google nie indeksuje stron, które nie zawierają do nich linków, nawet jeśli są one wymienione w mapie witryny.

Nawet jeśli twoja strona zostanie zaindeksowana, nie będzie tak dobrze pozycjonowana, jak gdyby miał do niej linki prowadzące. Linki informują Google, że strona jest ważna i pomagają jej dobrze się pozycjonować. Bez linków strona nigdy nie będzie miała takiej pozycji w rankingu, jak w przypadku niektórych linków.

Idealnie byłoby utworzyć wiele linków do każdej strony w witrynie. Twoje najważniejsze strony powinny mieć najwięcej linków. Strona główna powinna zawierać link do każdej strony w Twojej witrynie. Na każdej stronie witryny może znajdować się menu, które prowadzi również do 5 do 50 innych stron. Inne strony powinny uzyskać linki z powiązanych stron.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.