Czy warto kupić moją nazwę domeny z wieloma domenami najwyższego poziomu?


14

Tworzę blog i kupię własną nazwę domeny. Będzie to głównie blog, ale nie wykluczam jego późniejszego rozszerzenia poprzez dodanie innych funkcji (takich jak platforma e-commerce, moduł do kontaktów itd.)

Planuję użyć .comrozszerzenia. Czy wskazane jest kupowanie innych rozszerzeń domen najwyższego poziomu i blokowanie konkurencji? Planuję tylko użyć tego.

Odpowiedzi:


15

Jest prawie niemożliwe całkowicie „zablokować markę”, kupując ją dla każdej domeny najwyższego poziomu. Istnieją setki domen najwyższego poziomu, a nowe ciągle pojawiają się w Internecie. Tylko dobrze finansowane firmy mają na to dość pieniędzy.

I tradycyjnie zakupił .com, .orga .netrazem. Ale w tym momencie kwestionuję konieczność tego. Umieszczenie witryny w innej domenie najwyższego poziomu jest mało prawdopodobne dla kogoś innego.

  • Google bardzo dobrze ocenia ranking oryginalnej witryny z najlepszą zawartością na pierwszej pozycji wyszukiwania.
  • Jeśli zarejestrujesz swoje imię i nazwisko, będziesz mieć prawo do znaków towarowych po swojej stronie i możesz wyrywać domeny z dala od squatterów za pomocą prawa znaków towarowych, jeśli naprawdę potrzebujesz.

Jeśli konfigurujesz witrynę na czymś innym niż a .com, kupiłbym ją .comrównież, ponieważ często jest to domyślny typ ruchu. W przeciwnym razie nie zawracałbym sobie głowy próbą uzyskania nazwy domeny na wielu różnych TLD.


2
Absolutnie prawdziwe. Istnieją firmy, które zarabiają bardzo dobrze dla siebie, a ich jedyną funkcją jest ochrona nazw domen dla dużych firm. Jeśli nie jesteś wystarczająco duży, aby zapłacić za taką usługę, absolutnie nie będziesz w stanie chronić swojej marki, próbując wykupić wszystkie możliwe warianty domen - jest ich po prostu zbyt wiele, ale równie dobrze, jeśli nie jesteś tak dużą marką, prawdopodobnie nie musisz.
Spudley

4

Chcesz zablokować domenę w momencie zakupu, aby zabezpieczyć ją przed jednym rejestratorem domen, z którym pracujesz.

Bez blokady ktoś może zarejestrować się i przenieść nazwę domeny od rejestratora do swojego rejestratora.

Zobacz: https://www.icann.org/resources/pages/locked-2013-05-03-en


2
Myślę, że miał na myśli „blokadę” w sensie defensywnej rejestracji domen. Niezależnie od tego: nawet jeśli nazwa domeny jest odblokowana, nadal potrzebujesz kodu EPP, aby ją przenieść. Pozostawienie odblokowanej domeny było ryzykowne przed wdrożeniem kodów EPP, ale to było dawno temu.
duskwuff -inactive-

Użyłem „blokady” w tym sensie, że jeśli utworzę blog „www.myname.com”, uniemożliwiam innym osobom tworzenie bloga o nazwie „www.myname.net” lub „www.myname.org” i tak dalej. ..
franz1,

1
Jeśli zablokujesz każdą z tych domen, będziesz złoty. Lepiej zablokuj domenę główną, a następnie utwórz subdomeny. Na przykład: example.com, smallblogs.example.com, bigblogs.example.com
Mike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.