Czy powinniśmy porzucić schemat indeksowania AJAX?


9

Więc teraz Google wycofał schemat indeksowania AJAX . Mówią, że nie zawracają sobie głowy wdrażaniem go w nowych witrynach, ponieważ nie jest to już potrzebne, ponieważ Googlebot nie ma teraz problemu z oglądaniem dynamicznych treści. Czy powinniśmy natychmiast zaufać temu stwierdzeniu, czy lepiej przez jakiś czas stosować się do przestarzałego standardu?

Odpowiedzi:


12

Kilka innych wyszukiwarek (Bing, Yandex itp.) Nadal korzysta z _escaped_fragment_systemu. Nie przestaną go używać z dnia na dzień, tylko dlatego, że Google. Dlatego jeśli zależy Ci na możliwości indeksowania witryny przez wyszukiwarki inne niż Google, możesz nadal wspierać ten program.

Oczywiście, jeśli masz już skonfigurowaną obsługę _escaped_fragment_witryny, nie ma powodu, aby ją wyłączać. Jeśli opracowujesz nową witrynę, musisz rozważyć koszt dodania tej funkcji do korzyści (pamiętając, że Google ma obecnie niemal monopol na wyszukiwanie w Internecie i że w każdym razie inne wyszukiwarki będą prawdopodobnie wkrótce zacznie podążać za przykładem Google i wdrożyć lepsze indeksowanie dynamicznej zawartości ładowanej przez Ajax).


Na koniec zauważ, że w większości przypadków najprostszym i najbardziej niezawodnym rozwiązaniem jest zaimplementowanie witryny, aby w ogóle nie potrzebowała takich sztuczek. Przynajmniej w 99% przypadków tak naprawdę nie potrzebujesz Ajaxu, a nawet skryptów po stronie klienta. Unikając niepotrzebnego polegania na Ajaxie i projektując witrynę tak, aby przynajmniej podstawowe funkcje przeglądania działały nawet przy wyłączonej obsłudze JavaScript , zapewnisz możliwie najszerszą kompatybilność między przeglądarkami i wyszukiwarkami.

Sztuką, aby to zrobić skutecznie, jest najpierw skonfigurowanie podstawowej funkcjonalności witryny za pomocą podstawowego HTML i CSS oraz zwykłych starych linków, w ogóle bez JS. Gdy to zrobisz, możesz dodać JS i Ajax, aby zapewnić płynniejsze ładowanie i dodatkowe funkcje, zachowując jednocześnie pełen wdzięku interfejs awaryjny dla użytkowników i wyszukiwarek, które nie obsługują dodatkowych funkcji. Jeśli zaczniesz od wszystkiego polegać na Ajaxie, późniejsze zainstalowanie zastępczego interfejsu innego niż Ajax może być bardzo trudne i niewygodne.


Świetna rada, ale wiesz, kątowe js i teraz za późno :)
Mario Trucco

2
Pamiętaj również, że może być konieczne wsparcie serwisów społecznościowych. Ostatnim razem, gdy sprawdzałem, Facebook nadal udostępnia tytuły wąsów jako „foobar - {{page.title}}”, jeśli nie używasz jakiegoś prerenderingu.
Swimburger

1

Google już indeksuje i przetwarza JavaScript, więc nie ma potrzeby wdrażania schematu indeksowania AJAX w nowych witrynach.


Chyba że zależy Ci na indeksowaniu przez Binga i Yahoo (dopóki ich nie dogonią)
GeekyMonkey
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.