Jeśli mam stronę, która generuje duży ruch StumbleUpon, czy ruch ten spadnie, jeśli ją przeniosę?


10

Załóżmy, że mam stronę, która generuje duży ruch przez StumbleUpon . Jest to starożytna strona i może chciałbym przenieść ją na inną stronę w ramach reorganizacji mojej starej witryny. Zamierzam zachować identyczną treść, poza wąskim nagłówkiem lub stopką.

Czy w przypadku permanent 301przekierowania moja strona zostanie ukarana przez StumbleUpon lub inne witryny z zakładkami społecznościowymi? Czy utracę istniejący ruch?


1
Aby odważnie udać się tam, gdzie wcześniej nie było żadnego przekierowania .. +1 :)
Tim Post

Nie mogłem też znaleźć niczego na temat obsługi 301 przez StumbleUpon. Powinieneś skonfigurować przekierowanie i śledzić jego postęp na innej stronie przesłanej do StumbleUpon.
Bryson,

To zabawne, nigdy nie przesłałem tej strony w szczególności do StumbleUpon, po prostu wydawało się, że wessałem ją do SU jakieś 7 lat temu. Dobrym pomysłem jest wypróbowanie go na stronie o niższym traffickingu.
artlung

Odpowiedzi:


10

Nie znam tony na temat StumbleUpon, ale wiem, że Google daje ci tylko lekkie przekierowanie na 301 przekierowań. W ten sposób nie powinieneś mieć problemu z przekierowaniem 301 dla strony, do której prowadzi StumbleUpon. Google nadal będzie go indeksować i po prostu zobaczy, że jest teraz 301.

Jedyne, co chciałbym mieć, to to, czy StumbleUpon usuwa linki, które uznaje za przekierowania 301. Od StumbleUpon nie mogłem znaleźć niczego, co zmusiłoby mnie do myślenia, że ​​to robią.


5

Tak więc wydaje mi się, w oparciu o to pytanie na stronie pomocy technicznej StumbleUpon, że pracownik SU ma pewną wadę w odniesieniu do jednego aspektu SU:

Niestety nie możemy przekierowywać istniejących recenzji na nowe adresy URL ani zmieniać szczegółów wpisu dla istniejących recenzji.

Możesz upewnić się, że masz przekierowanie na każdej ze „starych” stron, które zostały sprawdzone, aby każdy odwiedzający tę trasę znalazł się w Twojej nowej treści.

Tak więc zmiana adresu URL spowoduje oddzielenie istniejących recenzji i potknięcie się o dane na stronie. Teraz użytkownicy nadal mogą się tam dostać (zakładając, że przekierowania są wykonywane poprawnie na serwerze), ale ma to pewną wadę.

Ale w oparciu o to, co widzę w niektórych witrynach, które implementują przekierowania, zmiana adresu URL nie powinna mieć żadnych wad. Mimo to wydaje mi się, że nie chcę się tym bawić w przypadku istniejących stron o dużym ruchu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.