Dlaczego com.google jest prawidłową nazwą domeny?


51

https://com.google wydaje się być Google do góry nogami-prawy-lewy.

Ale dlaczego .googlejest ważna nazwa domeny? A może czekać, .comczy to jest jakoś odwrócone przy użyciu jakiejś ukrytej techniki? Och, w końcu 1 kwietnia…

Ale mimo to przejrzałem hasło „ nazwa domeny Google ” i nadal nie mogę go złapać…

Edytować:

Znaleziono hack: na wypadek gdyby ktoś zastanawiał się, jak to kiedyś wyglądało, odwiedź https://www.google.com/?igu=2 !

Niestety Google wydaje się całkowicie wyłączyć https://com.google :(

Oto kilka zrzutów ekranu:


7
@close Wiem, że google.com działa dobrze. W tym pytaniu pytam konkretnie o com.google , natknąłem się na ten link w tawernie na Meta :) Czy ten link nie robi dla ciebie nic specjalnego?
Nicol

7
.google jest prawidłową domeną TLD należącą do Google, a com.google jest prawidłową witryną. Gdy ktoś jest właścicielem własnej TLD, może zarezerwować com tak jak co.uk gdzie co = com. To wygląda na włamanie do domeny ze strony Google.
closetnoc

2
BTW- Podoba mi się pytanie. Nie byłem świadomy tego włamania. Jeden głos za oryginalnością i rozśmieszył mnie!
closetnoc

3
To nie hack! to kiepski żart głupców z kwietnia! używając CSS i JS :)
Simon Hayter

1
@ Aż nie ma za co :) Ale czy naprawdę tego nie widziałeś? Mam na myśli, odpowiedziałeś na moje pytanie i nie spojrzałeś na com.google? Powinieneś być bardziej ciekawy; D
Nicel

Odpowiedzi:


61

.google jest właściwie prawidłową domeną najwyższego poziomu (lub strefą najwyższego poziomu), podobnie jak „.youtube”. Google zastosowało się do tych TLD dawno temu ... z powodzeniem, jak teraz widzimy. Google może teraz dalej przekazywać uprawnienia w tej strefie, a com.google i inne subdomeny (lub strefy delegowane) mogą stać się ważne i obsługiwane.

Oto artykuł informacyjny na temat zdnet na ten temat z 2012 roku. Możesz dowiedzieć się więcej o tle .google na temat DLACZEGO w rejestrze.

Z drugiej strony efekt lustrzany „na stronie” jest prawdopodobnie wykonywany za pomocą małego css3 (jak np. Tutaj opisane ) - teraz tylko szybko sprawdziłem za pomocą firebuga i zobaczyłem, że po najechaniu elementy są faktycznie podświetlone po przeciwnej stronie.


1
Och, w porządku, jestem kiepski w logowaniu jak widzę ... O ciele, zdaję sobie sprawę, że CSS może sobie z tym poradzić, po prostu byłem zaskoczony lokalizacją.
Href

5
Ten post na blogu od Google wyjaśnia ich decyzję o utworzeniu większej liczby domen TLD. Zawiera także listę wszystkich TLD, o które się ubiegali.
Ionian316

3
„Efekt lustra” - Dang, chyba brakowało mi całej zabawy! Dzień później przekierowuje do zwykłej domeny google.
MrWhite

1
@ w3d Nie spóźniłeś się; sprawdź moją edycję! :)
nicael

2
Masz rację co do części CSS. Sprawdziłem, a strona składała się z elementu iframe, którego ciało zawierało „transform: scaleX (-1);” stosowany.
Kirill Rakhman

19

Jak ...

W ciągu ostatnich kilku lat icann otworzył aplikacje na niestandardowe nazwy GTLD, możesz sprawdzić statusy aplikacji na stronie ICANN . Spodziewać się wiele nowych nazwisk Spółka jako gTLD w ciągu najbliższych kilku lat, takie jak .bbc, .foodnetwork, .hiltonitd. Niestety ich plan był tylko dla super bogatych lub dużego korpusu z wiadrami wypełnionymi 100 banknotów dolarowych.

Dlaczego ...

CNAME com.na .googlezostała utworzona w dniu 31 marca 2015 roku i jest od siebie o 1 Aprils głupi żart, który moim zdaniem jest słaba żart! prawdziwy żart robiłby to na głównej stronie :)

Kiedy ...

Rekordy Whois dla .googlewyświetlaczy:

created 2014-09-04 Thursday, September 4, 2014
changed 2015-01-07 Wednesday, January 7, 2015

Warto wspomnieć, że Google zarejestrował szeroką gamę domen gTLD, w tym gTLD wielokrotnego użytku za pośrednictwem obsługiwanych rejestratorów. Domeny takie są .howwłasnością Google i można je rejestrować za pośrednictwem dużych firm rejestrujących, takich jak 123-reg i name.com .

Nadchodzące domeny publiczne Google to:

.dad .esq .here .meme .prof .zip .ads .day .fly .mov .rsvp .boo .eat .foo

Możesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco w witrynie Google Registry Online Frontier .

Whois'ing ...

Aby dodać większość internetowych usług whois, nie rozumiem domen najwyższego poziomu, zwłaszcza jeśli chodzi o domeny gTLD, polecam gWhois .


2

.google to TLD.

Jest podobny do rozszerzenia .pl lub .net, więc nie ma w tym żadnej sztuczki.


7
Istnieje już odpowiedź na to pytanie, która jest również o wiele bardziej kompletna niż twoja
nik.

2
I ta odpowiedź jest zła. Domeny najwyższego poziomu nie jest taka sama jak w domenie .
Pan Lister

Co może być lepszym sposobem na wyjaśnienie tego?
makepkgnotwar

1
@tillinberlin Oh czekaj, myślałeś, że komentuję twoją odpowiedź. W porządku, żadnych trudnych uczuć; może się zdarzyć najlepszemu z nas. Zwykle spowodowane przez niewystarczającą ilość kawy.
Pan Lister,

1
@MrLister TLD jest rodzajem domeny. Nie jest to też „specjalny typ” domeny, to po prostu domena (na najwyższym poziomie).
Chris Down,

0

.google jest prawidłowym tld, więc możesz zobaczyć www.anything.google, możesz przejść do listy, na której będziesz mógł mieć swój własny tld (jest trochę drogi dla zwykłego człowieka), ale będziesz mógł sprzedawać innym.

Możesz złożyć wniosek o nowy tld tutaj: http://newgtlds.icann.org/en/applicants Możesz przeglądać i kupować nowe domeny w obszarze Nowe domeny gTLD tutaj: namecheap. com / domains / new-tlds / explore.aspx

Niektóre mogą być interesujące dla konkretnych branż, takich jak .insurance, .cars, .blog ... itp

Jeśli chodzi o zdjęcia wywrócone / backwords, Facebook faktycznie ma to jako język, wraz z piratem i kilkoma innymi

https://www.facebook.com/pages/Changing-your-language-to-pirate-or-upside-down/261903469185


-1

.google to ogólna domena najwyższego poziomu, znana również jako GTLD, jest oryginalna. Myślę, że to tak, jakby google kupiło nazwę „com” pod „.google”, w „Google.com” to było „google” zostało zakupione pod „.com”.


Google jest właścicielem całej .google TLD, więc nie było potrzeby, aby „kupowali” com.google.
Stephen Ostermiller

1
Ta odpowiedź nie mówi nic, czego inne odpowiedzi jeszcze nie mówią. Czy możesz to edytować, aby zapewnić coś nowego?
Stephen Ostermiller
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.