Dlaczego lista rejestratorów ICANN pokazuje wielokrotnie warianty tej samej firmy?


12

Podczas przeglądania listy akredytowanych rejestratorów ICANN:
https://www.icann.org/registrar-reports/accredited-list.html

Zauważyłem, że kilka firm jest rejestrowanych wiele razy, a wiele zarejestrowanych linków przekierowuje do tej samej firmy. Na przykład istnieje wiele wpisów dotyczących DropCatch.com. Istnieje wiele innych firm, które robią to samo.

Z tego, co rozumiem, pojawienie się na tej liście kosztuje kilka tysięcy dolarów. Dlaczego te firmy rejestrują się wiele razy?


3
Wygląda na to, że ktoś próbuje skorzystać z luki na wypadek utraty akredytacji. Zauważ, że zarejestrowali oni 400 różnych podobnych domen (z tylko 1 różnicą liczbową), a także zarejestrowali 400 różnych LLC w stanie Kolorado. Powiązane strony mają również ocenę „F” w BBB. Powiedziałbym, że kupujący strzeż się, gdy zobaczą coś tak szkicowego.
dan

3
Zauważyłem również, że konkretna witryna DropCatch.com próbuje przechwycić wygasłe domeny podczas „upuszczania”. Może się zdarzyć, że dzięki większej liczbie instancji będą mogli przechylić proces na swoją korzyść. Zauważyłem również, że mnóstwo firm z listy przekierowuje na networksolutions.com . Mogą robić to, o czym mówisz.
Ethan

4
Wydaje się prawdopodobne. Myślałem, że rejestracje są ograniczone tylko liczbą połączeń gniazd na adres IP, ale wszystkie ich domeny wydają się mieć ten sam adres IP ... Jestem pewien, że jest to powiązane, z dodatkową korzyścią w postaci zabezpieczenia akredytacji. Wysłałem zapytanie do kontaktu w ICANN, aby zobaczyć, co jest grane. Z pewnością utrudnia to znalezienie innych akredytowanych rejestratorów, którzy muszą przewijać ponad 400 pozycji dla tej samej organizacji, i myślę, że może zdewaluować, co akredytacja oznacza dla społeczeństwa.
dan

Bardzo interesujące pytanie teraz, kiedy odwiedziłem stronę i przeczytałem komentarze. W każdym rogu są oszuści. Również ci, którzy próbują wyłapać upuszczone domeny, zabijają, więc zrobią wszystko, aby chronić swoje interesy, w tym kaszląc 40000 dolarów dwa razy, to dla nich ogromna zmiana. Zakładam, że ich nazwy domen są hostowane - nie wyglądały - i że działają z innego zestawu adresów IP - prawdopodobnie wyrzucanych. Telcos nie mają nic przeciwko zmianie adresów IP za jednym zamachem, jeśli dostaniesz pieniądze. Może to być prawie natychmiastowe. Rodzaj mrocznej tajemnicy branży.
closetnoc

@dan: Czy coś słyszałeś?
Unor

Odpowiedzi:


2

Istnieje wiele przypadków, w których działania podejmowane przez ICANN wymagają wsparcia lub konsultacji z grupą interesariuszy ds. Rejestratorów. Podejrzewam, że bez przychodzącej tu osoby z ICANN i potwierdzającej oficjalnie powód duplikatów, podejrzewam, że może to być sytuacja podobna do sytuacji akcjonariusza, w której każdy akredytowany wpis rejestratora ma jeden głos, a im więcej wpisów, tym większy wpływ na kierunek ICANN.

Przyznaję, że jest to hipoteza, ale z mojej podstawowej lektury regulaminu ICANN wynika, że ​​może to być duży czynnik. Powiedziałbym, że ma to również związek z ochroną przed akredytacją, ale powiedziałbym, że prawdopodobnie ma to mniej wspólnego z tym, niż wiele osób myśli, ponieważ ICANN byłoby prostą sprawą, aby akredytować wszystkie wpisy, które ma jeden podmiot. (np. co ma enom jako oczywiste duplikacje). Jeśli chodzi o dużą liczbę wpisów wywodzących się z NameBright, wydaje się, że są to umyślne próby obejścia wszelkich skarg i środków związanych z wyrejestrowaniem, ponieważ firmy te są wymienione jako partnerzy NameBright i to wszystko, co robią.

Możliwe też, że kiedyś istniała firma o nazwie Echo Domain, która została kupiona przez NameBright i połączona, a także połączona z ich akredytacją ICANN.

Powiedziałbym, że wszystkie te przypadki można zobaczyć na liście akredytacyjnej ICANN i muszę powiedzieć, że jest bardzo wątpliwe, czy wszystkie duplikaty są próbami wykorzystania luki prawnej w celu ochrony ponownej akredytacji.


2

Po wygaśnięciu / upuszczeniu domen stają się one dostępne do „złapania” i ponownego zarejestrowania za pomocą backorderingu, zanim zostaną udostępnione do powszechnej sprzedaży. Jeśli ktoś zaliczy zaległość (w tym odsprzedawców), wówczas rejestrator, który zaakceptował zaległość, może podać swoje imię i nazwisko. W momencie wygaśnięcia z rejestratora wybierana jest nazwa rejestratora, który wygrywa domenę w imieniu swojego klienta. Konfiguracja z wieloma rejestratorami daje ci większe szanse na wygraną, ponieważ twoje imię jest w kapeluszu więcej razy (aczkolwiek odmiany twojego imienia, które mogą dotyczyć spółek zależnych). Mając to na uwadze, rejestratorami, którzy najprawdopodobniej wygrają zaległe zamówienia, będą ci z największą liczbą zgłoszeń do ICANN (i w związku z tym płacący najwięcej opłat).

Osobiście uważam, że ICANN powinien zaakceptować tylko jeden wniosek rejestratora na grupę firm, aby połów był sprawiedliwy. Zwykle sprzedawcy domen dokonują ogromnych narzutów w domenach, które wychwytują, a te z kolei są przeznaczane na kupowanie kolejnych aplikacji rejestrujących, aby mieć pewność, że zawsze będą mieli największe szanse na opóźnienie. To tylko jedna z ich strategii, ale jest skuteczna. Często sprzedawcy domen używają skryptów do składania ofert na aukcjach również w ostatniej chwili (ta praktyka jest znana jako sniping w serwisie eBay). Ponadto, ponieważ decyzje ICANN wymagają wsparcia rejestratorów, a większość rejestratorów będących odsprzedawcami domen w wyniku tej metody okaże się bardzo trudne dla ICANN, aby kiedykolwiek zmienić tę nadużycie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.