Google Analytics - jak wyświetlić bardziej szczegółowe informacje o przeglądarce i systemie operacyjnym w tym samym czasie?


19

Wiem, jak wyświetlić informacje o przeglądarce wysokiego poziomu, systemie operacyjnym i urządzeniu w Google Analytics. I wiem, jak zobaczyć szczegółowe informacje według kategorii (tj. IE> IE11, IE10, IE9 itp.). Ale jak mogę zobaczyć szczegółowe kombinacje ?

Na przykład na liście systemów operacyjnych (od najpopularniejszych do najmniejszych) chciałbym zobaczyć konkretną przeglądarkę i wersję (np. Chrome 35.x) od najpopularniejszej do najmniejszej.

Mogę uzyskać te dane osobno i zastanawiam się, czy Google Analytics ma sposób na ich automatyczne połączenie.

Odpowiedzi:


20

Google Analytics dopuszcza tylko dwa wymiary w standardowych raportach jednocześnie. Pytasz o raport w trzech wymiarach (system operacyjny, przeglądarka, wersja przeglądarki).

Rozpoczynając od raportu „System operacyjny” (z „Odbiorców”, „Technologii”, „Przeglądarki i systemu operacyjnego”), możesz dodać dodatkowy wymiar „Przeglądarki” lub „Wersji przeglądarki”.

OS i przeglądarka

OS i wersja przeglądarki

Podczas gdy żaden z tych raportów nie robi dokładnie tego, co chcesz, ten drugi jest dość blisko, ponieważ wersje przeglądarki między przeglądarkami w niewielkim stopniu się pokrywają. Wiem, że „39.0.2383” to wersja Chrome, „11.0” to IE, a „34.0” to Firefox.

Możesz sprawić, by działał z niestandardowym raportem. Kliknij „Dostosowanie”, a następnie „+ Nowy raport niestandardowy”, z którego możesz utworzyć raport o wielu wymiarach, takich jak ten:

raport niestandardowy dla czterech wymiarów: os, wersja os, przeglądarka, wersja przeglądarki

Potem wygląda to tak:

raport systemu operacyjnego i przeglądarki

Naprawdę chciałbym, aby Google Analytics miał koncepcję wymiaru „Przeglądarka i wersja główna”, aby można było zobaczyć „Chrome 39” jako jeden element i jako jeden drugi wymiar w systemie operacyjnym.


3

Utwórz niestandardowy raport:

Dane: sesje, użytkownicy, odsłony

Wymiary: System operacyjny> Przeglądarka> Wersja przeglądarki

Następnie masz raport z liczbą sesji / użytkowników / odsłon na przeglądarkę i możesz przejść do szczegółów, która przeglądarka jest najpopularniejsza na wybranej platformie.0

Raporty niestandardowe to jeden ze sposobów. Innym jest użycie dodatku Google Analytics z Arkuszami Google.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.