Jak należy postępować z wygasłą treścią?


9

Wyobraźmy sobie ten uproszczony przypadek: strona aukcyjna ma strony z „szczegółami aukcji”. Kilka tygodni po zakończeniu aukcji strona „szczegóły aukcji” nie jest już dostępna.

Po prostu podajemy HTTP/1.1 410 Gonestronę zawierającą przyczynę.

Jednak nasi konkurenci grają inaczej (nawet w serwisie eBay) ...

Po usunięciu treści służą one HTTP/1.1 301 Moved Permanentlyi przekierowują na listę kategorii związaną z aukcją.

Jaka jest czystość tej strategii przekierowań 301? (dla nas wygląda bardziej jak szary / czarny seo)

Jaka jest najlepsza strategia?

Uwaga :

  1. Gdy użytkownik usunie swoją aukcję, nie możemy pozostawić treści dostępnych (nawet przez bezpośredni link), ponieważ niektóre dane są „strategiczne” lub sensowne.

Przekierowanie na stronę kategorii jest dość powszechną praktyką, ponieważ określa wartość z linków przychodzących i przekazuje ją gdzie indziej. Nie ma w tym nic szarego / czarnego i Google nie będzie cię karać za to, jak zawsze. Przemyślasz to. Zachowaj spokój i 301.
dzhi

Odpowiedzi:


5

Google uważa przekierowywanie treści, które nie są już dostępne, za „miękkie 404”. Chcieliby móc traktować stronę tak samo jak stronę 404.

Jeśli przekierujesz wygasłą stronę na swoją stronę główną, Google zidentyfikuje ją jako miękką 404. Pojawi się w Narzędziach Google dla webmasterów jako błąd. Google nie przekaże soku z linków z linków przychodzących do reszty witryny.

Obecnie wydaje się, że Google nie jest w stanie zidentyfikować miękkich 404, które przekierowują na stronę kategorii. Wiele witryn korzysta z tej luki, aby przekierowywać wygasłe treści. To może się zmienić w przyszłości. Google mógłby napisać lepsze miękkie algorytmy wykrywania 404.

Google prosi o użycie 410 błędów w przypadku usuniętych treści. Specjalnie traktują 410 błędów , od razu usuwając stronę z wyników wyszukiwania.

Bez względu na to, jakiej strategii używasz w wyszukiwarkach, użytkownicy lubią mieć stronę:

  • Z komunikatem, że to, czego szukają, nie jest już dostępne
  • Lista innych opcji, które mogą zaspokoić ich potrzeby

Więc najczystszą strategią byłoby serwowanie 410 z przekierowaniem na stronę kategorii?
Toto

Niestety nie można użyć statusu 410 i przekierowania. Możesz użyć statusu 410 i umieścić na stronie komunikat o błędzie i treść z kategorii.
Stephen Ostermiller

1

Idealny scenariusz to utrzymanie zawartości w taki sposób, aby nadal była indeksowana, nawet jeśli nie jest to przydatne. Wytłumaczę:

Pracowałem nad witryną wideo, która chociaż pracowała z filmami przesłanymi przez użytkowników, czasami otrzymywaliśmy prośby o ich usunięcie. Doprowadziło to do zwrócenia wielu 404, co nie było dobre dla SEO. Podeszliśmy do przekierowania na stronę główną, ale liczba była tak duża, że ​​kilkaset przekierowań albo nie było zbyt skutecznych, ani nie dawało nam dobrych wyników SERP.

Rozwiązaniem było po prostu usunięcie filmu, utworzenie krótkiego powiadomienia o tym, dlaczego został usunięty, oraz umożliwienie obejrzenia innych powiązanych filmów. W ten sposób wyeliminowaliśmy naszą rosnącą liczbę 404 dostarczonych przez usunięte strony, uniknęliśmy łamania linków do Ulubionych i utrzymywaliśmy minimalną satysfakcję podczas przeglądania strony.

Ponieważ filmy te zostały oznaczone jako nieaktywne, przestały pojawiać się w wynikach wyszukiwania w witrynie i tylko osoby z bezpośrednimi linkami lub wyszukiwarkami miały do ​​nich dostęp.

W twoim przypadku zrobiłbym coś takiego i pokazałbym powiadomienie z informacją, że aukcja zakończyła się, a pozostałe kategorie mają jeszcze inne aukcje, zachowując tytuł i opis, ponieważ są to unikalne treści, które masz na swojej stronie.


Ta strategia jest świetna dla niektórych rodzajów treści. W naszym przypadku nie działa, ponieważ musimy powiadomić wyszukiwarkę o usunięciu treści przez 410 (ponieważ Google nie ma interfejsu API dla powiadomienia o wygasłej treści), gdy tylko użytkownik usunie swoją aukcję. Większość naszych użytkowników nie chce, aby ich wygasła treść pozostała w Google nawet kilka godzin po ich usunięciu.
Toto

-1

przekierowanie 431 jest lepsze niż 410. ponieważ jeśli w sieci znajdują się linki do twojej strony, zostaną one przekierowane na nową stronę i dadzą jej trochę SEO. możesz także zachować zawartość (lub tylko stronę) i dodać do niej indeks. zostanie on usunięty z wyszukiwarek i będziesz mógł go usunąć po pewnym czasie bez obawy o wyszukiwarki lub narzędzie dla webmasterów.


1
„431 pola nagłówka żądania są zbyt duże”?
Toto

301 oznacza, że ​​treść została „przeniesiona”, co nie ma miejsca. Wygląda bardziej na strategię, którą Google może ukarać w przyszłości, prawda?
Toto
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.