Jak mogę ukryć informacje Whois?


13

Czy można ukryć własność domeny, więc nie będę wyświetlać się podczas wyszukiwania przez Whois domen, które posiadam, nawet jeśli wiesz, gdzie szukać?


Zarejestrowałem swoją domenę w HostGator i mają oni możliwość ustawienia prywatności dla tego poprzez swój portal w zakładce domeny. Kiedy przeszukałem moją domenę w witrynach whois, zobaczyłem prywatne informacje, które HostGator dla mnie skonfigurował, jednak niektóre witryny whois miały już prawidłowe informacje o mojej domenie, zanim ustawiłem prywatność; teraz czekam, aż wyczyszczą pamięć podręczną (mam nadzieję, że to zrobią).
dantosso,

Odpowiedzi:


7

Większość rejestrów domen wymaga, aby informacje Whois były publicznie dostępne, przynajmniej tam, gdzie nazwa domeny jest używana komercyjnie. Dokładne zasady będą zależeć od TLD domeny i ewentualnie z kim została zarejestrowana.

Inną opcją jest skorzystanie z usług „prywatnej rejestracji”, które skonfigurują się jako właściciel / kontakt w whois i będą pełnić rolę pośrednika w każdej komunikacji, zapewniając skuteczną prywatność.


Czy są z tym kiedykolwiek jakieś problemy, takie jak usługa będąca właścicielem domeny zamiast ciebie? A może umowy są napisane w taki sposób, że faktycznie je posiadasz?
Travis Northcutt

Nigdy tak naprawdę nie korzystałem z prywatnej usługi rejestracyjnej, ale zdecydowanie polecam dokładne zapoznanie się z umową, aby upewnić się, że nie rozdajesz niczego, czym nie powinieneś. Nie jestem również pewien, co się stanie, jeśli rejestrator zostanie zamknięty.
Mark Hatton

Kilka lat temu korzystałem z rejestracji prywatności w GoDaddy; ale z różnych powodów musiał zrezygnować z domeny. Gdy tylko zrezygnowałem z domeny, a prywatność zniknęła, moje dane osobowe zostały ujawnione Whois. Byłem wtedy zalany kontaktami marketingowymi. Więc bądź świadomy. Jeśli zrezygnujesz z domeny i mimo, że mogłeś mieć na niej rejestrację prywatności, będziesz otwarty na swoją prywatność w tym momencie; chyba że sprzedasz tę domenę lub jeśli domena zostanie natychmiast odebrana przez inną stronę, a twoje informacje zostaną zastąpione informacjami o nowej partii, zanim Twoja zostanie ujawniona
Ponytrader

2

Utworzenie adresu jest dość łatwe. Osobiście zostawiłem zły adres w moich domenach osobistych i poprawiłem tylko jeden publiczny adres e-mail.

Dostaję list z pogróżkami, że muszę go dopilnować, ale skąd mieliby wiedzieć i mogę powiedzieć, że tak naprawdę ich to nie obchodzi.

To zmniejszyło moją śmieciową pocztę dla usług biznesowych.


W jaki sposób zdali sobie sprawę, że adres jest nieprawidłowy? (Albo dlaczego mieliby ci wysłać list?) Czy nie podałeś pozornie poprawnego adresu?
KajMagnus

Rejestratorzy wysyłają do klientów e-mail co roku z tym samym zagrożeniem. Adres e-mail jest dokładny, ale adres nie jest.
MrChrister

2

Nie znam żadnego sposobu, aby ukryć się z mocą wsteczną, kiedy podasz tam informacje.

Zarejestrowałem domeny za pośrednictwem rejestratora, który automatycznie podaje tam swój adres zamiast ujawniać adres. Jest kilku takich rejestratorów.


Directi robi to za darmo. Uważam, że Godaddy to robi, ale za dodatkową opłatą. Dawno nie korzystałem z ENOM, więc nie jestem pewien.
Tim Post

1

Tak, możliwe jest ukrycie twoich informacji w WHOIS. Po prostu uzyskaj prywatną rejestrację od rejestratora domeny. Dzięki temu możesz ukryć swoje dane osobowe. Następnie sprawdź szczegóły w serwisie WHOIS, aby dowiedzieć się, czy twoja rejestracja jest prywatna, czy nie. Jeśli rejestracja prywatna oznacza, że ​​Twoje informacje będą ukryte w tym narzędziu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.