Czy tabele HTML są szkodliwe dla SEO?


26

Wielu projektantów odradza korzystanie ze stołów, ale mam układ, w którym użyję większej struktury div, aby osiągnąć coś prostego przy stole.

Czy tabele są złe dla wyszukiwarek?

edycja: użyję CSS dla tabeli, aby utrzymać HTML w czystości.


Czy możesz opisać swoją potrzebę, abyśmy mogli zaproponować alternatywy dla tabel (w razie potrzeby ).
Gabriele Petrioli,

2
To może Cię zainteresować .

1
a jednak te same snoby chętnie wykorzystują listy do menu stron! Tabele z definicji dotyczą układu, a nie zawartości. To nie jest arkusz kalkulacyjny. Istnieje wiele układów dynamicznych, których nie można zrobić z css, ale jest to możliwe z tabelami. Wiele osób korzysta ze skrótu strony o stałej szerokości, ale jest to znacznie gorsze z punktu widzenia dostępności. Tak, treść powinna być oddzielona od układu, ale nie jest to powód do wykluczania tabel w reakcji na szarpnięcie kolanem. Używanie ich tam, gdzie jest to właściwe, jest całkowicie dopuszczalne.
JamesRyan,

Odpowiedzi:


15

Jeśli chodzi o SEO, wyszukiwarki to nie obchodzi. Pomysł polega jednak na oddzieleniu projektu od treści. Tabele należy ściśle stosować do danych tabelarycznych, div do układu. Używanie tabel do celów projektowych miesza znaczniki z elementami układu, co jest uważane za złą praktykę.


7

Tabele HTML są dobre:

  • wyświetlanie daty podobnej do tabeli

Dane nie tabelaryczne przedstawione jako tabele HTML są szkodliwe dla:

  • osoby niepełnosprawne fizycznie, ponieważ muszą korzystać z czytników ekranu (które nie działają zbyt dobrze z zagnieżdżonymi tabelami)
  • wyszukiwarki preferują witryny stworzone z myślą o ludziach, a jedną z nich są strony dostępne

Aby zobaczyć swoją witrynę jako wyszukiwarki, spróbuj ją odwiedzić za pomocą przeglądarki tekstowej, takiej jak ELinks lub lynx .


2
Pamiętaj oczywiście, że czytniki ekranu podchodzą do strony internetowej pod bardzo podobnym kątem jak boty wyszukiwarek.

2

Zostało to powiedziane wcześniej i powtórzę to jeszcze raz.

Tabular data- Użyj tabel

Layout- Użyj Divs

Mam układ, w którym użyję większej struktury div, aby osiągnąć coś prostego ze stołem ..

Wygląda na to, że próbujesz skrócić rogi lub ułatwić sobie zadanie. W każdym razie istnieje kilka wyjątków, w których użycie tabeli może być kluczowe, ale nie widzę, jak wygląda projekt, nie mogę powiedzieć.


2
-1 za brak odpowiedzi na pytanie.

przepraszam, nie miałem na myśli układu. To jest dla wpisów. Chyba dane tabelaryczne

1
-1 za brak odpowiedzi na pytanie - pytanie nie mówi o optymalnym projekcie strony internetowej, ani nawet dobrych praktykach. Skupia się wyłącznie na „Czy to wpływa na SEO?”

2

<table>s vs. <div>s będzie miał niewielki lub żaden wpływ na Twoje wyniki SEO. Jednak wprowadzenie tytuły i słowa kluczowe do swojej <h1>, <h2>, <h3>, etc .. tagi pomoże.


2

Google nie dba o rankingi, jak wygląda Twój kod. Dbają tylko o to, aby odwiedzający zareagowali na to dobrze.

Tak długo, jak Twoja witryna działa dla użytkowników, nie ma kar od Google za sposób, w jaki tworzysz znaczniki.

Z drugiej strony, gdy użytkownicy uznają Twoją witrynę za nieprzyjemną lub gdy nie działa ona dla nich, opuszczają ją. Google zauważa, że ​​użytkownicy wracają na stronę wyników po odwiedzeniu Twojej witryny i klikają konkurencję. Twoje rankingi spadają, kiedy to się stanie


1

Wyszukiwarki nie mają preferencji, jeśli chodzi o tabele i / lub CSS, i możesz nawet używać obu na tej samej stronie bez problemu.

Jeśli naprawdę chcesz to przeforsować, przypuszczam, że czas wczytywania strony to coś, o czym warto pamiętać. Jest to znany czynnik w Wyniku Jakości AdWords i zdecydowanie istnieją dowody na to, że Google sprawdza zachowanie użytkowników w SERP, więc jeśli zauważą wysoki wskaźnik porzucania (klienci zniecierpliwiają się czasem ładowania strony), możesz stracić rankingi. Divs i CSS ładują się szybciej niż tabele.


1

Ok, oto oferta.

Trzeba powiedzieć, że tabele są przeznaczone dla danych tabelarycznych, a nie układu. Sprawiasz, że dostępność jest problemem zarówno w starszych telefonach komórkowych, jak i przeglądarkach tekstowych używanych przez osoby niedowidzące.

Teraz algorytm Google zdecydowanie bierze to pod uwagę. Nie znam algorytmu szczegółowego, ale zgaduję, że gdy ktoś korzysta z telefonu komórkowego, Google daje wyniki, które według niego są bardziej odpowiednie dla telefonu komórkowego - więc możesz stracić sporo potencjalnych użytkowników, jeśli użyjesz stół do układu.

W zależności od układu, wyszukiwarka może utrudniać określenie, z którym tekstem i akapitami jest powiązany. Może to być złe dla twojego rankingu, ale prawdopodobnie nie za dużo. W układzie CSS łatwiej jest jednak upewnić się, że główna zawartość Twojej strony znajduje się u góry, co zawsze pomaga.

Po trzecie, użycie tabel do układu powiela znaczniki HTML dla każdej ładowanej strony w witrynie. To powielenie wpłynie na czas wczytywania strony, nawet jeśli jest tylko nieznaczny, ale Google, wśród innych wyszukiwarek, wykorzystuje czas wczytywania jako jeden ze swoich wskaźników do określania pozycji witryny.

Podsumowując, nie sądzę, aby różnica w rankingu głównych wyszukiwarek była tak duża. divJak zauważono w tym poście , korzystanie z CSS-a do układu ma jednak określone zalety , dlatego powinien być zalecanym sposobem działania, chyba że istnieje naprawdę dobry powód, aby pójść drogą tabeli (co rzadko się zdarza).


Brzmi dla mnie jak spekulacja, a nie odpowiedź.
Danubian Sailor

1

Tak, projekt stołu jest zły dla SEO

Najlepszą rzeczą do zrobienia w celu optymalizacji SEO jest wzięcie pod uwagę, że bot czyta Twoją witrynę jako ślepy.

Tak więc, gdy używasz projektu tabeli, nie można odpowiednio zlinearyzować treści i nie można wiedzieć, co jest na górze, a co nie.

Spróbuj zrobić stronę zgodną z sekcją 508 (zobacz ten artykuł na temat jej walidatorów) i WCAG z WAI ( spójrz tutaj, aby sprawdzić poprawność) i spróbuj przeczytać ją za pomocą narzędzia takiego jak Lynx lub po linearyzacji (z Web Developer Pasek narzędzi Firefoksa przez przykład).

Im bardziej szanujesz gramatykę ( <p>dotyczy akapitów, <table>treści tabelarycznych ...), (x) HTML, tym bardziej poprawia to jej dostępność ORAZ SEO.

Tak więc używaj <table>do danych tabelarycznych, a nie do projektowania, używaj <h1>jako pierwszego nagłówka, a nie <span>ze stylami itp., I nie używaj niektórych <h3>tylko po to, aby tekst był odważniejszy i większy, ale ponieważ wstawiasz pierwszy i drugi nagłówek tytuł i musisz utworzyć podsekcję poprzedniej <h2>sekcji w strukturze dokumentu (nie na stronie internetowej).

Ważną rzeczą, aby to ułatwić, jest znajomość i korzystanie z obiegu dokumentów .


1
Nie rozumiem, jak to odpowiada na pytanie. OP zapytał o wpływ na SEO, więc wszystko poniżej drugiego zdania jest hałasem, a pierwsze 2 to za mało na odpowiedź.
Danubian Sailor

Nauczono mnie, że dostarczenie rozwiązania w przypadku problemu jest znacznie lepszym sposobem niż rozmowa negatywna i agresywna. Tak więc, dzięki rozwiązaniu, które dostarczyłem, myślę, że łatwiej jest zobaczyć, jak i dlaczego tabele są złe dla SEO. IMHO, nie, to nie jest hałas (hałas = hałas?), To sposób na udowodnienie mojej racji i zapewnienie rozwiązania problemu przy tej samej okazji.
Pascal Qyy

0

Tabele HTML powinny być używane dla danych tabelarycznych i zestawów danych (wejściowych i wyjściowych), które przepływają naturalnie jako dane tabelaryczne, takie jak formularze. Używanie ich tylko w układzie jest niewskazane.

Jeśli chodzi o SEO i Google, cóż, uważam, że Google stosuje tę samą logikę jak powyżej, w każdym razie zagnieżdżanie informacji tekstowych głęboko w takiej strukturze, zamiast odpowiedniej struktury z użyciem nagłówków i akapitów, działa lepiej.


0

Na stronie SEO jest powiązane z treścią (jakość, świeżość, użyteczność) i tym, jak jest zawinięte w elementy HTML.

Zawijanie / komponowanie HTML to wybór odpowiednich tagów dla treści. To po prostu nie ma sensu, na przykład, owiń cały tekst w jeden element h1, umieszczasz tylko tekst w formularzu bez pola ani przycisku przesyłania.

To powiedziawszy, powtórzę: użyj tabel dla danych tabelarycznych. W tym kontekście mają sens. W innych kontekstach (np. Tylko do tworzenia układu) tak nie jest.

Tego rodzaju niewłaściwe użycie jest niekorzystne dla SEO, ponieważ treść nie jest odpowiednio indeksowana - możesz uzyskać lepszy ranking na stronie poprzez ulepszone, czyste i od razu znaczniki.


0

Tabele HTML są świetne dla SEO.

Używałem DIV od lat. Następnie, jako eksperyment, zdecydowałem się użyć tabel na jednej z moich stron do układania. Moje rankingi słów kluczowych wzrosły. Redagowałem swoje witryny jedna po drugiej, aby korzystać z tabel. W każdym przypadku skorzystało z SEO.

Pomimo tego, co mówią snoby internetowe i artykuły „10 najlepszych sposobów na poprawę Twojego SEO”, nigdy nie odkryjesz najlepszych praktyk SEO bez przeprowadzania własnych testów.

Naprawdę nie dbam o to, co powinien zrobić tag, zależy mi na wynikach.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.