Przejście z HTTP na HTTPS w Google Search Console


118

Przechodzę z HTTP na HTTPS dla całej mojej witryny. Witryna jest obecnie dodawana do Google Search Console (wcześniej Google Webmaster Tools ), ponieważ www.example.comwszystkie strony są indeksowane bez użycia protokołu SSL.

Jak przejść do przejścia na nowe adresy URL HTTPS w Google Search Console?

 1. Czy po prostu przesyłam zaktualizowaną mapę witryny zawierającą adresy URL HTTPS, czy mogę dodać nową witrynę jako https://www.example.comi przesłać mapę witryny z adresami URL HTTPS? Wszystkie bieżące adresy URL są ustawione na przekierowanie do ich odpowiedników HTTPS.

 2. Czy dodam wiele właściwości do Google Search Console?


4
Dodałem ją jako nową stronę, ponieważ kiedy ustawiłem przekierowanie, poprzednia zaczęła pokazywać brak dostępu do błędu.
Rana Prathap

1
Ten post od Johna Muellera może rozwiać wiele wątpliwości początkującego lub zaawansowanego webmastera.
Goyllo,

Odpowiedzi:


94

Aktualizacja (27 lutego 2019 r.):

Google ogłosiło dane dotyczące całej domeny w Search Console , która łączy wszystkie subdomeny i protokoły domeny, http, https, www i inne niż www.

Stara odpowiedź:

Narzędzia Google dla webmasterów traktują HTTP i HTTPS jako osobne witryny i nie możesz poinformować Google za pomocą Google Search Console, że przeszedłeś z HTTP na HTTPS, ponieważ narzędzie do przenoszenia adresów nie obsługuje zmian protokołu

Możesz jednak dodać wersje strony HTTPS. Podczas dodawania witryny wystarczy wpisać adres URL wraz z https://prefiksem. Będziesz wtedy mieć dwie witryny w Narzędziach Google dla webmasterów.

Zrzut ekranu okna dialogowego „dodaj stronę”

Jest to zgodne z ogólną zasadą, która http://www.example.comjest uważana za inny adres URL https://www.example.comi może prawidłowo podawać inną treść, Google nie ma nic przeciwko temu. W praktyce większość witryn konfiguruje przekierowanie, ale Narzędzia Google dla webmasterów działają w obu przypadkach, wystarczy dodać obie witryny.

Podobnie, powinieneś dodać wersje swojej strony www i inne niż www, więc ostatecznie powinieneś mieć cztery strony:

 • http://www.example.com
 • https://www.example.com
 • http://example.com
 • https://example.com

Możesz ustawić, czy preferowane są www czy inne niż www , ale nie znam podobnych ustawień dla HTTP i HTTPS.


6
Pytanie w tej sprawie; Jeśli przeniosłem całą witrynę z http na https, czy muszę nadal działać stary kod http?
DickieBoy

1
Cześć, zajęło mi trochę czasu, aby przypomnieć sobie, dlaczego zadałem to pytanie. Miałem na myśli kod, z którym powiązany był kod weryfikacyjny. Okazuje się: kody weryfikacyjne są takie same z https, jak dla http.
DickieBoy,

2
Czy muszę ponownie przesłać mapę witryny w wersji https: //?
user66638,

8
Możesz dodać Strict-Transport-Securitynagłówek http, aby Google preferował wersje HTTPS w wynikach wyszukiwania. Jak opisano tutaj . „Użyj serwera WWW, który obsługuje HTTP Strict Transport Security (HSTS) i upewnij się, że jest włączony. HSTS informuje przeglądarkę, aby automatycznie żądała stron korzystających z HTTPS, nawet jeśli użytkownik wpisze http na pasku adresu przeglądarki. Google nakazuje także, aby wyświetlał bezpieczne adresy URL w wynikach wyszukiwania. ”
gregn3

2
Dzięki za udpate, ale to wcale nie jest jasne. Czy to oznacza, że ​​wcale nie musimy nic robić, jeśli http zostanie przekierowany na https, wszystko będzie działać automatycznie? Jeśli nie to, co musimy zrobić, link Google jest niejasny.
niico

36

Narzędzie do przenoszenia adresu nie obsługuje zmian protokołu

Ponieważ HTTPS i HTTP to protokoły, nie przenosisz witryny z jednego adresu na inny, zmieniasz jedynie ścieżkę adresu URL. Narzędzia Google dla webmasterów nie obsługują przenoszenia adresów w przypadku zmian ścieżek adresów URL, w tym subdomen i protokołów.

ŹRÓDŁO

 1. Poproś o zmianę adresu.

  Użyj zmiana adresu narzędzia, gdy witryna akcja pociąga za sobą zmianę domeny lub subdomeny, takie jak zmienia się od http://fish.example-petstore.com do http://example.com lub http://example-petstore.com.
  Uwaga : Narzędzie obecnie nie obsługuje następujących rodzajów przenoszenia witryny: zmiany nazw subdomeny, zmiany protokołu (z HTTP na HTTPS) lub zmiany tylko ścieżki.

Dlatego nie musisz informować Narzędzi Google dla webmasterów, że zmieniasz protokoły, jednak zalecane jest skonfigurowanie przekierowań ze wszystkich starych adresów URL do nowych adresów URL i zaktualizowanie mapy witryny w celu uwzględnienia nowych adresów URL.

Dodaj wszystkie odmiany swojej witryny do WMT

Chociaż narzędzie do przenoszenia adresu witryny może nie traktować protokołów, zmian adresu URL i subdomen jako nowych witryn, reszta Narzędzi dla webmasterów traktuje protokoły i subdomeny jako osobne witryny. Powinieneś dodać wszystkie odmiany swojej witryny, poniżej znajduje się przykład mojej witryny BYBE dodanej do WMT ze wszystkimi odmianami, powinieneś zrobić to samo. (zalecane przez Johna Muellera z Google, patrz komentarze poniżej tej odpowiedzi).

bybe wiele witryn w narzędziach dla webmasterów

301 przekierowań zalecanych przez Google

Jeśli planujesz udostępnić stronę jako częściowy lub kompletny ssl, powinieneś skonfigurować dobre przekierowania, zgodnie z zaleceniami Google:

ŹRÓDŁO

Przygotuj się na przekierowania 301. Gdy masz już mapowanie i twoja nowa strona jest gotowa, następnym krokiem jest skonfigurowanie przekierowań HTTP 301 na twoim serwerze od starych adresów URL do nowych adresów URL, jak wskazano w mapowaniu. Pamiętaj, że:

 • Użyj przekierowań HTTP 301. Chociaż Googlebot obsługuje kilka rodzajów przekierowań, zalecamy używanie przekierowań HTTP 301, jeśli to możliwe.
 • Unikaj łączenia przekierowań. Chociaż Googlebot i przeglądarki mogą śledzić „ciąg” wielu przekierowań (np. Strona 1> Strona 2> Strona 3), zalecamy przekierowanie do ostatecznego miejsca docelowego. Jeśli nie jest to możliwe, utrzymuj niską liczbę przekierowań w łańcuchu, najlepiej nie więcej niż 3, a mniej niż 5. Przekierowanie łańcuchowe zwiększa opóźnienia użytkowników i nie wszystkie przeglądarki obsługują długie łańcuchy przekierowań.

 • Przetestuj przekierowania. Możesz użyć Fetch jako Google do testowania pojedynczych adresów URL lub narzędzi wiersza poleceń lub skryptów do testowania dużych liczb lub adresów URL.

Konfigurowanie przekierowania w Apache

Konfigurowanie przekierowań w Apache, ngInx, IIS jest dość proste, poniżej znajdują się przykłady przekierowania 301 z HTTP na HTTPS w .htaccesspliku Apache2 .

ŹRÓDŁO

Wymuszaj SSL na określonych stronach i wyłącz przy spoczynku

Ten skrypt usunie SSL na wszystkich innych stronach ze strony logowania i strony rejestracji, możesz dodać więcej, używając |jako separatora między nazwami plików.

mod_rewrite:

RewriteCond %{HTTPS} on
RewriteCond %{SCRIPT_FILENAME} !\/(login|register)\.php [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://%{HTTP_HOST}/$1 [R=301,L]

Wymuszaj SSL w całej witrynie

Jeśli chcesz wymusić SSL w całej witrynie, możesz użyć mod_rewrite do wykrycia wyłączenia HTTPS.

mod_rewrite:

RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTPS} off
RewriteRule (.*) https://%{HTTP_HOST}%{REQUEST_URI}

Zmiany w mapie witryny

Ponieważ zmieniasz protokół, musisz dodać nową usługę do Google jako HTTPs, nie będzie ona domyślnie przesyłać mapy witryny, musisz upewnić się, że mapa witryny zawiera wszystkie nowe adresy URL, a następnie przesłać ją zgodnie z odmianą właściwości HTTPS.


1
Dzięki za wgląd, ale co z pobieraniem jako Google, ponieważ zaczyna się od http zamiast HTTPS, ale dodając stronę jako https://www.example.com, pobieranie jako Google daje opcję HTTPS. Pobieranie jako http dla witryny, która jest teraz HTTPS, byłoby sprzeczne z tym, co zostało już zindeksowane.
user2240778,

1
Cóż, dodanie witryny jako HTTPS wyłącznie w celu zaspokojenia pobierania nie byłoby warte dodania innej witryny jako HTTPS, ponieważ pobieranie nadal będzie działać z powodu przekierowania. Ważnym testem byłoby sprawdzenie, czy nadal otrzymujesz dane, takie jak wyszukiwania i indeksowania w Narzędziach dla webmasterów. Wydawanie tych danych wydawałoby się marnotrawstwem, chyba że nie przejmujesz się nimi lub nie działa. Właśnie go przetestowałem i jestem zaskoczony, że możesz dodać jeszcze jedną stronę z HTTPS wraz z HTTP, osobiście dodam te dwie, nie usuwam jednej i sprawdzam, czy wyglądają tak samo i informują nas na bieżąco.
Simon Hayter

2
Będę cię informować, ten film z google i / o jest w rzeczywistości dość pouczający, jeśli chodzi o moje zapytanie, odpowiada na to, co musiałem wiedzieć. youtube.com/watch?v=cBhZ6S0PFCY
user2240778

4
Jeśli masz zarówno http, jak i https, musisz dodać obie jako osobne witryny w GWT i zweryfikować je obie. Https może być po prostu „innym protokołem”, ale technicznie jest możliwe, aby podawać zupełnie inną zawartość z każdego z nich. Podobnie mapa witryny xml nie może zawierać zarówno adresów URL http, jak i https, jednak jeśli zweryfikowałeś oba w gwt, to Google pozwala (tylko Google).
MrWhite

16
Narzędzia Google dla webmasterów traktują https://i http://jako osobne witryny; zdecydowanie powinieneś dodać je osobno, jeśli używasz ich obu (lub migrujesz z jednego do drugiego). Należy również zaktualizować plik mapy witryny, aby wskazywał nowe adresy URL.
John Mueller

9

Jeśli przenosisz swoją witrynę z HTTP na HTTPS, musisz przesłać witrynę HTTPS jako nową witrynę (zdefiniowaną jako nowa właściwość). Powiedziano mi, że nie muszę tego robić, jednak Google WMT przestał raportować status indeksu, błędy indeksowania i ruch.

Po dodaniu HTTPS do Narzędzi Google dla webmasterów zacząłem otrzymywać prawidłowe dane w konsoli Google WMT.


7

Google ma instrukcje dotyczące migracji witryny. Zmiana protokołu liczy się jako modyfikacja adresu URL; to jest odpowiednia sekcja .

Przełącznik działa podobnie jak zwykły przełącznik HTTPS . Po dostosowaniu adresów URL do protokołu i przed rozpoczęciem przekierowywania należy zweryfikować witrynę https w narzędziach Google dla webmasterów. To osobna strona z własną mapą witryny. Nie ma potrzeby wykonywania innych kroków specyficznych dla Google, ale można użyć ich narzędzi do sprawdzenia, czy ruch jest przenoszony poprawnie.


1

Google zmiana narzędzi adresowych: Uwaga: Narzędzie obecnie nie obsługuje następujących rodzajów ruchów witryny: zmiany nazw subdomen, zmiany protokołu (z HTTP na HTTPS)


2
Jeśli to nie obsługuje pytania OP, to tak naprawdę nie pomaga jako odpowiedź ....
Andrew Lott
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.