Kierowanie międzynarodowe „brak tagów zwrotnych”


20

W Narzędziach Google dla webmasterów dodano Międzynarodowy raport kierowania, aby pokazać błędy hreflang. Istnieje sekcja, która zgłasza błędy „brak tagów zwrotnych” w kolumnach Originating URLi Alternate URL.

Kierowanie międzynarodowe bez tagów zwrotnych

Co muszę zrobić, aby naprawić te błędy? Czy istnieje sposób na „Oznacz jako naprawiony”, gdy zrobimy to tak, jak w przypadku błędów indeksowania?

Odpowiedzi:


21

Dzieje się tak, gdy strona zawiera link hreflang do alternatywnego języka, ale strona z linkami nie łączy się z nią z powrotem. W tym oficjalnym poście na blogu Google Webmaster Central wyjaśniono, że:

Adnotacje należy potwierdzić na stronach, do których prowadzą. Jeśli strona A prowadzi do strony B, strona B musi prowadzić z powrotem do strony A, w przeciwnym razie adnotacje mogą nie zostać poprawnie zinterpretowane.

Jeśli więc zgłaszany jest ten błąd, należy edytować Alternate URLkod strony, aby upewnić się, że link do hreflang z powrotem pasuje Originating URL.


1
Właśnie to robiłem. Wszystkie moje linki hreflang wskazywały na główne punkty wejścia dla języków zamiast na konkretną stronę, którą użytkownik przeglądał w odpowiednich językach.
Mike

Myślę, że ten artykuł z filmem pomaga lepiej wyjaśnić problem i jak poprawnie skonfigurować atrybuty hreflang https://support.google.com/webmasters/answer/189077
Craig London

5

Podczas gdy odpowiedź Andrew ma sens i jest zgodna z oficjalną odpowiedzią Google , widzę 3 rodzaje błędów na mojej stronie:

  1. Adres URL zawierający zakodowany adres URL jest ponownie łączony przy użyciu poprawnie zakodowanego adresu URL. Np. http://example.com%3Flang%3DzhLink jest z powrotem jako http://example.com?lang=zh- niewiele mogę zrobić, jeśli ktoś linkuje moją stronę używając niewłaściwego kodowania URL.

  2. Kanoniczny adres URL jest ponownie połączony przez „x-default”, ale z jakiegoś powodu nadal jest wykrywany jako „brak tagów zwrotnych”

  3. Pochodzący adres URL jest wymieniony jako prowadzący do niepoprawnego alternatywnego adresu URL. Ten adres URL nie znajduje się ani w html strony źródłowej, ani w mapie witryny (nie używam nagłówków http). Nagłówek strony początkowej wskazuje prawidłowe adresy URL.

Wszystkie te, szczególnie 2 i 3, wydają się być błędami w Narzędziach Google dla webmasterów.


1
Poza tym: adres URL podobny http://example.com%3Flang%3Dzhdo typu może ulec uszkodzeniu i nie dostać się do Twojej witryny (ponieważ TLD jest postrzegany jako com%3Flang%3Dzh). Prawdopodobnie masz na myśli coś takiego:http://example.com/%3Flang%3Dzh
MrWhite
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.