Czy lokalizacja serwera lub TLD wpływa na SEO


9

Słyszałem (czytałem) ekspertów SEO, którzy twierdzą, że pozycja serwera wpłynie na Twoje SEO. W najnowszym przykładzie chodziło o międzynarodową witrynę skierowaną na rynek rosyjski:

  1. Czy lokalizacja serwera wpływa na liczbę odwiedzających z określonego kraju.
  2. Czy TLD wpływa na SEO poza tym, że łatwo jest wpisać TLD swojego kraju

Jeśli powyższe mają jakikolwiek wpływ, co będzie, jeśli według domeny TLD dla krajów, na które kierujesz reklamy, i przekierujesz ich na międzynarodowy, na przykład:

  • example.com - międzynarodowy
  • example.ru - przekierowuje do example.com/ru/
  • example.de - przekierowuje do example.com/de/

Jeśli nie fizyczna lokalizacja, być może logiczna lokalizacja, która określa, gdzie ten adres IP jest uważany za źródło, prawda? Wiem, że kiedy używam serwera proxy, który wydaje się zmieniać mój kraj, wyświetlają mi się inne reklamy niż AdSense.
Chris Adragna,

Odpowiedzi:


5

Google: Praca z witrynami wieloregionalnymi

Google ogólnie używa następujących elementów do określania kierowania geograficznego witryny internetowej (lub jej części):

Korzystanie z ccTLD jest generalnie silnym sygnałem dla użytkowników, ponieważ jednoznacznie określa pojedynczy kraj w jednoznaczny sposób.

lub

Ręczne geotargetowanie Narzędzi dla webmasterów dla domen gTLD (może to być na poziomie domeny, subdomeny lub podkatalogu); więcej informacji na ten temat można znaleźć w naszym poście na blogu oraz w Centrum pomocy. Ponieważ w wynikach wyszukiwania wyświetlane są tagi regionu z geotargetowania, ta metoda jest również bardzo jasna dla użytkowników. Pamiętaj, że ustawienie celu geograficznego na ogół nie ma sensu, jeśli te same strony w Twojej witrynie są kierowane na więcej niż jeden kraj (powiedzmy, wszystkie kraje niemieckojęzyczne) - po prostu pisz w tym języku i nie korzystaj z kierowania geograficznego ustawienie (więcej na temat pisania w innych językach będzie wkrótce!).

Lokalizacja serwera (poprzez adres IP serwera) często znajduje się w pobliżu użytkowników. Jednak niektóre witryny korzystają z sieci dostarczania treści rozproszonych (CDN) lub są hostowane w kraju o lepszej infrastrukturze serwerów WWW, dlatego staramy się nie polegać wyłącznie na lokalizacji serwera.

Inne sygnały mogą dać nam wskazówki . Mogą to być adresy lokalne i numery telefonów na stronach, użycie lokalnego języka i waluty, linki z innych lokalnych witryn i / lub korzystanie z Centrum firm lokalnych Google (jeśli jest dostępne).

Pamiętaj, że nie używamy lokalizacyjnych metatagów (takich jak „geo.position” lub „dystrybucja”) ani atrybutów HTML do geotargetowania. Chociaż mogą być przydatne z innych względów, stwierdziliśmy, że generalnie nie są one wystarczająco niezawodne, aby używać ich do kierowania geograficznego.

FYI, wszystkie te przekierowania nic nie zrobią dla Ciebie pod względem SEO.


0

Bardzo wątpię, że lokalizacja serwera zrobi jakąkolwiek różnicę w SEO. O ile mi wiadomo, TLD to robi. Gdy użytkownicy używają Google (np. Google.ru) dla określonego języka, bardziej prawdopodobne jest, że twoja_domena.ru znajdzie się na górze wyników niż ru.twoja_domena.com, wyłącznie na podstawie TLD.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.