Czy wyszukiwarki Spider przesyłają formularze POST?


10

Jeśli mam treść za formularzem POST (w moim przypadku pole wyboru), czy Googlebot lub inne roboty wyszukiwarek będą w stanie zaindeksować treść za tym formularzem?

Na przykład, jeśli miałbym mieć 4 tłumaczenia jednej strony, a wybór języka byłby formularzem POST na ten sam adres URL, który następnie przekierowano na adres URL dla określonego języka, czy Googlebot byłby w stanie zaindeksować „inne” języki?

Odpowiedzi:


9

Googlebot może przesyłać formularze , ale generalnie nie, chyba że wykryje powód, aby to zrobić.

Więc z linków, jeśli twoje tłumaczenia byłyby poprawnie zbudowane AJAX, Googlebot może bardzo dobrze przesłać formularz, aby zobaczyć, jakie będą wyniki. Jednak takie zachowanie (szczególnie w POST) nie jest gwarantowane i prawdopodobnie powinieneś użyć GET, aby uczynić rzeczy bardziej dostępnymi dla robotów.


1
@DisgruntledGoat Czy na pewno? Czy masz źródło? W połączonym artykule stwierdzono, że „W przypadku pól tekstowych nasze komputery automatycznie wybierają słowa z witryny mającej formę” . Artykuł został napisany w 2008 roku, więc może coś się zmieniło?
s427,

2
@ s427 Tak, masz rację, usunąłem swój komentarz. W przypadku formularzy GET (takich jak pole wyszukiwania) Googlebot może wygenerować tekst i przesłać go. Jest tam kilka ostrzeżeń - nie przesyłają formularzy POST ani żadnych formularzy z polami hasła.
DisgruntledGoat

4

Bing absolutnie tak. Zanim to powiedziałem, nie będzie ciągle przesyłać zarówno formularza kontaktowego, jak i formularza ankiety. Wiedziałem, że to Bingbot, ponieważ umieściłem $ _SERVER ['HTTP_USER_AGENT'] w informacjach $ _POST. Żaden inny pająk nigdy nie przesłał tych formularzy.


Jak powiedziałeś Bingowi, żeby przestał się przesyłać? Dzięki!
Thomas Landauer,

Sprawdziłem HTTP_USER_AGENT pod kątem bingbota i wyłączyłem przycisk przesyłania.
nemmy

3

Mogą i robią. Mam prosty formularz do zbierania wiadomości e-mail na stronie, którą zamierzam uruchomić. Właśnie otrzymałem zgłoszenie z tego formularza z adresu IP 66.249.73.214, czyli adresu IP GoogleBota.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.