„404. To jest błąd." podczas przeglądania z pamięci podręcznej Google


10

Moja witryna otrzymuje 404. To błąd. wiadomość po kliknięciu na pamięć podręczną wyników wyszukiwania Google.

Oto komunikat o błędzie od Google:

That’s an error.

Żądany adres URL /search?q=cache:8kxLAgFrhZQJ:www.mysite.com.....&cd=8&hl=en&ct=clnk&gl=uknie został znaleziony na tym serwerze. To wszystko co wiemy.

Zanim dostałem ten błąd, 10 dni temu przeniosłem hosting z Ixwebhosting do Gearhost (w chmurze). Dodałem również przekierowanie 301 z non wwwdo www.

Nie mam pojęcia, dlaczego pojawia się ten błąd. Podaj jaki może być powód, jeśli istnieje na to rozwiązanie.

Wszystkie moje strony są jednak indeksowane przez Google.


Pamięć podręczna nie stanowi problemu. To jest symptom. Pobierz i wyrenderuj w konsoli wyszukiwania i poczekaj kilka dni. Nie spiesz się. To może być tydzień.
closetnoc

Minął już miesiąc, zastanawiam się, jak pamięć podręczna jest dostępna w http, a nie w https. Również gdy pobieram jako konsolę google z konsoli, działa dobrze.
adeviloper

Huh Teraz mnie masz! Sprawdź dokładnie, czy pobieranie i renderowanie przechwytuje całą stronę. Po wykonaniu tej czynności sprawdź dzienniki dostępu i dzienniki błędów, aby sprawdzić, czy występuje problem. Może być kilka prób, aby upewnić się, że szukasz właściwego dostępu. Upewnij się, że wszystkie zasoby, takie jak JavaScript i CSS, są dostępne. Możesz użyć narzędzi programistycznych chromów i upewnić się, że wszystko jest wolne od błędów. Twoje zdrowie!!
closetnoc,

Odpowiedzi:


8

Powinieneś zalogować się do Narzędzi Google dla webmasterów i pobrać jako Google , jeśli strona zwraca stan 200, to wiesz, że Twoje strony działają zgodnie z przeznaczeniem, a to, czego doświadczasz, to nie działa usługa pamięci podręcznej Google, która powinna rozwiązać się sama w samą porę.

Pamięć podręczna Google nie jest czasem rzeczywistym

Warto wspomnieć, że system pamięci podręcznej Google działa niezależnie i nie wpływa na rankingi Google i indeksu w czasie rzeczywistym. Więc nawet jeśli nie ma pamięci podręcznej, błędy pamięci podręcznej nie oznaczają problemów z witryną lub rankingami. Po prostu zrób to, co sugerujesz przy pobieraniu jako Google, gdy wykluczysz, że twoje strony nie są winne, co podejrzewam, że nie są ( usługa buforowania Google często ma problemy ), to po prostu kwestia postawienia stóp i czekania na system pamięci podręcznej, aby samodzielnie rozwiązać ten problem.


1
Cześć, pobierz, ponieważ Google działa idealnie. To wielka ulga! Dziękuję Ci.
user2357716

1
@ user2357716: Jeśli odpowiedź rozwiązała problem, oznacz ją jako odpowiedź na pytanie.
user555

1
Zauważ, że myślę, że jest to oczywiste, że strona jest właściwie zaindeksowana, ponieważ użytkownik właśnie przeprowadził wyszukiwanie i stwierdził, że właśnie to powoduje na liście wyników wyszukiwania (w ten sposób większość ma dostęp do wersji strony w pamięci podręcznej, prawda?)
Alexis Wilke

3

Gdy uważnie obserwuję jedną z moich stron, zauważyłem, że pamięć podręczna daje mi teraz 404.

I właśnie kupił nową nazwę domeny i cache Google tej stronie głównej domeny wróci stronę starego domu przez około 1 miesiąca po przełączeniu tej domeny na własnej stronie internetowej.

Teraz dostaję błąd 404. Nie spodziewałem się, że 404 przetrwa tak długo, a nawet istniał, ponieważ moja strona internetowa była zawsze aktywna. Ale przynajmniej uznali, że to się zmieniło i trzeba go odbudować. Sądzę więc, że mają czyste polecenie buforowania .

Moim zdaniem bardziej zaskakujące jest to, że wyszukiwarka Google daje możliwość zobaczenia pamięci podręcznej, gdy nie istnieje. Gdyby tylko mieli czas, aby to sprawdzić i usunąć link, jeśli nie jest dostępny. Tak myślałem wcześniej. Ale mogę sobie wyobrazić, że istnieje rozbieżność między wynikami wyszukiwania a pamięcią podręczną, która z czasem ulega rozwiązaniu (pamiętaj, że Google zarządza miliardami, jeśli nie bilionami stron).


2

Istnieje obejście umożliwiające obejście 404 i wyświetlanie stron w pamięci podręcznej, nawet gdy pamięć podręczna Google ma problemy.

Będę korzystać z własnej domeny jako przykład tutaj tylko dlatego, ani example.comteż nie webmasters.stackexchange.commają problemu pamięci podręcznej Google, a nie mam innego neutralnego domenę do wykorzystania jako przykład.

Jeśli przeszukasz moją domenę w wyszukiwarce Google i klikniesz „buforowane”, otrzymasz następujący uszkodzony link:

https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:khJl3eT_-08J:https://www.maxlaumeister.com/+&cd=1&hl=en&ct=clnk&gl=us

Jeśli jednak usuniesz wszystko, zaczynając od nazwy domeny i zastąpisz ją x.xyz, link pamięci podręcznej nagle zacznie działać:

https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:khJl3eT_-08J:x.xyz

Możesz użyć tej sztuczki, aby wyświetlić dowolną stronę z pamięci podręcznej Google wyświetlaną jako 404.

Źródło: Okrągły stół wyszukiwarki


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.