Jaka jest domyślna przeglądarka internetowa na Androida?


16

Jaka jest domyślna przeglądarka internetowa na urządzeniach z Androidem?

Czy domyślnie jest ustawiona dziwna przeglądarka internetowa, o której powinienem wiedzieć (aby przetestować na niej moją mobilną stronę internetową)?

Odpowiedzi:


16

To zależy od urządzenia i wersji. Najpopularniejszą, szczególnie w przypadku mniej nowych urządzeń, jest przeglądarka systemu Android. Podobnie jak Chrome, jest oparty na Webkit i identyfikuje się jako:

Mozilla/5.0 (Linux; U; Android x.x; Build/xx)
AppleWebKit/530.17 (KHTML like Gecko) Version/4.0 Mobile Safari 530/17

Najnowsze - przynajmniej te z Google - urządzenia zamiast tego używają Chrome na Androida . Telefony używają tokena Mobile w ciągach użytkownika-agenta, a tablety:

Mozilla/5.0 (Linux; Android x.x; Build/xx)
AppleWebKit/530.17 (KHTML, like Gecko) Chrome/xx.xx Safari/<WebKit Rev>

Mozilla/5.0 (Linux; Android x.x; Build/xx)
AppleWebKit/530.17 (KHTML, like Gecko) Chrome/xx.xx Mobile Safari/<WebKit Rev>

Czy wiesz, gdzie mogę pobrać .apk przeglądarki Android?
rraallvv

5

Androidy używają przeglądarki Android, a także kilku innych, które mogą pobrać. Możesz przetestować swoją witrynę internetową na maszynie wirtualnej z systemem Android na komputerze lokalnym. Podczas gdy na iPhone'a, iPada testuję, radzę sobie kupić te urządzenia, ponieważ nie ma dostępnych maszyn wirtualnych dla tych urządzeń, a emulatory online nie są prawdziwą okazją.


Istnieje emulator dla urządzeń iOS: XCode. XCode ma symulator, który emuluje urządzenia z systemem iOS. Ale potrzebujesz Mac OS X, aby go uruchomić.
Snapman
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.