Czy słowa kluczowe w adresach URL są dobre dla SEO lub niepotrzebnie zbędne?


23

Współpracownik i ja jesteśmy zamknięci w debacie na temat wartości słów kluczowych SEO w adresie URL strony. Ona chce zmienić wszystkie nazwy plików ze stronami HTML spółki Ogrodzenie tak jak wyglądają residential-home-chicago.html, contact-chicago-contractor.htmli tak dalej. Jest przekonana, że ​​ponieważ Google wyróżnia słowa kluczowe w adresach URL w wynikach wyszukiwania, oznacza to, że umieszczenie tutaj słów kluczowych jest bardziej wartościowe.

Moja pozycja jest taka, że ​​nie poprawiają one SEO, ponieważ Google nie wydaje się, aby słowa kluczowe w adresie URL miały większą wagę niż słowa kluczowe w treści strony, a nawet mogłyby przypisywać im mniejszą wagę . Tymczasem utrudniają mi znalezienie potrzebnych stron, kiedy trzeba je edytować, a strona jako całość wygląda tanio i spam.

Przewodnik Google dotyczący SEO sugeruje mi, że tak, słowa kluczowe w adresach URL są przydatne, ale nie lepsze, i że są bardziej przydatne dla czytelności niż rankingi wyszukiwarek.

Szukam autorytatywnych źródeł, które wspierają którąkolwiek z tych pozycji, a nie artykułów blogowych od firm optymalizujących SEO, które próbują się promować.


Jeśli klient kieruje reklamy tylko do lokalnych firm i osób, to chcesz sprawdzić czynniki w lokalnych rankingach, ponieważ są one bardzo różne.
Simon Hayter

Znalazłem tę stronę, która ocenia względne znaczenie różnych części strony , ale nie zapewnia źródła jej liczb, więc biorę je z odrobiną soli.
Blazemonger,

Posiadanie słowa kluczowego w adresie URL jest świetne, gdy masz wysokiej jakości linki do swojej witryny, w przeciwnym razie nie warto mieć słowa kluczowego w adresie URL.
user2434

Odpowiedzi:


27

Google nie przykłada obecnie dużej wagi (jeśli w ogóle) do rankingu słów kluczowych, które znajdują się w adresie URL. Wszelkie skutki dla SEO z nimi lub bez są spowodowane pośrednio przez interakcję użytkownika i użyteczność.

Z lepszego punktu widzenia użyteczności:

 • Słowa kluczowe w adresach URL mogą zwiększyć współczynnik klikalności (CTR) z SERP. Sprawdź te dwa wyniki wyszukiwania dla „Stack Exchange” w Google. Pierwszy używa słów kluczowych w adresie URL i otrzymuje dodatkowe wystąpienie słów kluczowych pogrubionych na liście.Google SERP dla „wymiany stosów”
 • Kiedy adresy URL są wklejane na forach itp., Słowa kluczowe w adresie URL informują użytkowników, czego mogą się spodziewać, i zwiększają również interakcję. Oto zrzut ekranu dwóch linków do tej samej meta dyskusji stąd, jeden ze słowem kluczowym url, drugi bez. Ten ze słowami kluczowymi jest bardziej atrakcyjny i pouczający. Zrzut ekranu z linkami do meta dyskusji
 • Gdy adresy URL zawierają słowa kluczowe, ale nie mają identyfikatorów numerycznych, adresy URL mogą być zarówno pouczające, wystarczająco pamiętne, aby użytkownicy mogli je przywołać, jak i wystarczająco krótkie, aby użytkownicy mogli pisać. Wikipedia ma w tym względzie złoty standard. Adres URL ich strony o przepełnieniu stosu to en.wikipedia.org/wiki/Stack_Overflow. (Mogłoby to upuścić, wiki/a może nawet en.część, aby było jeszcze lepsze. Powinni także używać myślników, a nie podkreślników, ponieważ Google nie obsługuje ich poprawnie).

Słowa kluczowe w adresach URL mogą jednak pogorszyć użyteczność pod pewnymi względami:

 • To sprawia, że ​​niektóre adresy URL są długie. Długie adresy URL są częściej obcinane w wiadomościach e-mail i systemach CMS. Z tego powodu powinieneś mieć numeryczny identyfikator z przodu, w miejscu, w którym twoje oprogramowanie może go zobaczyć, nawet jeśli ostatnia część adresu URL zostanie odcięta.
 • Jeśli słowa kluczowe nie są używane jako klucze do bazy danych, może istnieć wiele adresów URL, które będą miały dostęp do tej samej treści. Konieczne będzie wdrożenie „kanonizacji adresów URL”, aby wybrać tę, którą mają indeksować wyszukiwarki.
 • Użytkownicy mogą nie być wybredni, jeśli wpisują adresy URL, ale oprogramowanie serwera powinno być. Powinieneś mieć kanoniczną wielkość liter (prawdopodobnie wszystkie małe litery) i przekierowywać do tej właściwej wielkości w ramach kanonizacji adresów URL.
 • Jeśli adres URL to nie tylko ASCII, znaki międzynarodowe będą zakodowane w adresie URL po wysłaniu na serwer. Niektóre programy wyświetlają adresy URL użytkownikom z brzydko zakodowanymi znakami. http://www.dmoz.org/World/Japanese/%E5%81%A5%E5%BA%B7/vshttp://www.dmoz.org/World/Japanese/健康/

Słowa kluczowe w adresach URL mogą również przyczyniać się do kar za spam SEO za upychanie słów kluczowych i cienką treść. Kiedy uruchomiono algorytmy Google Panda i Penguin, kilka trafionych witryn miało tylko adresy URL, które były specjalnie ukierunkowane na odmiany słów kluczowych. Unikaj posiadania zbyt wielu stron w witrynie, które nie zawierają nic oprócz ukierunkowanych fraz kluczowych o wysokim ruchu jako adresów URL. Na przykład witryna z zestawem adresów URL, takich jak:

 • /best-blue-widgets
 • /widgets-in-blue
 • /buy-blue-widgets
 • /blue-widgets-for-sale

będzie postrzegane przez Google jako mało prawdopodobne, aby zawierało treści wysokiej jakości. W takim przypadku znacznie lepiej byłoby mieć strony takie jak:

 • /blue-widgets
 • /article-2345-uses-of-blue-widgets-for-widget-detection
 • /article-8373-blue-widget-buying-guide
 • /article-9873-how-many-blue-widgets-is-enough-for-one-circus

Moja rada to:

 • Używaj słów kluczowych w adresach URL
 • Oddziel słowa za pomocą myślników
 • Zachowaj cały adres URL małymi literami
 • W miarę możliwości użyj jednego, dwóch lub trzech słów bez identyfikatora numerycznego w adresie URL
 • W przypadku dłuższych adresów URL użyj identyfikatora numerycznego z przodu, a za nim slug URL.
 • Zaimplementuj kanonizację adresu URL, aby przekierować 301 na najlepszą formę każdego adresu URL (pierwszy wybór) lub użyj relanonicznego metatagu (drugi wybór).
 • Nie kieruj tylko słów kluczowych w adresach URL, wybieraj adresy URL, które są krótkie, opisowe i zapamiętywalne, jeśli to możliwe; ale unikaj upychania słów kluczowych.

2
Pogrubienie szukanych słów niekoniecznie oznacza wyższą pozycję w rankingu tych słów - to po prostu coś, co Google robi dla użyteczności.
Blazemonger,

1
Zasadniczo powoduje wyższy współczynnik klikalności, gdy masz więcej pogrubienia. Google używa CTR jako jednego z sygnałów, które mogą przesunąć adres URL w górę lub w dół na liście. Wszelkie efekty rankingu są z pewnością pośrednie.
Stephen Ostermiller

1
Obawiam się, że wybrane przez nią nazwy plików to bezsensowne klastry słów kluczowych. about-xyz-fencing.htmlma sens, szczególnie jeśli to jest tekst h1, ale repair-storm-emergency.htmlwygląda na spam.
Blazemonger,

Dobrze, dodałem sekcję do mojej odpowiedzi na temat adresów URL słów kluczowych i spamu, szczególnie związanych z algorytmem Google Panda.
Stephen Ostermiller

1
Do wyszukiwania możesz użyć znaczników breadcrumb, aby mieć czytelny wiersz adresu URL, nawet jeśli używasz parametrów / identyfikatorów. FWIW googlewebmastercentral.blogspot.ch/2008/09/... jest również nadal bardzo istotny.
John Mueller

3

Słowa kluczowe w adresach URL (nie Domeny od czasu aktualizacji EMD Google'a) służą do sygnalizowania trafności strony do tego, czego szukają ludzie.

Google zastosowało wiele metod w celu ustalenia trafności strony, takich jak:

 • URL-e przyjazne dla SEO
 • Opis meta
 • opis tytułu
 • Na nagłówkach stron
 • Alt Alt
 • Treść tekstowa
 • Tytuły stron
 • Off Page SEO (linki, wzmianki, media społecznościowe)

Uważa się, że Google ma ograniczenie na Sygnały strony, więc jeśli masz zbyt wiele sygnałów na stronie SEO, może działać odwrotnie, na przykład zbyt wiele sygnałów w treści tekstowej, nagłówkach itp. Tak więc adres URL jest sygnałem, nic więcej ... to albo pomaga albo nie pomaga, ponieważ Google może bez niego ustalić trafność strony.

Należy traktować adresy URL jako zwiększające współczynnik klikalności, co daje wiarygodność, a także wskazuje, co ludzie klikają na stronie końcowej.

Więc jeśli ludzie szukają wskazówek i wskazówek na temat gotowania ciasta, adres URL /101-tips-and-hints-on-how-to-cook-the-perfect-pie/będzie generalnie miał lepszy współczynnik kliknięć przy łączeniu wstecznym niż /pie/i znowu może dać Google jeden z wielu sygnałów, że twoja strona dotyczy tego, co mówisz ... ale nie oznacza to, że nie możesz uszeregować strony bez przyjaznych adresów URL. Ale osobiście traktuję przyjazne dla SEO adresy URL jako zwiększające się kliknięcie, nic więcej.

Aby odpowiedzieć na twoje pytanie ... Jeśli strona ma wystarczającą ilość sygnałów, takich jak treść, zdjęcia, opis, nagłówek, tytuł, to nie potrzebujesz słów kluczowych w adresie URL / skontaktuj się z nami / wystarczy, ponieważ Google może ustalić, że ich strona jest w Chicago, choć używa cytatów, a poza SEO SEO. /contact-us-chicago/użycie Chicago na końcu nie zwiększy współczynnika klikalności, ani nie zapewni żadnych dodatkowych użytecznych informacji dla użytkownika, więc osobiście nie użyłbym tego formatu.

Jeśli firma klienta znajduje się na przykład w Chicago, powinna mieć możliwość rangowania domu mieszkalnego bez Chicago w adresie URL, a nawet w nagłówku, ponieważ Google używa teraz rankingu lokalnego, chociaż zalecałbym użycie go w tytule, ponieważ Uważam, że meta i tytuł są najważniejszymi czynnikami, przecież to właśnie pojawia się w wynikach wyszukiwania. Działa to tylko wtedy, gdy znajdują się w Mapach Google, miejscach Google i innych lokalnych katalogach. Ale to, co chcesz zbadać, to cytaty i powiedz swojemu klientowi, że SEO zmieniło się w ostatnich latach, szczególnie w ciągu ostatnich 2 lat.

Szukam autorytatywnych źródeł, które wspierają którąkolwiek z tych pozycji, a nie artykułów blogowych od firm optymalizujących SEO, które próbują się promować.

Większość autorytatywnych witryn SEO poinformuje cię, że słowa kluczowe w adresie URL są koniecznością, niektóre jednak powiedzą, że to sygnał. Ważne jest, aby pamiętać, że większość artykułów SEO jest teoretyczna, ponieważ Google nie podaje dokładnych współczynników strony SEO.


To najbliższe wiarygodne badanie SEO, jakie kiedykolwiek znalazłem: moz.com/search-ranking-factors
Jan Werkhoven

2

Z własnego doświadczenia, więc musisz wziąć tę informację z pewną krytyką:

słowa kluczowe w adresie URL są jedną z najważniejszych rzeczy w rankingu Google, szczególnie w niszowych słowach kluczowych / żądaniu wyszukiwania. Jeśli jesteś w niszy, z niezbyt dużą liczbą wyników Google, dobry adres URL prawie zawsze umieści Cię na pierwszej stronie wyników, jeśli nie lepiej.

Jest to oczywiście zgodne z ogólnymi dobrymi praktykami SEO. Przeczytaj http://static.googleusercontent.com/external_content/untrusted_dlcp/www.google.com/fr//webmasters/docs/search-engine-optimization-starter-guide.pdf

Pamiętaj jednak, że celem Google jest oficjalne udzielenie użytkownikowi najlepszej możliwej odpowiedzi. Jedyną rzeczą, na którą powinieneś się martwić, zarządzając witryną / blogiem, jest wygoda użytkownika i oferowana jakość treści. Treść jest królem, jak mówią. Pewnego dnia mogą zdecydować, że „nadmierna optymalizacja adresów URL” jest uważana za spam w słowach kluczowych i może za to ukarać… to jest piękno Google i ich absolutna dominacja.

Jeśli szukasz w 100% godnej zaufania wiedzy na temat Google SEO, po prostu przejdź do głównej wyszukiwarki Google i zapytaj ich, ponieważ tylko Google wie dokładnie, co jest, ale nie odpowiedzą i jestem pewien, że większość z nich (inżynierowie wyszukiwania Google) tak naprawdę nie wiem o dużej wadze dany parametr to VS inny parametr (w Google algo są miliony zmiennych).


1
W jaki sposób ustaliłeś, że słowa kluczowe w adresie URL znacznie poprawiły Twój ranking Google, w przeciwieństwie do słów kluczowych na samej stronie i w linkach prowadzących do tej strony?
MrWhite

1

Z tego, co widziałem, są one bardzo przydatne i świetne dla SEO. Wynika to z tego, że są bardzo widoczne, a Google preferuje rzeczy bardzo widoczne dla użytkownika. Nie należy też przesadzać, w przeciwnym razie będzie to traktowane jak każde inne słowo kluczowe.

Pamiętaj, że to nie to samo, co słowa kluczowe w nazwie domeny, które są nadal dobre (tylko nie tak bardzo jak wcześniej). Wynika to z faktu, że nazwa domeny jest globalna dla witryny, ale adresy URL są specyficzne dla każdej strony, co jest o wiele bardziej zgodne z PageRank . Pojawiają się również w wynikach wyszukiwania i są wyróżnione, co zapewnia lepszą widoczność wyników.

Nie można dokładnie powiedzieć, która pozycja słowa kluczowego jest dokładnie najlepsza, ale słowa kluczowe w adresie URL są warte podobnie jak słowa kluczowe w tagu nagłówka, więc zaleciłbym ich użycie w miarę możliwości iw sposób, który pomoże również użytkownikom.


linki, źródła ...?
Blazemonger,

1
Ogólna wiedza: P
Simon Hayter

3
Jeśli użytkownik umieści link prowadzący do strony internetowej z URL-em jako kotwicą, słowa kluczowe (które pojawiają się w kotwicy) są również przydatne dla SEO.
Zistoloen,

@Zistoloen Tak, ale kto to rutynowo robi?
Blazemonger,

@Blazemonger: Wszyscy doświadczeni wykwalifikowani pracownicy SEO.
Zistoloen,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.