Czy powinienem dołączyć adresy URL kanałów RSS do mapy witryny XML?


13

Proste pytanie - czy powinienem dołączyć adresy URL kanałów RSS do mapy witryny XML mojej witryny?

NIE pytam, czy powinienem UŻYWAĆ Kanału RSS JAKO mapy witryny XML, ale raczej czy powinienem zawrzeć adresy URL różnych kanałów RSS mojej witryny w mapie witryny XML?

Szukam zarówno ogólnych porad i / lub wskazówek do wszelkiej odpowiedniej dokumentacji potwierdzającej odpowiedź na moje pytanie.

Z góry dziękuję.

Odpowiedzi:


3

Nie dołączaj adresów URL kanałów RSS do mapy witryny. Kanały RSS nie tworzą dobrych stron docelowych. Nigdy nie widziałem dowodów, że Google chce je indeksować. Jako takie nie nadają się do włączenia do mapy witryny. Zaśmiecą statystyki narzędzi dla webmasterów stron, na których Ci zależy. Nie zapewnią żadnej korzyści Google.


3

Nie, nie należy umieszczać ich w zwykłej mapie witryny, ponieważ nie są to strony internetowe. Mimo to są to po prostu linki do rzeczywistych stron w Twojej witrynie.

Należy jednak uwzględnić je w pliku indeksu map witryn, ponieważ Google rozpoznaje kanały RSS jako mapy witryn.


Jeśli chodzi o drugi punkt, jest to wskazane tylko wtedy, gdy zawartość kanału RSS nie jest jeszcze zawarta w formalnej mapie witryny XML.
GWR
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.