Dlaczego wyszukiwarki nie indeksują moich treści?


29

Jest to ogólna para pytań i odpowiedzi typu „ wiki catch-all”, która ma odpowiedzieć na wszelkie pytania dotyczące powodów, dla których witryna lub określona zawartość witryny nie pojawiają się w wynikach wyszukiwania.

Jeśli Twoje pytanie zostało zamknięte jako duplikat tego pytania i uważasz, że podane tutaj informacje nie zapewniają wystarczającej odpowiedzi, otwórz dyskusję na temat Pro Webmasters Meta .

Moja witryna (lub określone strony w mojej witrynie) nie pojawia się w wynikach wyszukiwania.

Dlaczego moje treści nie są indeksowane i co mogę z tym zrobić?

Odpowiedzi:


36

Istnieje wiele powodów, dla których Twoja treść może nie pojawiać się w wynikach wyszukiwania, należy jednak pamiętać, że indeks wyszukiwarki może zawierać strony, których nie wyświetla na stronie wyników .

Jak stwierdzić, czy treść jest faktycznie zaindeksowana

W rzeczywistości może być trudno stwierdzić, czy Twoje treści są indeksowane.

 • Wyszukaj wszystkie dokumenty ze swojej witryny i zobacz, ile jest na liście
  • Google: wprowadź site:example.com(gdzie example.comjest twoja domena, po dwukropku nie może być spacji).
  • Bing: entersite: example.com
  • Yahoo: wprowadź site: example.com(lub użyj formularza wyszukiwania zaawansowanego)
 • Wyszukaj konkretny dokument unikalnym zdaniem składającym się z ośmiu do dwunastu słów i wyszukaj to zdanie w cudzysłowie. Na przykład, aby znaleźć ten dokument, możesz wyszukać „liczbę powodów, dla których Twoje treści mogą nie pojawiać się w wynikach wyszukiwania”
 • Oprócz powyższego wyszukaj słowa kluczowe za pomocą inurl:i intitle:możesz spróbować czegoś takiego, keyword with another keyword inurl:example.comspowoduje to wyświetlenie stron indeksowanych tylko dla określonej domeny.

  • Zaloguj się do narzędzi dla webmasterów, aby zobaczyć statystyki z samej wyszukiwarki dotyczące liczby stron zaindeksowanych z witryny
  • Narzędzia Google dla webmasterów - informacje są dostępne w sekcji „Zdrowie” »„ Stan indeksu ”. Jeśli przesłałeś mapy witryny, możesz także zobaczyć, ile dokumentów w każdym pliku mapy witryny zostało zindeksowanych.
  • Narzędzia Bing dla webmasterów

W niektórych przypadkach dokumenty mogą nie być indeksowane za pomocą jednej z tych metod, ale dokumenty można znaleźć w indeksie za pomocą innych metod. Na przykład narzędzia dla webmasterów mogą zgłaszać, że niewiele dokumentów jest indeksowanych, nawet jeśli można wyszukać ich zdania i znaleźć dokumenty w wyszukiwarce. W takim przypadku dokumenty faktycznie indeksowane.

Jak treść jest indeksowana

Zanim wyszukiwarki zaindeksują treść, muszą ją znaleźć za pomocą robota sieciowego. Powinieneś sprawdzić dzienniki swojego serwera, aby sprawdzić, czy przeszukiwacze wyszukiwarek (zidentyfikowane przez ich agenta użytkownika - np. Googlebot , Bing / MSNbot ) odwiedzają Twoją witrynę.

Większe wyszukiwarki, takie jak Google i Bing, zwykle często indeksują witryny, ale robot może nie wiedzieć o nowej witrynie. Możesz powiadomić wyszukiwarki o istnieniu Twojej witryny, rejestrując się jako jej webmaster ( Google Webmaster Tools , Bing Webmaster Tools ) lub, jeśli wyszukiwarka nie udostępnia tej funkcji, przesyłając link do swoich robotów (np. Yahoo ).

Jak długo twoja strona / treść była online?

Wyszukiwarki mogą indeksować treści bardzo szybko po ich znalezieniu, jednak te aktualizacje są czasami opóźniane. Mniejsze wyszukiwarki mogą być również znacznie mniej responsywne i indeksowanie nowych treści zajmuje tygodnie.

Jeśli Twoje treści były dostępne online tylko przez kilka dni i nie zawierają żadnych linków z innych witryn (lub ich linki pochodzą z witryn, których roboty nie odwiedzają często), prawdopodobnie nie są indeksowane. Jeśli Twoja witryna nie była aktywna przez więcej niż kilka miesięcy, wyszukiwarki mogą nie ufać jej na tyle, aby zaindeksować jeszcze wiele treści.

Czy treść została wykluczona przez webmastera?

Ten krok jest szczególnie ważny, jeśli przejmujesz witrynę od kogoś innego i występuje problem z konkretną stroną lub katalogiem: sprawdź, czy roboty nie zawierają robots.txt i robotów META, i usuń je, jeśli roboty indeksujące mają wykluczyć treść.

Czy istnieje problem techniczny uniemożliwiający zaindeksowanie treści?

Jeśli masz witrynę o ustalonej pozycji, ale konkretna treść nie jest indeksowana (na adresy URL, na których treść się nie znajduje, nie ma działań indeksujących), narzędzia dla webmasterów dostarczone przez Google i Bing mogą dostarczyć przydatnych informacji diagnostycznych.

Dokumentacja błędów indeksowania Google zawiera obszerne informacje na temat typowych problemów robotów internetowych, które uniemożliwiają indeksowanie treści, a jeśli korzystasz z Narzędzi Google dla webmasterów, otrzymasz powiadomienie, jeśli którykolwiek z tych problemów zostanie wykryty w Twojej witrynie.

Napraw błędy i błędne konfiguracje tak szybko, jak to możliwe, aby mieć pewność, że cała zawartość witryny jest indeksowana.

Czy treść jest niskiej jakości?

Wyszukiwarki nie indeksują większości stron, które indeksują. Indeksują tylko treści najwyższej jakości. Wyszukiwarki nie będą indeksować treści, jeśli:

 • Jest to spam, bełkot lub nonsens.
 • Można go znaleźć gdzie indziej. Gdy wyszukiwarki znajdują zduplikowane treści, wybierają tylko jeden z nich do zindeksowania. Zwykle jest to oryginał, który ma większą reputację i linki.
 • To jest cienkie Potrzebuje więcej niż kilku wierszy oryginalnego tekstu. Najlepiej o wiele więcej. Automatycznie tworzone strony z niewielką zawartością, takie jak strona dla każdego użytkownika, prawdopodobnie nie zostaną zindeksowane.
 • Nie ma wystarczającej reputacji ani linków. Strona może być zakopana zbyt głęboko w Twojej witrynie, aby mogła zostać uszeregowana. Każda strona bez linków zewnętrznych i więcej niż kilka kliknięć ze strony głównej prawdopodobnie nie zostanie zindeksowana.

Czy niektóre Twoje treści są indeksowane, ale nie wszystkie?

Jeśli Twoja witryna ma setki stron, Google prawie nigdy nie zdecyduje się zaindeksować każdej strony. Jeśli witryna ma dziesiątki tysięcy stron, Google bardzo często indeksuje tylko niewielką część tych stron.

Google wybiera liczbę stron do zaindeksowania z witryny na podstawie ogólnej reputacji witryny i jakości treści. Google zazwyczaj indeksuje większy procent witryny w miarę upływu czasu wraz ze wzrostem reputacji witryny.1

Myślę, że nie muszę powtarzać tego samego, co wspomniano powyżej, jednak jeśli nie znasz nowego narzędzia, oto sposób na sprawdzenie tego poniżej.

Możesz sprawdzić, czy plik robota.txt nie blokuje zawartości, przechodząc do narzędzia testowego robots.txt starego webmastera Google

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Google Search Console (nowa wersja)

Konsola wyszukiwania Google dostarcza cennych informacji niż starsza wersja. Sprawdź problemy bezpośrednio w Google Search Console, bez względu na to, czy Twoja strona jest indeksowana, czy nie, zaindeksowana czy nie, na żywo, czy nie, oraz ewentualne problemy.

 1. Zaloguj się do Google Search Console swojej witryny
 2. Jeśli masz wiele właściwości domeny, upewnij się, że wybrałeś żądaną.

Przestarzałe narzędzie w Google Webmaster

To jest już nieaktualne

W ten sposób możesz przejść przez nową Search Console

Nowa Google Search Console


0

Jeśli masz plik robots.txt w katalogu głównym, może to oznaczać, że Google nie indeksuje Twojej witryny.

Sprawdziłeś to?

Zwykle jest to bezpieczne, aby po prostu usunąć (lub zmienić nazwę) tych plików, ponieważ brzmi to tak, jakbyś chciał zostać zaindeksowany.

WAŻNE: może to doprowadzić do zerwania umowy, jeśli próbujesz zmusić Google Adsense do pracy w Twojej witrynie.

Bez względu na to, gdzie umieścisz swój specjalny kod, jeśli nie zostaniesz zaindeksowany, zostaniesz poinformowany, że Twoja witryna jest wyłączona, więc nie mogą go zweryfikować.


Plik robots.txt ma zdefiniowany przez użytkownika zestaw reguł do przeszukiwania lub nie, więc usunięcie go nie jest rozwiązaniem, ponieważ jest to pierwszy plik do przeszukania. Najlepszym rozwiązaniem jest poprawienie reguł, przetestowanie pliku robots.txt w dyrektywie robot.txt, dodanie dyrektywy dotyczącej map witryn, aktualizowanie mapy witryny za pomocą lastmod i zmiana atrybutów częstotliwości.
Deepak Mathur
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.