Czy konieczne jest / przydatne zbudowanie mapy witryny dla małej witryny?


11

Stworzyłem kilka małych stron internetowych, zwykle dla małych firm. Zwykle zawierają pewne informacje o firmie, formularz kontaktowy, a czasem kilka dynamicznych części: aktualności, zdjęcia itp.

Mógłbym wygenerować mapy witryn XML dla tych stron, ale nie jestem pewien, o co w tym wszystkim chodzi? Czy w przypadku witryn takich jak te, w których strony są ograniczone i można je łatwo znaleźć, warto wygenerować mapę witryny? Czy ma to wyraźną zaletę (głównie pod względem SEO)?

Odpowiedzi:


10

Zobacz Informacje o mapach witryn od Google:

Mapy witryn są szczególnie przydatne, jeśli:

  • Twoja strona ma dynamiczną treść.
  • Twoja witryna zawiera strony, które nie są łatwe do wykrycia przez Googlebota podczas procesu indeksowania - na przykład strony z bogatym AJAX lub obrazami.
  • Twoja strona jest nowa i ma niewiele linków do niej. (Googlebot indeksuje sieć, podążając za linkami między stronami, więc jeśli Twoja witryna nie jest dobrze połączona, może nam być trudno ją znaleźć).
  • Twoja witryna ma duże archiwum stron z treściami, które nie są ze sobą dobrze powiązane lub w ogóle nie są połączone.

Google nie gwarantuje, że zaindeksujemy lub zindeksujemy wszystkie adresy URL. Jednak wykorzystujemy dane z mapy witryny, aby poznać strukturę Twojej witryny, co pozwoli nam ulepszyć nasz harmonogram robota i wykonać lepszą robotę indeksowania Twojej witryny w przyszłości. W większości przypadków webmasterzy skorzystają z przesłania mapy witryny i w żadnym wypadku nie zostaniesz za to ukarany.

W przypadku małej, prostej witryny jest to wezwanie do oceny. Jeśli coś, o co się martwisz, zostanie pominięte, dodaj mapę witryny.


3

Tworzenie indeksu map witryn XML i dołączanie map witryn XML dla każdej sekcji witryny może być przydatnym sposobem śledzenia skuteczności indeksowania stron w tych sekcjach przez Google. Daje to przydatny zestaw danych, które należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji, w których obszarach należy spędzić czas podczas tworzenia treści, tworzenia linków i innych działań.

Możesz uzyskać te statystyki, rejestrując swoją witrynę w Narzędziach Google dla webmasterów , przesyłając indeks map witryn , a następnie czekając chwilę, zanim Google zacznie raportować statystyki dotyczące tego pliku i pozwolić Ci przejść do szczegółów dla każdej dołączonej mapy witryny.

W przypadku naprawdę małej witryny nie jest to jednak istotne. Tak długo, jak masz przyzwoitą strukturę linków i możesz skonfigurować niestandardowe segmenty w Analytics dla każdej sekcji interesującej Cię witryny, może to nie być warte wysiłku.


2

Istnieją dwa rodzaje map witryn i nie jest jasne, do którego się odwołujesz.

Typ artlung, o którym mowa powyżej, to mapa witryny oparta na języku XML używana przez wyszukiwarki. Wygląda na to, że masz na myśli stronę witryny w witrynie użytkownika (jak ta )

Mapa witryny xml, którą powinieneś zdefiniować i dodać do narzędzi Google dla webmasterów w celu pełnego zaindeksowania witryny. Ten ostatni jest osobistym wyborem i nie zawsze jest potrzebny w przypadku mniejszych witryn.


Miałem na myśli mapę witryny XML.
Wookai

1

Mapa witryny pomaga Google (i innym wyszukiwarkom) w odkryciu witryny, zwłaszcza jeśli jest nowa i zawiera niewiele linków. Jeśli masz tylko kilka stron, które są wyraźnie połączone, iit nie jest koniecznie potrzebny. Pamiętaj jednak, że możesz określić ważność witryny, aby ważniejsze witryny były wyświetlane w wynikach wyszukiwania.


0

Jest jeden typ mapy witryny, który i tak warto budować, i to z korzyścią dla Google. Jest to dokument XML przesyłany do Google - możesz do tego użyć Narzędzi dla webmasterów - a Google zaindeksuje Twoją witrynę.

Innym, bardziej tradycyjnym typem mapy witryny jest typ, w którym wszystkie strony i odpowiednie linki znajdują się na jednej stronie, do której prowadzą linki w witrynie, w nawigacji lub w stopce. Jest to pomocne dla użytkownika witryny, zwłaszcza jeśli witryna jest duża i złożona. W przypadku mniejszej / prostszej witryny ten typ mapy witryny nie jest tak naprawdę potrzebny, choć i tak nie jest to zły pomysł.


0

Z punktu widzenia SEO, jeśli utworzysz mapę witryny i prześlesz ją na swoje konta narzędzi dla webmasterów, wyszukiwarka dostarczy Ci opinii na temat liczby zaindeksowanych stron. Jeśli niektóre nie zostaną zindeksowane, będziesz o tym wiedział i będziesz miał możliwość podjęcia działań w celu ustalenia przyczyny.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.