Gdzie mogę znaleźć statystyki użytkowania CMS?


12

Czy ktoś zna miejsce, w którym mogę znaleźć statystyki użytkowania różnych systemów CMS? Ponadto, czy ludzie naprawdę wierzą w podany tutaj ogromny udział Drupala ? ( Netcraft twierdził, że Drupal był szóstym co do wielkości CMSem opartym na PHP około rok temu; chciałbym znaleźć pierwszą piątkę).


Myślę, że już je tam znalazłeś
mar10

Wiesz, że tak trudno mi uwierzyć, że Drupal jest tak popularny! Google Trends pokazuje o wiele więcej wyszukiwań Joomla niż Drupal (co jest oczywiście tylko miarą wyszukiwań) i jak wspomniałem, Netcraft umieścił je na szóstym roku temu (i ufam Netcraft). Chciałbym zobaczyć inne źródła ... (btw Jestem zagorzałym deweloperem Drupala, więc to nie tak, że mi się nie podoba;)
Andy

To dziwna strona. Dla jednego liczą oprogramowanie forum jako „Zarządzanie treścią”, ale zaniedbują Wordpress?
DisgruntledGoat

@DisgruntledGoat: To dziwna taksonomia, ale wydaje się, że śledzą platformy blogowe
Lèse majesté

Ta strona builtwith.com jest naprawdę zabawna. Dane są nie tylko mieszane i dopasowane do siebie w każdym miejscu, ale także zapewniają ten klejnot: „Citrix® NetScaler® to urządzenie do dostarczania aplikacji internetowych, które sprawia, że ​​aplikacje działają pięć razy lepiej”. Lepsze niż co?
Magnus,

Odpowiedzi:1

Link, który opublikowałeś, wydaje się dość niedokładny, jak wskazano tutaj między innymi (Drupal jest przeliczany). Ponadto ignoruje Wordpress, który doskonale nadaje się jako CMS.

Chociaż nienaukowe, myślę, że najlepszym miejscem są Trendy Google, ponieważ wyraźnie pokazują, które CMS mają najwięcej szumu wokół nich. Trendy w Wordpress, Joomla, Drupal i Expression Engine pokazują mniej więcej to:

  • Na całym świecie: 50% Wordpress, 36% Joomla, 12% Drupal, 2% EE.
  • Stany Zjednoczone: 61% Wordpress, 21% Joomla, 15% Drupal, 3% EE.

Jednak wszystkie cztery te systemy są dobrze obsługiwane, więc nie użyłbym takich liczb, aby zdecydować się na CMS - wybierz ten, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.


Dzięki, tak, zastanawiałem się, czy istnieje coś lepszego niż trendy. Nie chcę wybierać statystyk, chcę tylko śledzić trendy.
Andy,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.