Jak cofnąć zamówienie domeny


11

Wygląda na to, że informacje na ten temat są nieco rzadkie na wolności. Jak sobie radzisz z ponownym zamawianiem domeny?

Jeśli znajdziesz usługę, która zrobi to za Ciebie, czy obecny właściciel nazwy domeny wie, że została zamówiona ponownie?

Jak to działa, jeśli złożę zamówienie u jednego rejestratora domeny, a następnie hostuję witrynę u innego? Czy to działa jak normalny transfer domeny?


Rejestratorzy domen prowadzą rejestry domen. Nie hostują stron internetowych. Nigdzie nie musisz przenosić swojej domeny. Musisz tylko skierować domenę na serwery DNS hosta, za co płacisz rejestratorowi domen. Hosting i rejestracja domen mają całkowicie oddzielić usługi.
Lèse majesté

„Rejestratorzy domen prowadzą rejestry domen”. to niezwykły sposób ułożenia rzeczy. Każda TLD ma rejestr i często wielu rejestratorów. Rejestr sprzedaje nazwy domen tylko rejestratorom (są wyjątkami), a następnie rejestratorzy sprzedają nazwy domen każdemu. Jest to model zbudowany z myślą o konkurencji, ponieważ w przeszłości dla domeny .COM / .NET istniało tylko jedno źródło, w którym kupić nazwy domen (rozwiązania sieciowe)
Patrick Mevzek

Odpowiedzi:


4

Uporządkowałem kilka domen ... z jednym ładnym haczykiem.

Moja rekomendacja: zamówienie na snapnames.com ORAZ pool.com. Te dwie usługi wydają się być obecnie ważącymi 800 funtów gorylami w grze. Z każdym z nich miałem jedno imię. Płacisz tylko za usługę, która otrzyma twoją nazwę, więc równie dobrze możesz poprosić o jedno i drugie ... nigdy nie wiesz, która usługa złapie upuszczenie.

Możesz również zamówić w serwisie namejet.com.

Nie martw się o właściciela: właściciel ma już wiele przypomnień od swojego rejestratora. Albo nie jest zainteresowany zachowaniem nazwiska, albo nie sprawdza wiadomości e-mail.

Jeśli jest to popularne zamówienie, pójdziesz na aukcję.


Obawiam się, że aktualny właściciel zostanie powiadomiony, że odnowią go i spróbują sprzedać mi za więcej. Wolałbym, żeby nie mieli pojęcia, że ​​ktokolwiek inny jest tym zainteresowany, a następnie mogę go zarejestrować samodzielnie.
Icode4food,

jbCode, aktualny właściciel nie zostanie powiadomiony. W każdym razie, w zależności od statusu, może być za późno na odnowienie. Jeśli informacja Whois mówi „Oczekuje na usunięcie”, jest za późno na odnowienie.
Timothée HENRY


Powyższy artykuł jest całkiem niezły.
Clay Nichols,

Rozmawiałem dzisiaj z SnapNames i potwierdzili, że tak właśnie działa.
Clay Nichols

2

Uporządkowanie domeny oznacza korzystanie z usługi strony trzeciej w celu zamówienia (i zwykle zapłaty) domeny, która jest obecnie własnością innej osoby, w celu uzyskania domeny, gdy tylko będzie dostępna.

Większość usług hostingowych zazwyczaj oferuje tego rodzaju usługi. Płacisz roczną opłatę, a oni spróbują zarejestrować domenę za Ciebie, gdy tylko będzie dostępna.

Obecny właściciel domeny nic o tym nie wie. Usługodawca nie musi go informować. Po prostu monitoruje domenę pod kątem szans i próbuje ją kupić na wypadek, gdyby stała się dostępna.

Zazwyczaj zapewnia po prostu rejestruje domenę. Następnie, gdy zostaniesz nowym właścicielem domeny, musisz kupić oddzielną usługę hostingową, użyć własnej lub przenieść domenę.


1

Zaleganie nazwy domeny oznacza opłacenie rejestru domeny w celu monitorowania istniejącej nazwy domeny, którą ktoś inny jest właścicielem, a jeśli stanie się ona dostępna, rejestr spróbuje ją zarejestrować.

Istnieje wiele takich usług, a w rzeczywistości większość rejestratorów domen je zapewnia.

Jednak nie jest w 100% udany. Szczególnie popularne nazwy domen mogą być zamrożone przez wiele osób, więc gdy staną się dostępne, kilka zautomatyzowanych systemów może próbować zarejestrować je w tym samym czasie, ale tylko jedna się powiedzie.

Bieżący właściciel nazwy domeny nie jest powiadamiany, ale sprawdź dokładny wydruk ocenianych przez Ciebie usług w obrocie.

Należy pamiętać, że jeśli ktoś inny zalega z tą samą domeną u tego samego rejestratora, nagle pojawia się konflikt - dla którego z was rejestrator faktycznie spróbuje zarejestrować nazwę domeny? Rejestrator może nie powiedzieć, że nazwa domeny, którą zamówiłeś w inny sposób, została również zamówiona przez innych klientów. Możesz rozważyć zapytanie ich, jak radzą sobie w takich sytuacjach.

Przeczytaj warunki zaległości. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli zamówisz domenę ponownie, a próba się powiedzie, będziesz właścicielem domeny tak, jakbyś sam ją zarejestrował i możesz korzystać z usług dowolnego dostawcy usług hostingowych.

Jeśli zamówisz za pośrednictwem usługi rejestracji domen, która łączy tylko domeny z pakietami hostingowymi, możesz utknąć z nimi przy hostingu.

Czy powinieneś kupić nazwy domen i hosting z tej samej usługi, to osobne pytanie całkowicie ...


Nie spotkałem jeszcze hosta, który zmusił cię do rejestracji domeny od nich, lub rejestratora, który zmusił cię do hostowania z nimi. Mogą istnieć oferty hostingu zapewniające bezpłatną domenę lub rejestracje domen zapewniające bezpłatny parking, ale nie są to stałe umowy. Ponadto uważam, że większość rejestratorów oferuje X-miesięczny okres karencji dla obecnego właściciela domeny do odnowienia, więc mają oni pierwszeństwo przed klientami z opóźnieniem.
Lèse majesté

„Rejestratorzy domen prowadzą rejestry domen… rejestr próbuje zarejestrować je dla Ciebie…”, nie, rejestrator. O ile wiem, żadne rejestry nie oferują tego rodzaju usług. Rejestratorzy tak. Rejestratorzy rejestrują nazwy domen.
Patrick Mevzek

„wtedy możesz utknąć z nimi przy hostingu”. przynajmniej w domenach gTLD możesz przenieść swoją domenę (po 60 dniach okresu łaski), a zasady ICANN zabraniają jej obecnemu rejestratorowi sponsorującemu blokowanie. Oczywiście możesz zapłacić za usługi, za które nie otrzymasz zwrotu, więc naprawdę musisz przeczytać drobne druki na początku ...
Patrick Mevzek
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.