Czy hosty naprawdę oznaczają „nieograniczony”?


19

Tworzę aplikację internetową, w której moi użytkownicy mogą zapisywać wiele obrazów, filmów i dźwięku w mojej witrynie.

Potrzebuję usługi hostingowej, która oferuje duże miejsce na dysku. Wiele usług hostingowych mówi „Nieograniczone”, ale czy naprawdę oferują miejsce na dysku w GB i TB?


„Jeśli to brzmi zbyt dobrze, aby mogło być prawdziwe, prawdopodobnie tak jest”
Martijn,

Odpowiedzi:


18

Hosty reklamujące „nieograniczoną” usługę zwykle ograniczają tę usługę zgodnie z jej warunkami. Na przykład ten fragment terminów Hostgator ogranicza wykorzystanie przepustowości:

Otrzymujesz miesięczny limit przepustowości. Dodatek ten różni się w zależności od zakupionego pakietu hostingowego. Jeśli Twoje konto przekroczy przydzieloną kwotę, zastrzegamy sobie prawo do zawieszenia konta do początku następnej alokacji, zawieszenia konta do momentu zakupu większej przepustowości za dodatkową opłatą, zawieszenia konta do momentu przejścia na wyższy poziom pakietu, rozwiązania konto i / lub obciążyć Cię dodatkową opłatą za nadwyżki. Niewykorzystany przelew w ciągu jednego miesiąca nie może zostać przeniesiony na następny miesiąc.

Nie mówią ci dokładnie, co to jest „dodatek” pod względem GB / miesiąc; tylko, że istnieje niepublikowany limit, który może spowodować zawieszenie twojego konta. (Ich usługi reklamują „nieograniczoną przepustowość”.) W tych samych warunkach usługi Hostgator nakłada limit nie na miejsce na dysku (które jest „nieograniczone”), ale na liczbę tworzonych plików („i-węzłów”):

Użycie ponad 250 000 i-węzłów na dowolnym wspólnym koncie może potencjalnie spowodować ostrzeżenie jako pierwsze, a jeśli nie zostaną podjęte żadne działania w przyszłości. Konta, dla których stwierdzono przekroczenie limitu 100 000 i-węzłów, zostaną automatycznie usunięte z naszego systemu tworzenia kopii zapasowych, aby uniknąć nadmiernego wykorzystania, jednak bazy danych nadal będą archiwizowane. Każdy plik (strona internetowa, plik obrazu, e-mail, itp.) Na Twoim koncie zajmuje 1 i-węzeł. Witryny, które nieznacznie przekraczają nasze limity i-węzłów, prawdopodobnie nie zostaną zawieszone; jednak konta, które stale tworzą i usuwają dużą liczbę plików regularnie, mają setki tysięcy plików lub powodują uszkodzenie systemu plików, mogą zostać oznaczone do sprawdzenia i / lub zawieszenia.

Jak widać, usługa jest ograniczona, mimo że reklamowana jest jako „nieograniczona”.

Zwykle bezpiecznie jest czytać „nieograniczony” jako „hojny”, ale błędem jest zakładać, że nieograniczony oznacza nieskończone zasoby. Przeczytaj warunki usługi hosta internetowego, który rozważasz, i skontaktuj się z jego obsługą klienta, jeśli nie jest to jasne.


3

Jeśli chcesz naprawdę nieograniczonej przestrzeni dyskowej, musisz zajrzeć do przechowywania plików w chmurze, takich jak Amazon S3, Rackspace Cloud Files itp.

Są naprawdę nieograniczone, ale będziesz musiał zapłacić za to, co wykorzystują Twoi użytkownicy.


Zapłacisz tylko za to, czego używasz.
Achu

Nic nie jest naprawdę nieograniczone.
William Edwards,

3

Jako zrzeczenie się odpowiedzialności, jestem w trakcie ponownego uruchamiania mojej firmy hostingowej jako WebHost.io, która próbuje odepchnąć właścicieli witryn od hostingu dzielonego i skierować je do dedykowanych instancji AWS.

Unlimited to świetny marketing. Zazwyczaj pamięć i przepustowość są reklamowane jako takie. Usługi, które reklamują się w ten sposób, prawie zawsze są hostowane współdzielone, co odbywa się na podstawie średnich. Rzeczywistość jest taka, że ​​przeciętna witryna hostowana wspólnie zużywa mniej niż 100 MB pamięci. Przepustowość jest odrobinę większa, ale zdecydowana większość stron używa w najlepszym razie tylko kilku GB. Każda witryna, która przekroczy te poziomy o jakikolwiek duży margines, nie zostanie złapana na martwym hostingu na wspólnej platformie i już dawno wyemigruje w poszukiwaniu większej ilości procesora, pamięci i IOPS. Te 3 elementy to rzeczy, o których dostawcy hostingu współdzielonego nigdy nie dyskutują, a jednak wolałbym mieć ich więcej niż więcej pamięci lub przepustowości.


1

Są nieograniczone, o ile nie spowoduje to żadnego problemu na ich serwerze. Przez większość czasu ich serwer jest odpowiedni tylko dla małych i średnich stron internetowych. Nie nakładają na ciebie konkretnego limitu, ale jeśli twoja strona jest zbyt zajęta i powoduje problemy na serwerze, poprosi cię o aktualizację, co uważam za całkiem rozsądne. Ponieważ jeśli Twoja witryna jest zbyt duża, nie powinieneś być na wspólnym planie hostingowym. Obecnie używam smarterasp.net, jak dotąd tak dobry dla moich średnich stron.


1

Kiedyś byłem hostingiem i nie ma czegoś takiego jak nieograniczony. Kropka. Jest to fizycznie niemożliwe.

Oto dwa przykłady z dawnych czasów.

Host oferuje 100 GB miejsca na dysku. Mówisz świetnie i kupuj, ale używaj tylko około 8 koncertów. Podobnie jak inni, którzy kupują. Gospodarze liczą na to i sprzedają więcej dostępnej przestrzeni dyskowej. Dzięki nowym technologiom dostępnym dla hostów liczby te stają się jeszcze większe.

Host oferuje limit transferu 100 gig. Mówisz świetnie i kupuj, ale używaj tylko około 8gig. W porządku. Ale następny facet zbliża się do 40 gig, więc menedżer przepustowości priorytetowo traktuje ograniczenie przepustowości na tym koncie, aby szybkość transferu spowalniała nieproporcjonalnie podczas szczytowych żądań.

Jest też wiele innych sztuczek. Ale to tylko kilka.

Uczciwi i wysokiej jakości gospodarze mają realistyczne ograniczenia w swoich planach. Unikaj gospodarza, który obiecuje księżyc i poda ci księżycowe ciasto. (właściwie to w tej chwili brzmi dobrze ... z dr. pieprzem?)

Nie ma czegoś takiego jak nieograniczony i nie ma czegoś takiego jak darmowy i nie ma czegoś takiego jak czas sprawności na poziomie 99,999% (jest to liczba niemożliwa). Nie kupuj szumu.


0

Unlimited to sztuczka. Jeśli zapewnią ci nieograniczoną przestrzeń i przepustowość, ustawią limit na to, co możesz przechowywać. Jeśli masz przesłane kopie zapasowe LUB duże pliki, poprosi Cię o ich pobranie / usunięcie. Poprosą Cię o przechowywanie plików tylko wtedy, gdy są przeznaczone do użytku w Internecie.


0

Nieograniczony jest BULLSHIT . Po prostu NIE jest możliwe zapewnienie nieograniczonej ilości miejsca na dysku. Zawsze czytaj Warunki korzystania z hosta przy zakupie abonamentu z „nieograniczoną ilością miejsca na dysku”. Często pozwalają ci dużo korzystać, ale kiedy zaczną to zauważać (ich zdaniem zaczynasz używać zbyt dużo), znajdą sposób na zawieszenie lub zamknięcie twojego konta.

Nigdy nie używaj hosta, który obiecuje „nieograniczone miejsce na dysku”. Zaufaj mi. Nie tylko dlatego, że to nieprawda; także dlatego, że w większości przypadków „złe” hosty oferują nieograniczone miejsce na dysku. Uczciwi gospodarze to często najlepsi gospodarze (mają swoje serca we właściwym miejscu i naprawdę dbają o twoją stronę), a uczciwi gospodarze nie obiecują „nieograniczonej przestrzeni dyskowej”.

Nie używaj hosta, który obiecuje „nieograniczone miejsce na dysku”. Jeśli to zrobisz, upewnij się, czytać ich Warunki korzystania z usług bardzo starannie; często więcej informacji na temat definicji nieograniczonej liczby hostów. Niektóre hosty, takie jak Site5, obiecują „nieograniczone miejsce na dysku”, ale umieszczają obok niego ładny link z wyjaśnieniem. Nie kupuj tego!

Niektóre hosty określają unlimited jako „niespomiarowane”. Niezmierzone często oznacza to samo, co nieograniczone, ale ponieważ wielu hostów zauważyło, że wiele osób nie docenia terminu „nieograniczony”, zmieniono je na „niesprzedane”. Tak wyjaśniłem wcześniej:

Często pozwalają ci dużo korzystać, ale kiedy zaczną to zauważać (ich zdaniem zaczynasz używać zbyt dużo), znajdą sposób na zawieszenie lub zamknięcie twojego konta.

Pamiętaj więc: zawsze jest limit!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.