Używam próżnej domeny najwyższego poziomu kodu kraju (ccTLD). Czy mogę przekonać Google do geotargetowania innego regionu?


15

Ponieważ wciąż żyję tak, jak w 2008 roku, prowadzę witrynę z rozszerzeniem .in TLD. Witryna nie ma nic wspólnego z Indiami i nie jest skierowana do indyjskich użytkowników.

Niestety, przechodząc do Narzędzi Google dla webmasterów, widzę, że Google zablokował mój status kierowania geograficznego na Indie:

Pokaz ekranowy pokazujący, że nie mogę zmienić ustawień kierowania geograficznego.

Na stronach pomocy Google stwierdza, że:

Witryny z krajowymi domenami najwyższego poziomu (np. .Ie) są już powiązane z regionem geograficznym, w tym przypadku z Irlandią. W takim przypadku nie będzie można określić lokalizacji geograficznej.

Wydaje się to nieprawdopodobnie mało elastyczne, więc chcę wiedzieć, czy istnieją jakieś podstępne sposoby usuwania automatycznego geotargetowania lub zmiany go na bardziej odpowiedni region?


Odpowiedzi:


14

Jeśli używasz ccTLD, takiego jak .in, nie będziesz mógł ustawić kierowania geograficznego na inny kraj w Narzędziach dla webmasterów. Na przykład generalnie nie możesz geotargetować użytkowników we Francji, gdy używasz nazwy domeny .in (używamy kilku innych sygnałów do geotargetowania, ale ccTLD jest dość silnym sygnałem, ponieważ jest to coś, co użytkownicy również widzą) .

To powiedziawszy, nie ma problemu z utworzeniem globalnej witryny na takiej ccTLD - będą normalnie pojawiać się w globalnych wynikach wyszukiwania. Firmy międzynarodowe (i strony internetowe) mają siedzibę w określonym kraju.

Krótko mówiąc, jeśli chcesz geotargetować użytkowników w kraju innym niż Indie, zaleciłbym zamiast tego użycie gTLD lub odpowiedniego ccTLD. Jeśli Twoja witryna jest przeznaczona dla użytkowników na całym świecie, nie ma problemu z kontynuowaniem używania tej nazwy domeny.


2
Dzięki, John. Szkoda, że ​​nie ma opcji, aby to zmienić. Używanie ccTLD do tak głupiej gry słownej jest nieco tandetne, ale wciąż dość powszechne.
Tom Wright,

3

Google prowadzi listę domen najwyższego poziomu, na które można kierować geograficznie . Na tej liście znajduje się kilka TLD kodów krajów:

.ad .as .bz .cc .cd .co .dj .fm .io .la .me .ms .nu .sc .sr .su .tv .tk .ws

Jeśli jednak Twojej TLD nie ma na tej liście, nie masz szczęścia. Narzędzia Google dla webmasterów nie pozwalają na kierowanie geograficzne większości domen z kodem kraju na coś innego niż kraj docelowy.

Matt Cutts ma film, w którym wyjaśnia uzasadnienie Google dla tego:

Jeśli masz domenę .jp i próbujesz atakować Finlandię, naprawdę nie zgadzasz się z wieloma oczekiwaniami i konwencjami, które ludzie mają w sieci. Należy więc zastanowić się, czy można uzyskać ogólną domenę TLD i wykorzystać ją w innych krajach.

Jeśli chodzi o to, co warto, myślę, że Google jest głupi w tej sprawie.

  • Ogranicza twórcze używanie nazw.
  • Nie można używać TLD dla języka ( .dewitryny nie mają dobrej pozycji w Austrii, gdzie również mówią po niemiecku lub .ptw Brazylii)

Jest to polityka Google od lat i nie byli skłonni się na nią zgodzić. Jeśli chcesz, aby Twoja witryna miała ranking na całym świecie, nie możesz używać większości domen najwyższego poziomu z kodem kraju.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.