Czy można przenieść domenę bez „luki” w ochronie prywatności Whois?


19

Obecnie posiadam kilka domen, w których korzystam z usługi ochrony prywatności Whois, aby ukryć moje dane osobowe. W najbliższej przyszłości chciałbym przenieść niektóre z tych domen do innego rejestratora.

Minęło wiele lat, odkąd ostatnio przeprowadzałem transfery domen, więc nie mam już wiedzy na temat tego, co się z tym wiąże. Jednak od kilku rejestratorów przeczytałem, że proszą swoich klientów o wyłączenie ochrony Whois przed dokonaniem przeniesienia domeny. Ponieważ istnieje kilka stron internetowych, które publikują zarchiwizowane wersje informacji Whois (i oczywiście proszą o pieniądze za ukrywanie informacji), wolałbym uniknąć takiej „luki” w mojej ochronie prywatności.

Doszedłem do wniosku, że strony te pobierają informacje Whois głównie wtedy, gdy zapytanie odbywa się za pośrednictwem ich własnej strony internetowej. Jednak dowiedziałem się, że co najmniej jedna z tych witryn miała kopię informacji Whois dla nowej domeny na swojej stronie w ciągu kilku godzin po jej zarejestrowaniu, więc muszą mieć jakieś inne źródło (oczywiście użyłem wyszukiwarki Google aby się tego dowiedzieć, nie ich własnej witryny). Mówi mi to, że czas potrzebny na przeniesienie domen byłby wystarczający, aby te fałszywe witryny mogły buforować moje informacje.

Jeśli mój nowy rejestrator oferuje także ochronę prywatności domen od samego momentu rejestracji, czy nie ma możliwości przeniesienia domeny między nimi bez powrotu do domyślnych informacji Whois pomiędzy nimi?

Odpowiedzi:


1

To zależy od nowego opiekuna. Gdy autoryzujesz przeniesienie do nowego opiekuna, a opiekun utrzymuje kontrolę nad domeną, musi podać dane kontaktowe do domeny.

Musisz tylko upewnić się, że zakupiłeś opcję Prywatności i upewnić się, że nowy opiekun wyśle ​​chronione dane kontaktowe.

Przed przeniesieniem możesz skontaktować się z nowym opiekunem, aby upewnić się, że ochrona prywatności jest włączona podczas migracji.


1
Mam to samo pytanie. Przepraszam, nie rozumiem odpowiedzi. Zakładam, że „nowy opiekun” jest nowym rejestratorem. Dla mnie nowym rejestratorem jest Google, którzy mówią: „W ramach procesu przenoszenia w Domenach Google musisz podać publiczne informacje WHOIS swojej nazwy domeny”. Czy to nie dotyczy wszystkich rejestratorów?
user34660,

To zależy od poprzedniego rejestratora.
user34660,

3

Nowy rejestrator wyśle ​​„żądanie zatwierdzenia” (tak go nazywa GoDaddy) do poprzedniego (obecnego w tym czasie) rejestratora.

Oto ważna część. Jeśli usługa prywatności poprzedniego (obecnego w tym czasie) rejestratora przesyła „żądanie zatwierdzenia”, prawdopodobnie będziesz w stanie wykonać transfer bez wyłączania prywatności. Wiele usług ochrony prywatności nie przekazuje wiadomości, dlatego należy dla nich wyłączyć prywatność.

Teraz wiem, że przed wyborem rejestratora muszę ustalić, czy usługa prywatności rejestratora przesyła wiadomość e-mail wysłaną na konto podczas rejestracji domeny .


1

Godaddy może przyjmować transfery i zachować ich prywatność

http://www.godaddy.com/domainaddon/private-registration.aspx

Private Registration works with new, existing, transferred or backordered domains!


Gdzie widzisz to na tej stronie? Ja nie. Jeśli tak, to usunęli go, prawdopodobnie dlatego, że to nieprawda. Zrobiłeś to? Czy przeniosłeś domenę do GoDaddy bez wyłączania prywatności u innego rejestratora? Przenieśliłem domenę do GoDaddy i wątpię, aby miały coś istotnego. GoDaddy ma dobrze rozwinięte oprogramowanie do przesyłania, ale nie widzę nic istotnego w tym pytaniu.
user34660,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.