Techniczna strona internetowa - czy mam założyć, że użytkownicy będą korzystać z nowoczesnej przeglądarki?


18

Jestem w trakcie tworzenia własnej strony internetowej, która będzie zawierać blog techniczny. Chcę zbudować swoją stronę internetową przy użyciu nowoczesnych technologii, takich jak HTML5 i CSS3.

Ponieważ moja witryna będzie skierowana do programistów i głównie użytkowników zaawansowanych technologicznie , czy należy zakładać , że osoby te będą korzystać z nowoczesnej przeglądarki? Czy powinienem na wszelki wypadek dostosować swoją witrynę do starszych przeglądarek?

Nie chcę męczyć się z dostosowaniem mojej witryny do kompatybilności z przeglądarkami, które, jak zakładam, nie będą używane.

AKTUALIZACJA: Do tej pory przeczytałem odpowiedzi i wygląda na to, że przegapiłeś ważny szczegół dotyczący pytania. Jeśli więc nie było to jasne, skoncentruj się na odpowiedziach, biorąc pod uwagę charakter witryny:

moja witryna będzie skierowana do programistów i użytkowników głównie zaawansowanych technologicznie

Biorąc to pod uwagę, czy należy przyjąć za pewnik, że osoby te będą korzystać z nowoczesnej przeglądarki?


1
Większość firm, z którymi współpracuję, wymaga stron internetowych do pracy z IE7 +. Jeśli użytkownicy nadal mają IE6-, to dlatego, że nie interesują się technologią.
Evik James

Jeśli więc użytkownicy nie interesują się technologią, to dlaczego mieliby wejść na moją stronę?
marco-fiset

4
Czułbym się bezpiecznie, zakładając, że 99% osób, które czytają blogi technologiczne, są w branży technologicznej i mają nowoczesną przeglądarkę i dokładnie wiedzą, jak z niej korzystać.
Evik James

Jeśli są naprawdę hardcorowymi technikami, mogą przeglądać Twoją witrynę przy użyciu lynx:)
Ken Liu,

Odpowiedzi:


12

Dodaj Google Analytics do swojej witryny i śledź użytkowników

Jedynym sposobem na sprawdzenie tego jest zebranie rozsądnej próbki statystyk dotyczących bazy użytkowników. Cokolwiek poza tym jest tylko bezpodstawnym założeniem.

Na szczęście Google Analytics śledzi absolutnie wszystko na temat przeglądarki, rozmiaru ekranu, włączonych funkcji itp.

Wybierz Internet Explorer jako „niski znak”, ponieważ wersje są obsługiwane znacznie dłużej. Na przykład cykl życia obsługi systemu Windows XP wygasa dopiero 8 kwietnia 2014 r., Więc IE 6 nie zniknie do tego czasu.

Jeśli statystyki pokazują, że tylko bardzo niewielki odsetek użytkowników korzysta z IE 6 (lub IE 7), może nie uzasadniać wysiłku wymaganego do obsługi ich przeglądarki.

Jeśli chodzi o nowszy HTML5, możesz dodać shiv HTML5 do swojej witryny w celu uzyskania bezpłatnego progresywnego rozszerzenia, ale ogranicz bardziej zaawansowane funkcje (np. API plików HTML5) do prywatnych sekcji witryny, dopóki przeglądarki nie nadrobią zaległości.


2
Wszystkie dobre pomysły. Musi jednak istnieć punkt ~, z którym wiem ~ zgadzasz się ~, że rozwój dla małego ORAZ malejącego odsetka ludzi to strata czasu.
Evik James

@EvikJames Tak, to sedno. Celowo pozostawiłem to otwarte, ponieważ zależy to od kontekstu. W przypadku masywnej witryny medialnej, takiej jak Google, mają one mnóstwo zasobów i ogromną bazę użytkowników, więc zaniedbanie zapewniania obsługi przeglądarki nawet dla 0,5% ich użytkowników będzie miało ogromny wpływ. I odwrotnie, jeśli prowadzisz małą witrynę i tylko 0,5% 1000 unikalnych użytkowników korzysta ze starszej przeglądarki, prawdopodobnie nie jest to warte zasobów do obsługi. Cytując Kanye Westa: „Jak sikający starzy ludzie, chyba wszystko zależy, ohhhhh”
Evan Plaice

Tak, jako inny przykład, moja osobista strona internetowa, która ma blog poświęcony technice, wraz z niektórymi zdjęciami rodzinnymi nadal ma 24% ruchu jako IE8 z najpopularniejszymi postami dość zaawansowanymi technicznie, a następnie Firefox, a następnie Chrome (który teraz obie automatyczne aktualizacje)
Zhaph - Ben Duguid

14

90% lub więcej Amerykanów ma obrazy, włączoną obsługę JavaScript, obsługę CSS i rozsądne połączenie.

Spędzanie 90% czasu na ściganiu 10% świata, który zrobił wszystko, aby nie doświadczyć nowoczesnej sieci, to strata czasu.


1
Pytanie użytkownika dotyczy rozsądnego wykorzystania CSS, JavaScript i obrazów. Nie chodzi o zbudowanie strony internetowej, która ukrywa cały tekst w obrazach i leniwe ładowanie JavaScript.
Evik James

1
Nawet jeśli wyszukiwarki generują 90% ruchu, przeważająca większość tych użytkowników będzie nadal korzystać z nowoczesnej przeglądarki i mieć włączoną obsługę javascript.
stoj

1
Jeśli nie może dostać się do rankingu, ponieważ wyszukiwarki nie mogą odczytać jego treści lub źle go oceniają, nie będzie miał powodów do zmartwień.
John Conde

3
@JohnConde Dlaczego wyszukiwarka nie byłaby w stanie sklasyfikować mojej witryny? To nie tak, że używam flasha ...
marco-fiset,

1
@JohnConde ma opinię, tak jak wszyscy tutaj. Jest niezwykle kompetentny i pomocny oraz zapewnia doskonałą obsługę, będąc na StackExchange. Myślę, że jego odpowiedź jest całkowicie odpowiednia dla firm z zespołem doświadczonych programistów internetowych. Jest to całkowicie nieodpowiednie dla jednej osoby blogującej i kodującej na temat maniaków.
Evik James

12

Założyć:

  • JavaScript zostanie wyłączony
  • CSS3 nie będzie obsługiwany
  • Obrazy zostaną wyłączone
  • Połączenie użytkowników będzie wolne

Wiem, że nie to chcesz usłyszeć, ale jako projektanci i programiści to rzeczywistość, z którą się spotykamy. Użytkownicy będą korzystali nie tylko ze starszych przeglądarek, ale niektórzy z nich zmienią ustawienia swojej przeglądarki, aby zmienić jej domyślne zachowanie (np. Wyłączyć JavaScript).

Nie można również zapomnieć o botach, takich jak wyszukiwarki, które będą miały różne i ograniczone wsparcie dla CSS i JavaScript. Ponadto niektórzy użytkownicy będą korzystać z czytników ekranu, które są notorycznie opóźnione we wspieraniu najnowszych technologii.

Obsługa wszystkich powyższych jest w rzeczywistości o wiele łatwiejsza, niż się wydaje. Progresywne ulepszanie jest podstawową zasadą projektowania i tworzenia stron internetowych i pozwoli ci korzystać z najnowszych i najlepszych funkcji w Twojej witrynie, jednocześnie obsługując przeglądarki i użytkowników, którzy jeszcze nie są w stanie obsłużyć wszystkich.


6
Równie dobrze można powiedzieć, że strony internetowe powinny być zaprojektowane dla osób bez dostępu do Internetu lub komputerów.
Evik James

4
@Evik Nie sądzę, że o to chodzi w odpowiedzi. Chodzi o to, że powinieneś zacząć od czegoś podstawowego i dostępnego, że Twoje <10% będzie w stanie przynajmniej konsumować twoje treści. Następnie zbuduj go, aby 90% zobaczyło coś wspaniałego.
DisgruntledGoat

1
@WernerCD, oryginalny post dotyczy jednego użytkownika piszącego bloga. Czy sugerujesz, że bierze on ten sam utwór, który StackOverflow bierze i zatrudnia zespół ludzi, czy uczy się niuansów każdej przeglądarki? Powinien spędzać czas na blogowaniu, a mniej na kodowaniu.
Evik James

1
@WernerCD Programiści są bardziej prawdopodobne, aby mieć zainstalowane wtyczki jak NoScript, które wyłączysz, aby uniknąć stronach „ciężkie”.
Disgruntled

1
@Werner Myślę, że „zakładanie braku CSS / JS” jest prawdopodobnie niewłaściwym sposobem na wyjaśnienie tego. Bardziej chodzi o to, aby zacząć od solidnego fundamentu HTML, a następnie budować z CSS i JS. Jeśli zdarzy się, że wystąpią błędy w CSS / JS w starszej przeglądarce, strona nadal będzie działać. W tym sensie możesz teraz założyć nowoczesną przeglądarkę i zrezygnować z testowania w starszych przeglądarkach, wiedząc, że prawdopodobnie nie zepsuje się to dla 5% użytkowników.
DisgruntledGoat

5

Upewnij się, że przynajmniej strona główna działa dobrze w każdym środowisku, które możesz w uzasadniony sposób wspierać. Jeśli określone strony wymagają technologii nieobsługiwanych powszechnie, należy to wyraźnie zaznaczyć w linkach do nich prowadzących (nie trzeba używać niczego wstrętnego, titlea altteksty na linkach i obrazach mogą wystarczyć) oraz w samych stronach (na przykład dodając małą nagłówek - może zostać ukryty, gdy / jeśli jesteś w stanie wykryć, że możliwości są obecne).

Spróbuj także upewnić się, że strony ulegają degradacji, gdy wymagane technologie nie są obecne / włączone. Nawet jeśli Twoi odwiedzający są doświadczeni w dziedzinie technologii, jeśli coś na Twojej stronie po prostu nie działa, ale nie ma wskazania, czego brakuje, mogą nie zawracać sobie głowy szukaniem tego (chyba że są naprawdę zainteresowani, co nie jest czymś, co może być przybrany). OTOH, nie musisz udzielać szczegółowych instrukcji, jak włączyć to, czego brakuje, po prostu stwierdzenie, co należy włączyć, powinno wystarczyć dla tej grupy odbiorców.

Aktualizacja: Chciałbym położyć większy nacisk na ostatni punkt z osobistym anedocte: jako użytkownik dbający o bezpieczeństwo, zawsze przeglądam z włączonym NoScript . Gdy idę na przykład do strony internetowej z filmem, dzieje się jedna z poniższych rzeczy:

  • Wideo ma symbol zastępczy, a jego kliknięcie wystarczy, aby go odblokować;
  • Jest symbol zastępczy, ale klikanie to za mało - istnieje inna domena, którą należy odblokować (zwykle CDN), często nazywana odpowiednio, choć niekonsekwentnie (dailymotion.com/dmcdn.net, youtube.com/ytimg.com, metacafe.com /mcstatic.com);
  • Nie ma symbolu zastępczego, wideo jest dodawane przez JavaScript lub nie ma go widthi jest heightustawione statycznie, a czasem nie ma żadnej wskazówki, że strona w ogóle ma film. Może zostać całkowicie pominięty;
  • Film zależy od losowego serwera reklam, więc odblokowanie najbardziej oczywistych domen nie wystarczy, aby je wyświetlić. Jeśli jestem naprawdę zainteresowany, mogę odblokować wszystkie pozostałe domeny (w kolejności mniej lub bardziej podejrzanych nazw), czasami z efektem większej liczby domen, które wcześniej nie były wyświetlane, dopóki wideo nie zadziała lub Poddaję się.

Ma to na celu zilustrowanie niektórych problemów, które mogą się zdarzyć, nawet jeśli założymy nowoczesną przeglądarkę i zaawansowanego technicznie użytkownika. Nie musisz dokładać starań, aby upewnić się, że witryna działa dla każdej możliwej konfiguracji, ale ważne jest, aby niektóre elementy odporne na awarie były obecne nawet w tym przypadku.


2
„Upewnij się, że przynajmniej strona główna działa dobrze w każdym środowisku, które możesz w uzasadniony sposób wspierać”. To ma sens.
Evik James

4

Myślę, że John Conde miał na myśli to, że tylko dlatego, że są ludźmi technicznymi, nie można zakładać, że korzystają z nowoczesnej przeglądarki. Powiedziawszy to, zgadzam się z Evikiem Jamesem, że OP musi znaleźć równowagę między kodowaniem witryny dla szerszej publiczności lub przejściem do blogowania. Jeśli w pewnym momencie chce zarabiać na tej stronie, powiedziałbym, że powinien postępować zgodnie z filozofiami Postępowego Wzmocnienia i Responsive Design, ponieważ łatwiej jest stopniowo ulepszać, jeśli zaczniesz od mobilnej (i cholernej IE6!) I zbudujesz swoją drogę w górę. Ale przynajmniej OP powinien uruchomić swoją stronę za pośrednictwem przeglądarki Lynxaby zobaczyć, jak jego strona wygląda dla czytnika ekranu lub pająka wyszukiwarki i upewnić się, że wszystko można wyświetlać przy wyłączonych obrazach, CSS i javascript. Następnie zostaw wszystkie naprawdę fajne dzwonki i gwizdy dla współczesnych przeglądarek i nie martw się tak bardzo o to, co wydaje się trochę nie na miejscu lub nudne w IE6.


3
Jeśli jestem w wierszu polecenia jestem skłonna do użycia w3m, lynxlub cokolwiek tekst przeglądarka jest dostępna.
BillThor

3

Myślę, że powinieneś założyć, że używają nowoczesnych przeglądarek opartych na twoim rynku docelowym. Obserwuj kartę przeglądarki i jeśli znaczna liczba osób korzysta ze starszych przeglądarek, dokonaj zmian zgodności.


To brzmi dla mnie jak dobry pomysł i tak właśnie bym to zrobił.
Evik James

to brzmi jak pełna
Tomás Ramírez

3

Powinieneś przeczytać o stopniowym ulepszaniu, aby wspierać większość użytkowników i korzystać z funkcji przeglądarki. Responsywne projektowanie to kolejny ważny temat do obsługi większości urządzeń (obecnie wiele osób korzysta z urządzeń mobilnych). Z drugiej strony istnieje wiele bibliotek, takich jak Modernizr , Boiler Plate , Explorercanvas, które pomogą Ci w tej sprawie.


2
Robisz dobre punkty i dość łatwo jest stworzyć witrynę w 95% kompatybilną ~ jeśli nie niesamowitą ~ dla wszystkich. Podkreślam powyżej, że opracowanie najmniejszego wspólnego mianownika zajmuje dużo czasu.
Evik James

Rozumiem twoją rację ... ale wszyscy ludzie powinni o tym wiedzieć: D
Tomás Ramírez

0

Fakt, że twoi odbiorcy docelowi będą programistami itp., Nadal nie zakładałbym, że ponieważ są bardziej technicznie nastawieni, będą mieli najnowsze rzeczy na swoich komputerach. To osobiste rozumowanie zamiast profesjonalnego myślenia decyduje o tym, czego programista / osoba techniczna używa na swoim komputerze.

Na przykład programista może być paranoikiem i nie pozwoli na włączenie Java na swoim komputerze.

W każdym razie internet jest otwarty dla wszystkich, a nie ma gołąbków w różnych sekcjach. Zbuduj stronę internetową, aby była dostępna dla każdego. Nigdy nie wiadomo, że wytrawny programista może mieć awarię komputera, więc utknęły na komputerze matki, na którym byłby system Windows XP z programem Internet Explorer 7.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.