Czy plik sitemap.xml musi znajdować się w katalogu głównym?


15

To może być proste i absurdalne pytanie, ale czy absolutnie konieczne jest, aby plik sitemap.xml znajdował się w katalogu głównym katalogu instalacyjnego wordpress witryny, czy też można utworzyć podkatalog i umieścić go tam? tj. /sitemap/sitemap.xml

Utworzyłem dynamicznie generowany plik XML mapy witryny, ale chciałbym go automatycznie generować w locie po wprowadzeniu zmian i muszę mieć możliwość zapisu do tego pliku. Chciałbym zachować uprawnienia do głównego folderu Wordpress, ponieważ są one i tylko ten podkatalog ma możliwość zapisu.

Bardzo chciałbym usłyszeć jakieś przemyślenia na ten temat! Lub alternatywne rozwiązania ... Merci!

Odpowiedzi:


14

Tak i nie . Z oficjalnej strony sitemap.org : -

Lokalizacja pliku mapy witryny określa zestaw adresów URL, które mogą być zawarte w tej mapie witryny. Plik mapy witryny znajdujący się pod adresem http://example.com/catalog/sitemap.xmlmoże zawierać dowolne adresy URL rozpoczynające się od, http://example.com/catalog/ale nie może zawierać adresów zaczynających się od http://example.com/images/.

Więc tak , można go zlokalizować na zewnątrz korzenia, ale ten sposób nie ogranicza url ustawić można dołączyć , jeśli prawidłowo obserwować protokół.

Możesz poinformować Google i Bing o lokalizacji swojej mapy witryny za pomocą interfejsu narzędzi dla webmasterów, ale nie mogę powiedzieć, czy faktycznie dbają o ustawiony adres URL, gdy sitemap.xml nie znajduje się w katalogu głównym. IMHO Przestrzegam protokołu.

Pełne szczegóły http://www.sitemaps.org/protocol.html#location

Ponieważ używasz Wordpress, istnieje wiele wtyczek, które mogą wykonać to za Ciebie, polecam Generator map witryn Google (XML) dla WordPress (który obsługuje niestandardowe typy postów, zachowaj ostrożność przy wyborze alternatywnych wtyczek, ponieważ wiele innych nie obsługuje tego funkcja).


@ Starfs, na czym polega problem, prowadzę około 30 witryn Wordpress i nigdy nie miałem problemu z ustawieniami zabezpieczeń root i
mapą

1
Do Twojej wiadomości, zarówno Google, jak i Bing, pozwalają na dowolne adresy URL w mapie witryny, nie tylko te poniżej bieżącego folderu. Ponadto jestem pewien, że jest to pytanie dupe.
DisgruntledGoat

1
@DisgruntledGoat Jestem pewien, że obie tak robią, ale nie mogę znaleźć żadnej dokumentacji, która by wspierała to pojęcie, więc utknąłem ze specyfikacją w odpowiedzi.
toomanyairmiles

1
Oto moja dokumentacja: webmasters.stackexchange.com/a/23933/233 (tzn. Osobiste doświadczenia)
DisgruntledGoat

2
W przypadku Google: jeśli prześlesz adres URL mapy witryny za pośrednictwem pliku robots.txt, możesz go umieścić w dowolnym miejscu (nawet na innych stronach). W przypadku przesyłania za pomocą Narzędzi Google dla webmasterów mapa witryny może znajdować się w dowolnym miejscu w dowolnej zweryfikowanej witrynie (np. W podkatalogach zweryfikowanej witryny lub w innych domenach). Źródło: Centrum pomocy i posty na blogu
John Mueller
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.