Którego symbolu powinienem użyć w tytule: „|” lub „-”?


Odpowiedzi:


14

To nie ma znaczenia dla SEO. Pamiętaj tylko, aby umieścić słowo kluczowe na początku tytułu, a branding na końcu. Wyszukiwarki zawsze przywiązują większą wagę na początku bloku tekstowego i zawsze należy uszeregować pod kątem markowych haseł. Sprawdź ten zasób sprawdzonych metod pisania tytułów meta:

http://www.seomoz.org/learn-seo/title-tag


3
Zauważ, że artykuł mówi o użyciu potoku („|”) do oddzielenia marki, ale sama witryna przeszła na używanie wszędzie kresek („-”).
Alan Plum,

13

Powiedziałbym, że „-” jest lepszy dla użytkowników. Minus / myślnik jest „zwykłą” postacią, z którą częściej spotykają się i znają położenie klucza.

Stos wymiany używa „-”, aby oddzielić poprzedzające tagi od rzeczywistego tytułu. To pytanie brzmi:

seo - Którego symbolu powinienem użyć w tytule Meta: „|” lub „-”? - Wymiana stosów.

The Guardian używa „|” aby oddzielić tytuł od nazwy artykułu:

Najnowsze wiadomości, sport i komentarz Guardian | Opiekun

Biorąc pod uwagę, że obie strony opierają się na SEO, nie ma znaczenia, którego używasz.


1
+1 dla łatwiejszego rozpoznania, fajka |jest trochę podobna do I(w Ariel)
lulalala

1

Sugeruję, abyś przeprowadził wyszukiwania słów kluczowych związanych z Twoim rynkiem, aby zobaczyć, co robią inni. Najprawdopodobniej zobaczysz połączenie „-” „|” i przecinki. Po przeprowadzeniu kilku konkurencyjnych wyszukiwań zobaczysz witryny wykorzystujące wszystkie powyższe elementy, więc nie ma to aż tak dużego znaczenia, o ile nie wypełniasz ich słowami kluczowymi, być może rzucisz długi ogon i utrzymasz go poniżej 70 znaków


1

Zaufaj w większości przypadków separatory w znacznikach tytułu służą do rozróżnienia dwóch oddzielnych nazw lub tytułów (Organizacja / Strona internetowa / ... OD Temat / Tytuł / Treść / Przykład ...). Do tego ufam, że symbol „:” jest również dobrą opcją. Pomyśl w ten sposób, aby mieć bardziej naturalny wygląd i czytanie.

Ktoś coś ...


0

Wolę używać „-” i „|” zawsze, gdy to możliwe, w interesie „User Experience”. Rozumiem przez to, że różnorodność używania 2 różnych separatorów dodaje kontekst do ludzkiej podświadomości. Dlatego użyję „-”, aby oddzielić moje słowo kluczowe od wezwania do działania lub drugiego słowa kluczowego, a także „|” w celu dalszego oddzielenia marki lub nazwy firmy, ponieważ jest to nieco inna treść niż słowa kluczowe / cta.

Przykład 1: fajne urządzenie - napraw problem | Moja strona

Przykład 2: Fajne urządzenie - Napraw problem - MySite

Uważam, że przykład 1 jest łatwiejszy do konceptualizacji. Bardziej skutecznie odróżnia markę od reszty tytułu. Nie wpływa to bezpośrednio na SEO, ale wszystko, co ma związek z podświadomością ludzkiego umysłu, wpłynie na CTR i to samo w sobie jest ważne dla SEO. Drobne szczegóły tutaj :)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.