Z którego systemu zarządzania treścią (CMS) / Wiki należy korzystać?


35

To jest ogólne pytanie społeczności typu catch-all, aby odpowiedzieć na nieokreślone pytanie „Potrzebuję CMS lub Wiki, która wykonuje pytania X, Y i Z ...”.

Jeśli Twoje pytanie zostało zamknięte jako duplikat tego pytania i uważasz, że podane tu informacje nie zapewniają wystarczającej odpowiedzi, otwórz dyskusję na temat Pro Webmasters Meta .


Mam listę funkcji, które chcę dla systemu zarządzania treścią (CMS) mojej witryny - gdzie mogę znaleźć [darmowy] skrypt, który zawiera je wszystkie?

Odpowiedzi:


25

Webmasterzy FAQ nakreśla charakter dopuszczalnych pytań dla tej strony: badania dostępnych rozwiązań i zapewnienie niepotwierdzonych porady wykracza poza cel tej strony Stack Exchange Network, więc tego typu pytanie byłoby lepiej nadaje się do czatu lub innego forum.

Biorąc to pod uwagę, istnieje wiele bezpłatnych i otwartych systemów zarządzania treścią, a także licencjonowanego oprogramowania i płatnych usług, które mogą spełniać Twoje wymagania.

Niektóre z najbardziej popularnych systemów zarządzania treścią to:

  • WordPress (PHP, darmowy i open source) - platforma blogowa, która rozszerzyła się o wiele innych funkcji - zobacz wordpress stackexchange, jeśli masz jakieś pytania.
  • Joomla (PHP, darmowy i open source)
  • Drupal (PHP, darmowy i open source) - Jeśli masz jakieś pytania, zobacz wymianę stosu drupal .
  • DotNetNuke (ASP, własna lub opcja bezpłatna i open source)
  • MediaWiki (PHP, darmowe i otwarte oprogramowanie) - oprogramowanie, które obsługuje Wikipedię
  • Umbraco (MVC.NET, open source)
  • DokuWiki (PHP, darmowe i otwarte oprogramowanie) - proste, ale potężne oprogramowanie wiki
  • Typo3 (PHP, Open Source (GPL)) - potężny dla średnich i dużych projektów

Wszystkie wymienione powyżej systemy zarządzania treścią są oparte na koncepcji wtyczek rozszerzających funkcjonalność aplikacji - istnieje wiele wtyczek, a nowe wtyczki są tworzone codziennie.

Strony takie jak Matryca CMS i WikiMatrix pomagają porównywać CMS (ale najlepiej nadaje się do wyszukiwania bardzo szczególnych kombinacji wymagań).

Jeśli zbadałeś systemy zarządzania treścią i dostępne wtyczki, ale nie możesz znaleźć niczego, co spełni twoje potrzeby, powinieneś skonsultować się z programistą, który może zbudować coś zgodnie ze specyfikacją albo jako wtyczkę do istniejącego systemu zarządzania treścią, albo jako stojak -samodzielna aplikacja.


Powinieneś dodać ProcessWire do listy, bardzo skalowalny, przyjazny dla użytkownika CMS.

0

Wystarczy dodać jeden akapit, jeśli nie możesz zdecydować, jakiego CMS użyć.

Obecnie każdy CMS jest „łatwy” w obsłudze ze strony klienta. Większość użytkowników korzysta z CMS do publikowania artykułów lub publikowania galerii, ponieważ chcesz, aby modyfikowali ich zawartość. Musisz tylko przygotować dla nich terytorium.

Większość użytkowników korzysta z Wordpress. Niektóre statystyki pokazują, że 51% wszystkich stron internetowych używa Wordpress jako swojego CMS. Zasadniczo więc logiczną bronią tworzenia czegoś jest wordpress. (Jeśli chodzi o statystyki)

Ten link zawiera świetny wykres, dzięki czemu możesz uzyskać szersze zdjęcie, po prostu wydrukuję ekran pierwszy i umieści link do strony

wprowadź opis zdjęcia tutaj

ŹRÓDŁO: http://trends.builtwith.com/cms

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.