Jak długo zwykle zajmuje Bingbot przetworzenie zgłoszenia mapy witryny?


14

Przesłałem plik sitemap.xml domeny do Bingbot (w Narzędziach dla webmasterów).

Minęło kilka dni, ale status jest nadal w toku. Czy ktoś wie, ile czasu zajmuje Bing Webmaster Tools, aby zakończyć proces i wyświetlić komunikat o powodzeniu lub błędzie?


Nadal problem w 2014 roku :)
Eric Herlitz

Odpowiedzi:


6

Ten post ma 4 lata, mam nadzieję, że status nie jest już w toku. Ale to mi pomogło.

Po 14 dniach stanu oczekiwania znalazłem ten link do PING bing z Twoją mapą witryny. To było coś w rodzaju przebudzenia dla mojej mapy witryny. Kilka godzin później moja witryna została zaindeksowana.

  1. Prześlij mapę witryny (ale już zrobiłeś stan oczekujący)
  2. Wpisz w przeglądarce: http://www.bing.com/webmaster/ping.aspx?siteMap= {pełny adres URL mapy witryny)

Otrzymujesz odpowiedź w następujący sposób: Dziękujemy za przesłanie mapy witryny. Dołącz do Narzędzi dla webmasterów Bing, aby zobaczyć swój status map witryn i więcej raportów o tym, jak sobie radzisz w Bing.


4

Wygląda na to, że wystąpił problem z procesem przesyłania mapy witryny , co najmniej na początku lipca ubiegłego roku. Ostatnia notka w tym wątku została opublikowana zaledwie kilka dni temu, mówiąc, że nie ma zmian w sytuacji komentatora. Istnieje kilka innych wątków, jeśli się grzebiesz, ale wydaje się, że jest to najdłużej działający i widziałem, jak pracownik odwołuje ludzi do niego, więc może to być ten, który możesz obserwować, jeśli chcesz śledzić jakieś zmiany.

Biorąc pod uwagę, że nadal występuje, mimo że JayGon określił go jako „niewielki”, wygląda na to, że ma niski priorytet i będziesz musiał tylko poczekać. Pamiętaj jednak, że mapy witryn są przede wszystkim pomocnymi sugestiami dla wyszukiwarek. Tak długo, jak strony są w jakiś sposób dostępne za pośrednictwem linków, powinny być nadal indeksowane itp.


1

W tym tygodniu, pracując z Bing, dowiedziałem się, że działa, ale jego narzędzia dla webmasterów są bardzo bardzo opóźnione.

Dwa dni po przesłaniu mapy witryny ma status w toku, data ostatniego indeksowania to jakaś dziwna data z przeszłości, ale w rzeczywistości bingbotprzeszukałem już moją witrynę.

Mam dostęp do moich dzienników serwera, Bing był tam już dwa razy, trochę indeksował.

Rekord dziennika Apache do pobierania mojej mapy witryny wygląda następująco:

157.55.39.216 - - [05/Dec/2016:01:58:01 +0100] "GET /sitemap.txt HTTP/1.1" 200 63422 "-" "Mozilla/5.0 (compatible; bingbot/2.0; +http://www.bing.com/bingbot.htm)"

Widziałem dwa z nich, Bing również przeszukujących robots.txti około jednej trzeciej moich stron, wszystkie ze statusem 200, co oznacza OK, a potem się zatrzymało.

Dwa dni później w Narzędziach dla webmasterów nic już nie ma, stan oczekuje na przesłanie mapy witryny, ale moje wyniki wyszukiwania zaczęły pojawiać się losowo w wyszukiwaniu Bing.com. Gdy się pojawili, przeszukałem witrynę mywebsitename.com, pięć minut później to samo zapytanie pokazało 0 wyników.

Próbowałem zrzec się linku za pomocą narzędzia Disavow, linku, który w tajemniczy sposób pojawia się w wynikach wyszukiwania Bing, coś w rodzaju mywebsitename.com/ppc/click/123456 nieistniejącej strony, udało mi się nawet rzucać 404 przez kilka tygodni, dwa dni później link wciąż pokazuje w wynikach wyszukiwania.

Narzędzia Bing Webmaster są przeznaczone dla cierpliwych ludzi i wszystko wymaga czasu, wygląda na to, że nie są już utrzymywane.


0

Znalazłem to na stronach Google dla webmasterów. Mogę sobie wyobrazić, że dotyczy to również Binga.

Co to jest awaria robotów? Jest to błąd podczas pobierania pliku robots.txt z witryny. Zanim Googlebot zaindeksuje Twoją witrynę, a mniej więcej raz dziennie, Googlebot pobiera plik robots.txt, aby zobaczyć, które strony nie powinny być indeksowane. Jeśli plik robots.txt istnieje, ale jest nieosiągalny (innymi słowy, jeśli nie zwraca kodu stanu HTTP 200 lub 404), przełożymy nasze przeszukiwanie zamiast ryzykować przeszukiwanie adresów URL, których nie chcesz przeszukiwać. Gdy tak się stanie, Googlebot powróci do Twojej witryny i zaindeksuje ją, gdy tylko z powodzeniem uzyskamy dostęp do pliku robots.txt. Więcej informacji o protokole wykluczania robotów. https://support.google.com/webmasters/answer/35120?hl=pl

oznacza to, że samo przesłanie pliku sitemap.xml nie wystarczy. upewnij się, że masz plik robots.txt


Brak pliku robots.txt nie spowolni indeksowania. Brak tej opcji spowoduje zwrócenie 404 Not Foundstatusu, który jest jednym z dwóch statusów, których oczekują dla pliku robots.txt. Ten akapit dotyczy sytuacji, gdy występuje inny rodzaj błędu, na przykład 500 Internal Server Errorpodczas pobierania pliku robots.txt. Chociaż taka sytuacja spowodowałaby opóźnienie w przetwarzaniu map witryn, jest to rzadka sytuacja, która prawdopodobnie nie będzie stanowić problemu dla osoby, która zadała pytanie, ani dla kogoś z podobnymi problemami.
Stephen Ostermiller
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.