Jak trudne jest niezarządzane VPS?


26

Mam kilka witryn hostowanych w środowisku hostingu współdzielonego / cpanel i muszę przejść w górę. Mam trochę doświadczenia w prowadzeniu własnego serwera, ale jest on bardzo prosty (lokalny moduł do testowania na żywo / serwowania plików). Moje pytanie brzmi: jak trudno jest uruchomić VPS, czy powinienem kupić zarządzany VPS (z już zainstalowanymi rzeczami), czy niezarządzany (puste pole), a na koniec, jeśli zdecyduję się na niezarządzany, jakie kroki powinienem podjąć, aby zabezpieczyć mój VPS? Edycja: Jak trudne jest tworzenie kopii zapasowych plików i baz danych? Czy można to zautomatyzować?

Dzięki

Odpowiedzi:


14

Przez ostatnie dwa i pół roku pracowałem jako menedżer produktu w niezarządzanej firmie hostingowej VPS - ze wszystkich problemów, którymi zajmował się nasz dział wsparcia, 80-90% problemów można przypisać znajomości przez użytkowników systemy.

Jeśli nie znasz jeszcze administrowania systemem Linux, musisz poświęcić dużo czasu na zapoznanie się ze wszystkimi używanymi aplikacjami i systemem operacyjnym CentOS - możesz zapłacić komuś innemu za skonfigurowanie VPS dla Ty, ale to nie pomogłoby w przyszłości, gdy musisz zaktualizować oprogramowanie i rozwiązać problemy administracyjne ... (jeśli nie masz pewności, skorzystaj z usługi zarządzanej)

Jeśli masz czas na zbieranie zadań administracyjnych i jesteś w pełni swobodny w samodzielnym rozwiązywaniu problemów (i czytaniu dokumentacji!) Polecam niezarządzane VPS na początek - daj sobie kilka dni na skonfigurowanie i aby upewnić się, że wszystko jest poprawnie skonfigurowane przed rozpoczęciem hostowania witryn.

cPanel zrobi dla Ciebie prawie wszystko (dopóki coś nie pójdzie źle), ale nadal musisz wiedzieć, jak używać bash i yum, jak zabezpieczyć VPS i jak rozwiązywać własne problemy z łącznością, jeśli zdecydujesz się na roll z usługa niezarządzana ... również za każdym razem, gdy WHM / cPanel wysyła Ci e-mail z powiadomieniem, powinieneś go przeczytać i skorzystać z linków do dokumentacji WHM / cPanel - nasz zespół wsparcia miał o wiele za dużo biletów cPanel, w których subskrybent przekazał powiadomienie ignorując link opisujący sposób rozwiązania problemu.

Oto kilka polecanych wyszukiwań w Google na początek:

Przewodnik administracji systemu centos

najlepsze praktyki bezpieczeństwa w systemie Linux

... jak trudno jest wykonać kopię zapasową plików i baz danych? Czy można to zautomatyzować?

Nie jest to trudne i tak, może być zautomatyzowane (szczególnie łatwe, jeśli masz lokalny serwer Linux, ale możesz także zautomatyzować zadania WinSCP lub rsync - sprawdź dokumentację aplikacji, z której zdecydujesz się korzystać).


2
+1, dobre punkty. Moja odpowiedź na podobne, ale nie identyczne pytanie znalezione na stronie webmasters.stackexchange.com/questions/2467/… dotyczy gruntu, który również przyda się w tym pytaniu.
David Spillett,

0

Byłem w podobnej sytuacji około rok temu, miałem zarządzany VPS przez kilka lat, zanim potrzebowałem lepszego serwera i musiałem przejść na niezarządzany VPS. Chociaż wcześniej miałem inny niezarządzany VPS bez panelu sterowania, tym razem wybrałem niezarządzane pudełko z już zainstalowanym cPanel. Było to bardzo przydatne, ponieważ nie musiałem zajmować się instalowaniem i licencjonowaniem panelu sterowania. Jak zawsze korzystaliśmy z cPanel, konfiguracja stron, baz danych, DNS i wszystkich innych konfiguracji była prosta i szybka.

Zabawna część zaczyna się, gdy próbujesz zabezpieczyć swój serwer. Skonfigurowałem CSF (ConfigServer Security & Firewall) i cPHulk Brute Force Protection, aby upewnić się, że serwer jest bezpieczny. Ponieważ jestem odpowiedzialny za bezpieczeństwo własnego serwera, zawsze muszę poświęcać cenny czas, aby powstrzymać każdy atak lub włamanie. Zwykle otrzymuję powiadomienia o próbach włamania się do hakerów, ale prace związane z hartowaniem serwerów uniemożliwiły włamanie. Jedyne, co teraz, nie miałbym nic przeciwko płaceniu dodatkowej kwoty za zarządzanie serwerem, dzięki czemu mogę wykorzystać czas w innym miejscu.

Jeśli chodzi o kopie zapasowe, bazy danych i pliki, wszystko zależy od wybranego rodzaju instalacji. Jeśli wybierzesz serwer z panelem sterowania, będzie to łatwe, ale jeśli chcesz to zrobić ręcznie, sugeruję, abyś poświęcił trochę czasu, aby nauczyć się, jak to zrobić poprawnie, ponieważ jeden błąd i możesz stracić wszystko, nad czym pracowałeś. . Moja propozycja najlepszej konfiguracji serwera to cPanel VPS zarządzany w chmurze z dyskiem SSD i dobrym narzędziem do tworzenia kopii zapasowych.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.