Czy filtry w Google Analytics wpływają na przeszłe dane, a jeśli nie, jak zastosować filtr do przeszłych danych


16

Nie jestem dużym użytkownikiem analizy i dopiero co odkryłem, że mogę odfiltrować własne wizyty.

Stworzyłem do tego filtr, ale nie widziałem żadnych zmian w moich przeszłych danych. Może niepoprawnie utworzyłem filtr?

Jeśli nie, istnieje sposób na zastosowanie filtra do danych z przeszłości. Idealnie chciałbym usunąć te dane z moich raportów.

Odpowiedzi:


14

Nie odfiltrowują przeszłych danych.

Jedynym sposobem filtrowania przeszłych danych jest albo filtrowanie na poziomie raportu lub zaawansowana segmentacja, a te są oczywiście tymczasowe. (Żadne z nich nie zapewnia danych na poziomie IP, które mogłyby ułatwić odfiltrowanie twoich wizyt).

Ponieważ filtry profilowe nie filtrują przeszłych danych, generalnie zalecamy, aby ludzie stosowali nowe filtry względem nowych profili i pozostawiają swoje stare dane niefiltrowane; zapewnia lepsze porównanie jabłek z jabłkami (ponieważ inaczej zmieniłbyś metodę gromadzenia danych w środkowym strumieniu) i zmniejsza ryzyko (ponieważ jeśli omyłkowo źle skonfigurujesz filtr, wszelkie błędy są nieodwracalne, więc lepiej zachować na wszelki wypadek oryginalna kopia wszystkich danych).

Ostrzegam również przed obracaniem kół w celu odfiltrowania twoich wizyt. Google Analytics nie polega na gromadzeniu danych naukowych; chodzi o wyciąganie trendów z niedoskonałych danych, aby pomóc Ci podejmować decyzje dotyczące Twojej witryny. Naprawdę niewiele zyskujesz na odfiltrowywaniu się, ale stwarzasz problem konserwacji w przyszłości (ponieważ będziesz musiał teraz monitorować swoje adresy IP, aby upewnić się, że nadal odfiltrowujesz prawidłowy adres IP).


+ 1 dzięki, świetna odpowiedź yahelc. Wydaje mi się, że nie jestem zwykłym przypadkiem użycia do analizy, ponieważ moja witryna jest tak nowa, osobista i ma bardzo mały ruch. Mimo to twoje zalecenie jest prawdziwe, dzięki jeszcze raz.
andy

czy tworzenie nowych profili zachowa przydatne dane z przeszłości?
Ooker
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.