Jaki jest najlepszy sposób na zakończenie strony internetowej?


13

Mam witrynę internetową zbudowaną na ASP.NET MVC 3, która zostanie całkowicie zamknięta. Domena będzie nadal wymagana przez kilka miesięcy, dlatego w tym czasie chciałbym wyświetlić jedną wiadomość przynajmniej na stronie głównej.

Myślę, że standardy dyktują, że albo wszystkie żądania będą kierowane na jedną stronę przez 301 Przeniesione na stałe, albo obsłużyć 410 Żądań dla wszystkich żądań.

Po raz pierwszy całkowicie zamknąłem stronę internetową i chociaż mam nadzieję, że nie będę musiał tego robić wkrótce, chciałbym poznać preferowany sposób.

(Jestem całkowicie otwarty na tagowanie sugestii. Zamykanie witryny internetowej nie wydaje się być popularnym tematem, co, jak sądzę, jest czymś dobrym).


1
nie na temat: może chcesz zostawić link do podobnych stron internetowych (np. jeśli dotyczy usług komercyjnych lub projektów open source). Możesz nawet spróbować zarobić na tym trochę pieniędzy.
lulalala,

Odpowiedzi:


12

Po zamknięciu witryny 410 Gonewłaściwym rozwiązaniem byłoby wysłanie kodu stanu HTTP, ponieważ dzięki temu wyszukiwarki poinformują, że strony te zniknęły na dobre, i usuną je z indeksu.

404 też to zrobi, ale może to potrwać dłużej, ponieważ wyszukiwarki będą próbowały dotrzeć do niego kilka razy, zanim usuną go ze swojego indeksu.

Upewnij się również, że kiedy wysyłasz kod stanu 410, przekierowujesz użytkowników na stronę z witryną, która jest zamknięta, aby nie otrzymywali stron z błędami i nie byli zdezorientowani, co się stało.


1
Strona główna też, czy utrzymaj ją jako 200, dopóki nie będzie nieco bliżej momentu, w którym strona faktycznie się zamknie? Większość ruchu w tej konkretnej witrynie pochodzi z wyszukiwania i może być pewna korzyść z umożliwienia użytkownikom przeszukiwania jej w celu sprawdzenia, co się stało.
James Skemp
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.