Strona zbyt duża, aby oficjalnie korzystać z Google Analytics?


167

Właśnie otrzymaliśmy tego e-maila od zespołu Google Analytics:

Uwielbiamy to, że kochasz nasz produkt i używasz go tak samo jak ty. Zauważyliśmy jednak, że witryna, którą śledzisz za pomocą Google Analytics, wysyła ponad 1 milion odwiedzin dziennie na serwery Google Analytics. Jest to znacznie powyżej limitu „5 milionów odsłon na miesiąc na konto” określonego w Warunkach korzystania z usługi Google Analytics.

Przetwarzanie tej ilości danych wiele razy dziennie wymaga cennych zasobów, które umożliwiają nam dalszy rozwój produktu dla wszystkich użytkowników Google Analytics.

W związku z tym od 23 sierpnia 2010 r. Dane w raportach będą aktualizowane raz dziennie, a nie wiele razy w ciągu dnia. Będziesz nadal otrzymywać wszystkie raporty i funkcje w Google Analytics jak zwykle. Jedyną zmianą będzie to, że dane z danego dnia pojawią się następnego dnia.

Ufamy, że rozumiesz przyczyny tej zmiany.

Całkowicie szanuję tę decyzję i uważam, że bardzo hojnie jest nas nie wyrzucać.

Ale jak to zrobić we właściwy sposób - jaki jest oficjalny, błogosławiony sposób Google'a do korzystania z Google Analytics, jeśli jesteś witryną „wielorybów” z dużą liczbą odwiedzin dziennie?

Czy też istnieją inne usługi analityczne, które byłyby bardziej odpowiednie dla bardzo dużych witryn?


115
Wygląda na to, że mamy teraz definicję udanej strony!
ChrisF,

6
Powiązana dyskusja SO: stackoverflow.com/questions/927113/…
BenV

1
@Kinopiko - każda strona w sieci Stack Exchange posiada tę funkcję, w tym tę, wystarczy spojrzeć na lewy górny róg okna przeglądarki: w pasku znajduje się logo Stack Exchange - do wczoraj było linkiem do stackexchange .com tylko, ale na dzień dzisiejszy (myślę) został wzbogacony o JavaScript rozwijanego menu zawierające treść stackexchange.com inline.
Steffen Opel,

8
+1 za powtórzenie się w Google. Processing this amount of data multiple times a day takes up valuable resources that enable us to continue to develop the product for all Google Analytics users.Chyba chcieli to wyjaśnić.
Talvi Watia,

14
„Myślę, że bardzo hojnie jest nas nie wyrzucać”. W zwykłym stylu Google nie ma tutaj hojności . Nie są głównym konsumentem danych Google Analytics, są.
xmm0,

Odpowiedzi:


98

Stackoverflow.com przebija tę granicę, prawda! Na szczęście zgodnie z ust. 2 warunków świadczenia usług ...

OPŁATY I USŁUGI. Z zastrzeżeniem punktu 15 niniejszego dokumentu, usługa jest świadczona bezpłatnie dla maksymalnie 5 milionów odsłon miesięcznie na konto, a jeśli masz aktywną kampanię AdWords w dobrej kondycji, usługa jest świadczona bez opłat bez ograniczenia odsłon.

... tak długo, jak masz „ aktywną kampanię AdWords w dobrej kondycji ”, usługa jest świadczona „ bez opłat dla Ciebie bez ograniczeń odsłon ”.

EDYTOWAĆ:

Od października 2011 r. Warunki korzystania z usługi zostały zaktualizowane, tak że limit wyświetleń strony został zwiększony z 5 do 10 milionów wyświetleń strony miesięcznie, JEDNAK usunięto wyłączenie AdWords:

OPŁATY I USŁUGI. Z zastrzeżeniem punktu 15 niniejszego dokumentu, usługa jest świadczona bez opłat za maksymalnie 10 milionów odsłon miesięcznie na konto.

Zgodnie z tą odpowiedzią tutaj nie jest do końca jasne, jaki jest cel witryn przekraczających limit i czy / jak limit jest rzeczywiście egzekwowany.

Dla odniesienia, aktualne pełne warunki usługi są udokumentowane tutaj:

http://www.google.com/analytics/tos.html


9
Więcej informacji znajduje się na google.com/support/analytics/bin/… : „Google Analytics definiuje obecnie aktywne konto AdWords jako konto AdWords, które ma co najmniej jedną aktywną i działającą kampanię o minimalnym budżecie 1 USD dziennie (lub równowartość w walucie innej niż amerykańska). ”
John Mueller,

4
... jeśli wszyscy sprawdzają warunki techniczne pod kątem technicznym, możesz chcieć sprawdzić, czy jest to coś strasznego Terms and Conditions are subject to change without notice... jeśli tak, wejdź na górę.
Talvi Watia,

11
Załóż więc konto AdWords i wysyłaj ruch o wartości 1 USD / dzień do wymiany ekspertów. Dostajesz więcej danych analitycznych, a jednocześnie rozwiązujesz obawy związane z postępowaniami antymonopolowymi. :)
Jan

3
@John: Nie, to tylko wzbudzi obawy przed zmową dwóch największych technicznych stron z pytaniami i odpowiedziami w Internecie. Poza tym EE zrobiło się znacznie mniej fajne po tym, jak dodali myślnik w swoim adresie URL ...
Lèse majesté

2
Nowy limit wynosi teraz 10 milionów odsłon miesięcznie, bez wyjątku „aktywne konto AdWords”. webmasters.stackexchange.com/questions/2141/…
Yahel

31

Myślę, że bycie wolnym, aktualizowanie danych raz dziennie jest w porządku. Nie wiem nawet, dlaczego przy tak dużych liczbach potrzebujesz czegoś więcej. Czy naprawdę coś straciłeś?

Jeśli naprawdę chcesz alternatyw, proponuję spróbować http://piwik.org/ . Nie mam pojęcia, czy wytrzyma to obciążenie, ale ponieważ instalacja i konfiguracja zależy od Ciebie, myślę, że wszystko jest możliwe (tylko pytania, ile pracy?)

Inną hostowaną opcją jest http://chartbeat.com/, która ponieważ faktycznie płacisz za usługę, nie sądzę, aby mieli problem z akceptacją twoich pieniędzy.

Aktualizacja: na podstawie komentarzy http://www.getclicky.com/ nie jest opcją.


2
Nie można również użyć Clicky. „Uwaga: obecnie nie możemy akceptować witryn, które uzyskują więcej niż 500 000 wyświetleń strony dziennie (15 000 000 miesięcznie)”. - getclicky.com/user/register
James Avery

Tak, Piwik jest świetny :)
Tuan Anh Hoang-Vu

1
Zacząłem używać piwika. Jest bardzo łatwy w instalacji, zajęło mi 5 minut, w tym skonfigurowanie pierwszej strony. Drupal ma nawet pakiet do obsługi gromadzenia danych, a także wyświetlania niektórych diagramów. A najlepsze jest to, że jest to oprogramowanie typu open source, więc każdy może go ulepszyć i przesłać poprawki z powrotem do społeczności. Ma również architekturę wtyczek, która ułatwia dodawanie funkcji w postaci wtyczek. Również piwik wydaje się o wiele bardziej dokładny niż google-analytics, ponieważ mam wrażenie, że wiele osób blokuje google-analytics, co nie jest tak łatwe z piwik.
txwikinger

@txwikinger - co sprawia, że ​​myślisz, że ludzie blokują Google Analytics?
UpTheCreek,

1
@UpTheCreek, ponieważ piwik i Google Analytics dają mi różne wyniki, przy czym Google Analytics stale spada.
txwikinger

18

Lub po prostu sprawdzaj wyniki raz dziennie. Czy Twoja witryna / usługa zależy od raportów kilka razy dziennie?


1
Racja, ale jest to koncesja w imieniu Google, a technicznie taka sytuacja to sytuacja, w której operator witryny nadal nie przestrzega warunków świadczenia usługi.
Wysoki Jeff

13
tak, głównie chcemy „nie być szarpnięciami” i starać się przestrzegać tutaj zasad.
Jeff Atwood,

14

Jeśli nie korzystasz z programu AdWords, warto skontaktować się z przedstawicielem Google, aby dowiedzieć się, czy jest on w stanie zawrzeć dla Ciebie specjalne porozumienie. Jeśli nie, byłbym zszokowany.


Też byłbym, szczególnie biorąc pod uwagę, że jest to TAK.
Tim Post

9
W korespondencji e-mail pamiętaj o „Jon Skeet”.
GregD,

11

Google Analytics jest w rzeczywistości oparty na Urchin , który możesz zainstalować i hostować na swoim serwerze (na różnych platformach). Interfejs wygląda podobnie do GA, ale może nie być tak dopracowany. Jest także bardzo drogi - prawie 3000 USD za licencję!

Jeśli Google nadal pozwala Ci śledzić każde trafienie, to prawdopodobnie nie ma powodu, aby się przestawiać - czy naprawdę musisz sprawdzać dane do minuty?


5
Urchin 6 kosztuje 2 995 USD za licencję. Z drugiej strony Urchin 7 kosztuje 9 995 USD za jedną licencję!
Witaj71,

1
Tak, prawdopodobnie połowa ich starej bazy klientów przeszła na Google Analytics za darmo;)
UpTheCreek

4
„Oprogramowanie Urchin WebAnalytics zostało zakończone. Sprzedaż zakończy się 28 marca 2012 r.”
Refineo,

9

Prowadzimy Piwik dla klienta z około 3 milionami odsłon miesięcznie. Lista mailingowa ma krótszy czas reakcji niż obsługa klienta Google! Przy odrobinie hakowania powinno być możliwe uruchomienie piwika na wielu maszynach.

Drugim rozwiązaniem jest uruchomienie Google Analytics tylko jako narzędzia do próbkowania. Na przykład wylogowujesz tylko 1 na 10 użytkowników witryny. To właśnie robią niektóre duże witryny z niektórymi płatnymi narzędziami analitycznymi, aby zaoszczędzić na opłatach licencyjnych.


27
Czekaj - Google ma obsługę klienta?
Lance Kidwell,

1
@lance najwyraźniej rodzajowy rodzaj e-maila ...
Talvi Watia,

6

Limit udokumentowany w Warunkach korzystania z usługi Google Analytics został podniesiony do 10 milionów odsłon miesięcznie, bez wyłączenia „aktywnego konta AdWords”.

  1. OPŁATY I USŁUGI. Z zastrzeżeniem punktu 15 niniejszego dokumentu, usługa jest świadczona bez opłat za maksymalnie 10 milionów odsłon miesięcznie na konto.

Nie jest jasne, jak aktywnie będzie to egzekwowane.

W przypadku witryn, które chcą przekroczyć ten limit, Google Analytics oferuje teraz Google Analytics Premium , płatną wersję Google Analytics dla przedsiębiorstw.


Zgodnie z dokumentem informacyjnym dotyczącym noty serwisowej premium na ostatniej stronie ta usługa kosztuje 150 000 USD rocznie !!
Wysoki Jeff

@Tall Jeff: Aby jednak spojrzeć na to z innej perspektywy, witryna generująca 10 mln odsłon miesięcznie może teoretycznie także wyświetlać 10 mln wyświetleń reklam miesięcznie. Widziałem średni CPM w branży technologicznej, który wynosił nawet 15 USD. Oznacza to, że umieszczenie jednej reklamy na każdej wyświetlanej stronie przyniosłoby Ci 150 000 USD miesięcznie. Przy ponad 1 milionie wyświetleń dziennie SE może zarabiać ponad 450 000 USD miesięcznie na reklamach. Nie wiem, czy SE tak dużo zarabia (w końcu w tej grupie demograficznej duży procent z nas może mieć zainstalowany AdBlock Plus), ale ułatwia to zrozumienie cen Google.
Lèse majesté

@ Lèsemajesté - Po pierwsze, myślę, że twoje założenia dotyczące średniego CPM są bardzo wysokie. Niektóre witryny z pewnością uzyskują to lub więcej, ale w przypadku wszystkich sprzedanych wyświetleń w obszarze „technologicznym” uważam, że rzeczywisty średni CPM jest bliższy 1,50 USD niż 15,00 USD. Po drugie, nie widzę związku między tym, za co można sprzedać zapasy, a tym, co usługodawca mógłby oczekiwać, aby po prostu śledzić te zapasy. Twój argument sugerowałby, że program finansów osobistych, który śledzi saldo mojego rachunku czekowego, powinien być wyceniony na podstawie ilości pieniędzy przepływających przez moje konto czekowe.
Wysoki Jeff

@Tall: Po pierwsze, to nie jest założenie, to liczba z raportu Adify. W przypadku ściśle ukierunkowanych danych demograficznych, a szczególnie droższych jednostek reklamowych, CPM w wysokości 15 USD nie jest nierealny. Po drugie, ustalanie cen na poziomie opartym na szacunkowym poziomie przychodów nie jest niczym niezwykłym. Wiele firm dzieli swoje produkty / usługi na wersje indywidualne, dla małych i średnich firm oraz wersje dla przedsiębiorstw, ponieważ te segmenty klientów mają różne poziomy potrzeb i budżetów. I głupio jest myśleć, że kraj z listy Fortune 500 wyda tyle samo pieniędzy na oprogramowanie / usługi księgowe, jak ty.
Lèse majesté

4

być może powinieneś rzucić okiem na zaawansowane narzędzia analityczne, takie jak Omniture, Webtrends, Coremetrics, Webtrekk, które specjalizują się w obsłudze stron o dużym ruchu i umożliwiają znacznie bardziej spersonalizowane śledzenie i ocenę. Kosztują sporo pieniędzy, ale jeśli jesteś tak duży, to zdecydowanie inwestycja, którą należy wziąć pod uwagę. Większość dużych witryn używa jednego z tych dostawców, a czasami Google Analytics jako kontroli.

Oświadczenie: W rzeczywistości pracuję dla Webtrekk.3

To fascynujące rzeczy. Moja witryna ma 10 milionów odsłon miesięcznie i nigdy nie słyszałem od Google. Zauważyłem jednak kilka miesięcy temu, kiedy rano idę do Google Analytics, liczby z poprzedniego dnia będą czasem o wiele niższe niż powinny. Jeśli wrócę później w ciągu dnia, dane zostaną zaktualizowane i mogę przestać świrować z powodu utraty 10 000 odwiedzających.

Niedawno zacząłem śledzić zdarzenia za pomocą Google Analytics na znacznie większą skalę (około 60 000 zdarzeń dziennie) i zastanawiam się, czy to całe przetwarzanie danych wpływa na szybkość, z jaką aktualizowane są statystyki mojej witryny.


2
Przeczytaj tylko wyjątek Google Adwords ... Mam aktywne konto Google Adwords, chociaż nigdy nie wydałem ani grosza własnego, to zawsze było finansowane z kuponów Google, wydaje się to bardzo łatwym rozwiązaniem problemu
donxythe

3

Google Analytics obsługuje teraz zbieranie danych do pobierania próbek w standardzie.

Przy tego rodzaju objętościach należy wziąć pod uwagę prawdziwe rozwiązanie WA. Licencja Urchin7 (naprawdę, nie idź do Urchin6, mówię z doświadczenia) może wynosić 10 000 $, ale jest to jednorazowa opłata. Z wieloma produktami


2

Zawsze dobrze słyszałem o Mint: http://www.haveamint.com/

Nie jest to usługa hostowana, więc możesz ją wyrzucić na własne serwery.


3
Mennica działa na PHP i MySQL, strony SE znajdują się na stosie .NET.
Grant Palin,

3
Nie rozumiem, jak to naprawdę ma znaczenie, po prostu użyje JavaScript do śledzenia hitów / odwiedzających i jestem pewien, że SO-mani wiedzą, jak uruchomić Linux-a.
James Avery,

2

Sugestia:

Analityki używaj tylko do stron i danych związanych z konwersją. Na przykład śledzenie konwersji% rejestracji, faktyczni użytkownicy odsyłani z trafień AdWords, osoby niebędące członkami i odesłania: z: innych: witryn. (ostatni może pomóc PageRank, nie mam pojęcia, dlaczego ...)

Być może:

To, na co naprawdę patrzysz, to dwuczęściowe rozwiązanie. Zamiast całkowicie zastępować Google Analytics, zmniejszasz głośność powyższą metodą, a także albo korzystasz z innego narzędzia analitycznego innej firmy, albo tworzysz serwerowe.

Naprawdę zależy od tego, jakie dane analityczne są dla Ciebie ważne i czy naprawdę potrzebujesz Google, aby Ci w tym pomóc ?


2

Słyszałem dobre rzeczy o StatsCounter , nawet w porównaniu z Google Analytics. Peter-Paul Koch z Quirksmode.org lubi to, ponieważ podobno ma bardzo dobrą dokładność wykrywania przeglądarki


2

Co z Open Web Analytics ? Jest darmowy i wygląda na googlish. Może być warte spróbowania. Mówi się tutaj , że ma śledzenie myszy i mapy Heatclick. Jednak musisz go hostować, ale nie ma limitów danych / rejestrowania.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.