Jakie są najlepsze sposoby na zwiększenie pozycji witryny w Google?


Odpowiedzi:


264

Oto kilka zasad, których przestrzegam:

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli zastosujesz się do tych zasad, Twoja domena z czasem zyska lepszą pozycję w Google . Jeśli spróbujesz przyspieszyć ten proces, wykorzystując na przykład spamowanie słów kluczowych w witrynie, prawdopodobnie zostanie to wykryte i umieszczone na czarnej liście przez Google, więc unikaj tego, gdy to możliwe.


16
Czy utrzymywanie niskich linków wychodzących jest naprawdę dobrym pomysłem?
Casebash,

12
@Casebash: Nie przejmuj się linkami wychodzącymi, jeśli linki są cenne dla treści i użytkowników (ale dodaj rel = nofollow, jeśli linki są reklamami).
John Mueller

6
@John: Czy atrybuty rel = nofollow są teraz ignorowane przez Google?
Petrus Theron

7
@Tchalvak: W rzeczywistości nofollow jest sposobem na obsługę niezaufanych linków. To prawie na pewno pochodzi od użytkowników, ale nie wszyscy użytkownicy są niezaufani.
Disgruntled Goo

4
Zachowaj unikalną treść i dopasuj ją do swojej witryny. Tam, gdzie większość pytających SEO upada w pracy. Szukając magii i słów kluczowych, przeoczają rzeczywistość, w której potrzebne są dobre teksty, umiejętności redakcyjne i treści. Napisz do swoich odbiorców, a Google będzie śledzić.
Fiasco Labs,

145

Wiele osób szuka technicznych sztuczek dla SEO i ignoruje duży obraz. Potrzebujesz obu. Twoja strategia SEO (i biznesowa) jest tak samo ważna jak taktyka SEO. W rankingach znajduje się ponad 200 czynników SEO , ale oto kilka ważniejszych czynników SEO, których doświadczyłem, zarówno taktycznych, jak i strategicznych:

 • Posiadaj stronę internetową, którą warto odwiedzić. Jeśli Twoja witryna nie jest przeznaczona przede wszystkim dla użytkowników, przez większość czasu nie będzie dobrze działać w wyszukiwarkach.
 • Spraw, by Twoja witryna była dostępna do indeksowania. Nie polegaj na nawigacji Flash lub JavaScript. Jeśli potrzebujesz użyć JavaScript, użyj go, aby ulepszyć istniejące menu (X) HTML, a nie utwórz go. Nie będziesz nawet potrzebować mapy witryny, jeśli Twoja witryna jest indeksowalna w pierwszej kolejności (ale to nie boli). Kanały RSS pomagają również w indeksowaniu.
 • Przeszukaj swoje słowa kluczowe za pomocą Narzędzia propozycji słów kluczowych Google . Gwarantuję, że stracisz możliwości ruchu, jeśli tego nie zrobisz (a większość ludzi tego nie zrobi). Poświęć 5 minut, aby upewnić się, że Twoje treści trafiają do najpopularniejszych wyszukiwanych haseł dotyczących ich tematyki. To jest tego warte.
 • Zrób większą stronę internetową. Linki zwrotne mają znaczenie i liczą się linki wewnętrzne z twoich stron. Najłatwiejszym, najpewniejszym i najbardziej wydajnym sposobem na uzyskanie linków zwrotnych jest zwiększenie liczby stron w Twojej witrynie. Im większy zasięg Twojej wyszukiwarki, tym więcej masy musisz rzucić. Jest to jeden z powodów, dla których blogi są polecane do SEO.
 • Popraw swój tytuł. Otrzymujesz 65 znaków, aby zachęcić użytkownika do kliknięcia na liście wyszukiwarek. Korzystaj z okazji mądrze. Najlepsze słowa kluczowe powinny znajdować się w tytule. Nie chodzi jednak tylko o użycie odpowiednich słów kluczowych; chodzi również o zwrócenie uwagi użytkownika, przy jednoczesnym sygnalizowaniu, że Twoja strona będzie dla niego trafna i pomocna. Skorzystaj z metody Four U Michaela Mastersona: bądź wyjątkowy. Być użytecznym. Bądź pilny. Bądź wyjątkowo precyzyjny. Silniejsze tytuły używają więcej U. Pamiętaj, że twój tytuł jest często używany przez serwisy społecznościowe również do linku do Twojej strony.
 • Popraw tekst kotwicy. Używaj słów kluczowych, które są również pomocne dla użytkowników. Nigdy nie używaj niesławnego tekstu „Kliknij tutaj” lub „Więcej ...” jako linku.
 • Zdobądź kontrolę nad powielonymi treściami . Tworzenie zduplikowanych treści jest zbyt łatwe. http://example.com, http://example.com/, http://www.example.com, I http://www.example.com/są traktowane jako różne adresy URL. Parametry URL również tworzą duplikaty: http://example.com?a=1&b=2i http://example.com?b=2&a=1oba są różnymi adresami URL. Użyj Apache lub innego serwera, którego używasz do zarządzania regułami przekierowań, aby tak się nie stało. Należy wziąć to pod uwagę od samego początku i należy rozwiązać zarówno programowo, jak i za pomocą przekierowań serwera.
 • Nie trać czasu na proszenie o linki. IMO nie marnuje więcej czasu i pieniędzy niż wysyłanie e-maili do innych stron internetowych oferujących wymianę linków. Pomyśl o czasie poświęconym na wyszukiwanie odpowiednich stron internetowych, wysyłanie e-maili, odpowiadanie i wdrażanie wymiany linków. Jaka jest twoja stawka godzinowa? Pomyśl teraz o korzyściach skali i ile razy musisz to zrobić, aby dostrzec różnicę dla każdej strony swojej witryny. Nie ma sposobu, abyś mógł wyjść na górę. Są łatwiejsze sposoby na uzyskanie linków.
 • Udostępnij swoją stronę. Wszystkie te małe widżety mediów społecznościowych? Mogą być denerwujące, ale przy odpowiednim użyciu ułatwiają użytkownikom udostępnianie treści. Zastrzeżenie dotyczy właściwego kontekstu. Polityka prywatności, warunki użytkowania, rejestracja i inne strony tego rodzaju prawdopodobnie nie są dobrymi kandydatami na widżet.
 • Działa zawartość wirusowa . Ale musisz mądrze z niego korzystać. Nie każde ogłoszenie na twojej stronie będzie lub powinno być wirusowe. To musi mieć sens i musi być przemyślane. Zadaj sobie obiektywnie pytanie , dlaczego ktoś miałby do tego prowadzić? Jeśli nie możesz wymyślić dobrej odpowiedzi, powróć do tablicy kreślarskiej. Ponownie, pomoc 4 U tutaj.
 • Zachęcaj do łączenia. Świetny sposób na rozpoczęcie kampanii wirusowej lub nawet bardziej umiarkowany, ale stale rosnący profil linków zewnętrznych. Pomyśl o konkursach i nagrodach, ale pomyśl także o widżetach znaczków Stack Overflow.
 • Zbuduj społeczność Publiczność lojalnych czytelników będzie naturalnie linkować i udostępniać Twoje treści. Treści generowane przez użytkowników zwiększają powierzchnię witryny, a także zachęcają do tworzenia linków.
 • Zapamiętaj duży obraz. Dlaczego przede wszystkim zajmujesz się SEO? Jaki jest cel twojej strony? Łatwo jest skoncentrować się na SEO tak, że tracisz z oczu to, co próbujesz zrobić. Jeśli próbujesz zarabiać na swojej witrynie, nie zapominaj, że musisz również skupić się na użyteczności, projekcie, kopii, ofercie, produkcie, procesie kasy itp. SEO to tylko niewielka część tego.

Edycja : Nawiasem mówiąc, jednym z powodów, dla których przepełnienie stosu jest tak dobre w wyszukiwarkach, jest to, że ma ogromną społeczność, która stale tworzy strony pełne słów kluczowych. Dostaje też wiele podstawowych taktycznych SEO, ale jest to doskonały przykład myślenia wielkoformatowego, które większość ludzi ignoruje. SEO jest wbudowane w projekt społeczności jako rozszerzenie sposobu funkcjonowania społeczności. To nie był wypadek.


24
+1 za nie używaj kliknij tutaj linki.
alex

2
Czy na pewno www.example.com (bez ukośnika) i www.example.com (z ukośnikiem) są traktowane przez Google jako różne adresy URL? To nie jest moje zrozumienie.
UpTheCreek

@UpTheCreek - Każda różnica w znakach, nawet wielkie litery, to inny adres URL: mattcutts.com/blog/seo-advice-url-canonicalization
Virtuosi Media

6
w większości przypadków tak, ale w moim doświadczeniu korzeń domeny z lub bez ukośnika jest traktowany jako ten sam adres URL.
UpTheCreek

Samo powiększanie strony internetowej nie wystarczy, aby zwiększyć ranking. Treść musi odpowiadać zapytaniom użytkowników.
Jérôme Verstrynge

54

Absolutnie najlepsza długoterminowa strategia polega na tym, że wiele istotnych treści jest często aktualizowanych i łatwo dostępnych dla odwiedzających witrynę.


1
czy częste aktualizacje poprawiają twoją pozycję?
Gordon Gustafson,

2
Tak, częste aktualizacje treści pomogą Ci uzyskać wyższą pozycję.
Travis Northcutt,

11
Och, masz na myśli ... być odpowiednim i użytecznym zasobem ... który zasługuje na swoją rangę?
instanceofTom

2
Częstotliwość aktualizacji nie jest skorelowana z rankingiem. Tylko trafność jest. Częsta aktualizacja treści może powodować, że roboty odwiedzają Twoją witrynę częściej, ale niekoniecznie mają lepszą pozycję. To krwawy mit, który musi umrzeć.
Jérôme Verstrynge

27

Aby zwiększyć swoją rangę:

 • regularnie aktualizuj witrynę
 • z czasem uzyskaj dobre linki zwrotne
 • użyj narzędzia Słowo kluczowe Google i trendów Google, aby zobaczyć, która treść jest najbardziej odpowiednia
 • uczyń swoją stronę dostępną
 • uczyń swoją witrynę lekką i używaj mniej żądań HTTP
 • link do świetnych stron internetowych
 • używaj więcej treści niż HTML
 • używaj przyjaznych adresów URL
 • użyj domeny, która jest aktywna od lat
 • link do strony we własnej witrynie
 • dostarczyć plik robots.txt i mapę witryny do narzędzi Google Web Master
 • jakość postu ponad ilość
 • zoptymalizuj swoją witrynę pod kątem użytkowników nie tylko wyszukiwania (trochę dziwne, ale prawdziwe)
 • stosować standardy sieciowe
 • używaj mikroformatów, RDFa, ARIA i schema.org .

2
W odniesieniu do „Użyj domeny, która jest aktywna za lata”; Zrób to TYLKO, jeśli ta domena ma dobrego przedstawiciela! W przeciwnym razie będziesz skazany na bardzo długi czas
Jason

3
Czy możesz podać jakieś odniesienia dotyczące tego, w jaki sposób mikroformaty pomagają w SEO? Nie zgadzam się - po prostu
jestem

+1 dla „zoptymalizować swoją stronę dla użytkowników nie wystarczy poszukać (trochę dziwne, ale prawdziwe)” to jest niezwykle ważne, teraz
tim.baker

1
„link do świetnych stron” -> Nie poprawia rankingu, dixit John Mueller. Kolejny mit, który musi umrzeć. „używaj domeny, która powstaje za lata” -> To nie jest predyktor jakości. Stara domena nie zapewnia automatycznie poprawy rankingu. „używaj mikroformatów, RDFa, ARIA i schema.org”. -> To nie pomaga w rankingu, tylko z trafnością.
Jérôme Verstrynge

18

Strategie wyszukiwarek służą do znajdowania najlepszych lub najtrafniejszych treści, a nie tylko najgłośniejszych. Jeśli ktoś znajdzie sposób na oszukanie wyszukiwarki i zdobycie wysokiej pozycji w rankingu, prawdopodobnie jutro nie zadziała. Nie popełnij błędu, próbując przechytrzyć wyszukiwarki - dobre strony z dobrą zawartością, strukturą i obsługą standardów zawsze wygrywają.


16

Oto kilka nowych porad od Google :

Unikaj tych typowych błędów

 1. Brak propozycji wartości: staraj się nie zakładać, że witryna powinna zajmować pierwsze miejsce, nie wiedząc, dlaczego jest pomocna dla wyszukiwarek (i lepsza niż konkurencja :)

 2. Podejście podzielone na segmenty: należy zachować ostrożność przy ustalaniu celów związanych z SEO, nie upewniając się, że są one zgodne z ogólnymi celami firmy i celami innych działów. Na przykład, w połączeniu z pracą nad optymalizacją stron produktów (i pełnym doświadczeniem użytkownika, gdy tylko wejdą na Twoją stronę), również przyczynij się do ekspertyzy w nadchodzącej kampanii Twojego zespołu marketingowego. Więc jeśli Marketing wprowadza nowe filmy lub bardziej interaktywną stronę, upewnij się, że użytkownicy mogą również znaleźć ich treść.

 3. Czasochłonne obejścia: Unikaj wdrażania hacka zamiast szukania nowych funkcji lub najlepszych praktyk, które mogłyby uprościć programowanie (np. Zmiana znacznika czasu na zaktualizowanym adresie URL, aby był szybciej indeksowany, zamiast łatwo przesyłać adres URL za pomocą funkcji Pobierz jako Googlebot).

 4. Złapany na trendy SEO: rozważ poświęcenie mniej czasu na obsesję na punkcie najnowszej „sztuczki”, aby poprawić swoje pozycje w rankingu, a zamiast tego skoncentruj się na podstawowych zadaniach / wysiłkach, które przyniosą trwałym odwiedzającym.

 5. Powolna iteracja: staraj się być zwinnym, a nie promować środowisko, w którym infrastruktura i / lub procesy utrudniają ulepszanie witryny, a nawet testowanie możliwych ulepszeń.

Sześć podstawowych wskazówek SEO

 1. Zrób coś fajnego: upewnij się, że Twoja strona wyróżnia się na tle konkurencji - w dobry sposób!

 2. Dołącz odpowiednie słowa do swojej kopii: Postaw się w sytuacji wyszukiwarki. Co zapytaliby cię znaleźć? Twoje imię / nazwa firmy, lokalizacja, produkty itp. Są ważne. Pomocne jest również użycie w witrynie takich samych terminów, jakie wpisują użytkownicy (np. Możesz być przeszkolonym „projektantem kwiatów”, ale większość wyszukiwarek może wpisać [kwiaciarnia]) i odpowiedzieć na pytania, które mogą mieć (np. Sklep godziny, specyfikacje produktu, recenzje). Pomaga poznać Twoich klientów.

 3. Bądź sprytny w kwestii tagów i architektury witryny: twórz unikalne tagi tytułowe i opisy meta; w stosownych przypadkach dołącz znaczniki fragmentów rozszerzonych ze strony schema.org. Mają intuicyjną nawigację i dobre linki wewnętrzne.

 4. Zarejestruj się, aby przesyłać wiadomości e-mail w Narzędziach dla webmasterów: pomóż nam komunikować się z Tobą, zwłaszcza gdy zauważymy, że coś jest nie tak z Twoją witryną.

 5. Przyciągaj buzzy: naturalne linki, +1, polubienia, obserwacje ... W każdej firmie jest coś interesującego, interesującego, zabawnego lub zaskakującego, co możesz zaoferować lub podzielić się z użytkownikami. Zapewniaj pomocną usługę, opowiadaj zabawne historie, maluj żywe zdjęcia, a użytkownicy będą udostępniać i udostępniać Twoje treści.

 6. Zachowaj świeżość i aktualność: dbaj o aktualność treści i rozważ opcje, takie jak budowanie obecności w mediach społecznościowych (jeśli tam jest potencjalna publiczność) lub tworzenie idealnych wrażeń z urządzeń mobilnych, jeśli użytkownicy często są poza domem.

Oto jeszcze więcej porad od Google w 2019 roku:

Pytania dotyczące treści i jakości

 • Czy treść zawiera oryginalne informacje, raporty, badania lub analizy?
 • Czy treść zawiera obszerny, pełny lub wyczerpujący opis tematu?
 • Czy treść zapewnia wnikliwą analizę lub interesujące informacje, które są poza oczywistością?
 • Jeśli treść korzysta z innych źródeł, to czy unika po prostu kopiowania lub przepisywania tych źródeł, a zamiast tego zapewnia znaczną dodatkową wartość i oryginalność?
 • Czy nagłówek i / lub tytuł strony zawierają opisowe i pomocne streszczenie treści?
 • Czy nagłówek i / lub tytuł strony unikają przesady lub szoku?
 • Czy to jest strona, którą chcesz dodać do zakładek, udostępnić znajomemu lub polecić?
 • Czy spodziewałbyś się zobaczyć te treści w czasopismach drukowanych, encyklopediach lub książkach lub do których się odwołuje?

Pytania eksperckie

 • Czy treść przedstawia informacje w sposób, który sprawia, że ​​chcesz jej zaufać, takie jak przejrzyste pozyskiwanie, dowody wiedzy specjalistycznej, wiedza o autorze lub stronie, która je publikuje, na przykład poprzez linki do strony autora lub O stronie strona?
 • Czy po zbadaniu witryny produkującej treść miałbyś wrażenie, że jest ona zaufana lub powszechnie uznawana za autorytet w tej dziedzinie?
 • Czy te treści zostały napisane przez eksperta lub entuzjastę, który dobrze zna ten temat?
 • Czy treść nie zawiera łatwych do zweryfikowania błędów rzeczowych?
 • Czy możesz czuć się swobodnie, ufając tej zawartości w kwestiach związanych z Twoimi pieniędzmi lub życiem?

Pytania dotyczące prezentacji i produkcji

 • Czy treść nie zawiera błędów ortograficznych ani stylistycznych?
 • Czy treść została wyprodukowana dobrze, czy wydaje się niechlujna lub pospiesznie wyprodukowana?
 • Czy treść jest masowo produkowana lub zlecana dużej liczbie twórców, czy też rozproszona w dużej sieci witryn, tak aby poszczególne strony lub witryny nie były tak uważane lub przejmowane?
 • Czy treść zawiera nadmierną liczbę reklam, które odwracają uwagę lub zakłócają główną treść?
 • Czy treść wyświetlana na urządzeniach mobilnych jest wyświetlana dobrze?

Pytania porównawcze

 • Czy treść ma istotną wartość w porównaniu z innymi stronami w wynikach wyszukiwania?
 • Czy treść wydaje się służyć prawdziwym zainteresowaniom odwiedzających witrynę, czy może istnieje ona wyłącznie przez kogoś, kto próbuje zgadnąć, co może być dobrze ocenione w wyszukiwarkach?

13

Absolutnie najlepszym sposobem na poprawienie pozycji w Google jest połączenie wielu innych stron z Twoją witryną. Właśnie dlatego linki tekstowe w blogach są tak popularne - Google używa ich przede wszystkim zamiast słów kluczowych z metatagami, ponieważ są one zwykle dokładniejsze.

Jak opisano w tnorthcutt, pomocne jest również posiadanie dużej ilości odpowiednich treści, ponieważ Google może czytać i kojarzyć twoją witrynę z jej zawartością. Ponadto, w idealnym świecie, posiadanie dużej ilości odpowiednich treści spowoduje, że inni będą linkować do Twojej witryny.


3
Z mojego doświadczenia wynika, że ​​rankingi Google to około 80% linków z zewnętrznych stron.
Dan Gayle

3
Ilość nie zawsze przewyższa jakość.
Virtuosi Media,

2
Jakość linków również ma znaczenie. Jeśli Google nie ufa linkowi, neutralizuje go. Ten link nie przejdzie przez sok.
Jérôme Verstrynge

12

Aby odpowiedzieć bezpośrednio na pytanie, jedynym sposobem na uzyskanie wysokiej pozycji strony w Google są:

 1. Dopasuj wyszukiwane hasło. Oznacza to, że na stronie znajduje się odpowiedni tekst / słowa kluczowe (w tym tytuł, nagłówki i adres URL).
 2. Mają wiele linków prowadzących do Twojej strony, najlepiej z witryn o wysokiej jakości, które same są dobrze ocenione.

Nie oznacza to, że pozostałe opublikowane odpowiedzi są błędne, ale wszystkie są pośrednimi wersjami tych dwóch kluczowych zasad. Posiadanie najlepszej i najświeższej zawartości oznacza, że ​​z czasem będziesz zbierać więcej linków. (Chociaż przyznaję, nowy „współczynnik prędkości” tak naprawdę nie spełnia żadnego z tych kryteriów.)


8

Nie zapomnij o koncepcji Domain Aging. Nowa domena będzie oczywiście miała wadę.

Nie mogę wystarczająco podkreślić, jak ważne jest przestrzeganie standardów W3 i stosowanie znaczników semantycznych.


3
Google nie uważa, że ​​jest to naprawdę ważne: youtube.com/watch?v=-pnpg00FWJY Tak, to czynnik, ale zdecydowanie nie należy się tym przejmować.
Darryl Hein,


6

Jeśli chcesz, aby Twoja witryna miała wyższą pozycję w rankingu, musisz wiedzieć, jakie czynniki (zwane przez SEO pozycjonerami) są używane przez Google do pozycjonowania witryn.

Ciągle prowadzonych jest wiele badań w celu ustalenia tych czynników i aktualizacji informacji. Na przykład ta tabela jest stale aktualizowana:

Układ okresowy czynników sukcesu SEO - http://searchengineland.com/seotable

Czynniki rankingu SEO są zwykle dzielone na:

 1. Pozycjonujące czynniki rankingu (linki zwrotne, akcje społecznościowe itp.)
 2. Czynniki rankingu na stronie http://www.searchenginejournal.com/on-page-seo-factors-which-ones-hhe-the-most-impact-on-rankings/40926/ (struktura witryny, kanoniczne adresy URL, nawigacja, słowa kluczowe, metadane)
 3. Inne sygnały

Jednak sama wiedza o tym, co należy zrobić na stronie, nie wystarczy. Musisz także wiedzieć, jak to zrobić (jak w, jak budować linki zwrotne, jak określać kanoniczne adresy URL itp.)

Jeśli więc planujesz samodzielnie zoptymalizować swoją witrynę (co jest ciągłym zadaniem), lepiej przeczytaj obszerny samouczek SEO. Istnieje wiele bezpłatnych dostępnych online:

 1. Przewodnik Google po SEO http://static.googleusercontent.com/external_content/untrusted_dlcp/www.google.com/en//webmasters/docs/search-engine-optimization-starter-guide.pdf
 2. Książka SEO - http://www.seobook.com/
 3. SEO w praktyce http://www.seoinpractice.com/

I nie zapominaj, że algorytmy wyszukiwarek nie pozostają takie same przez zbyt długi czas.

W szczególności przyjrzę się zmianom, które nastąpiły po „Penguin” : http://www.link-assistant.com/news/new-google-penguine-update.html
i „Panda” : http: // searchengineland. com / google-panda-to-be-zintegrowany-w-algorytmie wyszukiwania-panda-everflux-151528 .

Zmieniły one sposób działania wielu „najlepszych praktyk” SEO i sprawiły, że wiele porad SEO w Internecie stało się nieaktualnych.


5

Oba są po prostu z osobistego doświadczenia, więc weź je za to, co są warte:

 • Upewnij się, że Twoja witryna jest niezawodna. Jeśli Google pobierze wiele kodów błędów podczas indeksowania witryny, możesz zauważyć zmniejszenie miejsca docelowego w wynikach.

 • Nie zmieniaj za dużo na raz. Jeśli ciągle zmieniasz strukturę witryny, tytuły, słowa kluczowe w tekście i inne czynniki, Google nigdy nie ma szansy na „osiedlenie się”.


1
Uh, ale sama przepełnienie stosu jest raczej sprzeczne z tą regułą.
Kzqai

1
Err, drugi, to znaczy nie pierwszy.
Kzqai,

2

Pracuj ze wszystkimi optymalizacjami On page i Off Page dla swoich docelowych stron.

Treść musi być unikalna z właściwymi warunkami. Uzyskaj najwyższej jakości linki z powrotem tylko z odpowiednich stron internetowych z do follow, a także kilka linków bez follow.

Ilekroć otrzymujesz linki z innych stron internetowych, sprawdź następujące kryteria:

Pozycja strony; Lokalizacja IP; MozRank; Wiek domeny; LRD; PA i DA; Sprawdź, czy znaleziono nieistotne linki, zignoruj ​​je itp.,

Dopasuj słowa kluczowe do wyszukiwania. Oznacza to, że na stronie znajduje się odpowiedni tekst / słowa kluczowe (w tym tytuł, nagłówki i adres URL).

Mają wiele linków wskazujących na twoją stronę, najlepiej z witryn wysokiej jakości, które same są dobrze sklasyfikowane. Nie oznacza to, że pozostałe odpowiedzi są błędne, ale wszystkie są pośrednimi wersjami tych dwóch kluczowych zasad. Posiadanie najlepszej i najświeższej zawartości oznacza, że ​​z czasem będziesz zbierać więcej linków.


2

Nie ma ostatecznej odpowiedzi, a wszystkie odpowiedzi będą całkowicie oparte na opiniach.

Metatagi słów kluczowych NIE są używane w rankingu wyszukiwarek. Jeśli chcesz bardziej jednoznacznej odpowiedzi patrz poniższy wpis tutaj .

Najlepsze, co możesz zrobić, to:

1.) Dodawaj nowe treści, komentarze i posty na blogach, twórz kanały RSS dla Google i przesyłaj je jako mapy witryn do Google.

2.) Zachowaj unikalną treść i nie powielaj treści. Google walczy obecnie o to, by wszystkie treści w tej wyszukiwarce były unikalne i nie były powielane. Upewnij się więc, że dodajesz kanoniczne linki do swojej strony. Zobacz tutaj, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

3.) Upewnij się, że Twoja witryna jest responsywna. Google chce także, aby witryny wyświetlały się szybko i poprawnie na wszystkich urządzeniach, a Ty możesz zostać ukarany, jeśli Twoja witryna działa zbyt wolno na urządzeniu mobilnym.

4.) Tagi H1, opisy meta, tytuły i tagi meta. To powiedziawszy, ponieważ metatagi nie są trafne, nie zaszkodzi, aby dopasować je do treści. Masz jednak tylko jeden tag H1 i upewnij się, że jest on odpowiedni dla Twojej zawartości. To samo dotyczy twojego meta opisu i tagów tytułowych.

5.) Szybkość strony internetowej jest ważnym czynnikiem. Google zaleca, aby wszystkie witryny ładowały się w czasie krótszym niż 2 sekundy. W takim przypadku upewnij się, że wszystkie obrazy są zoptymalizowane, nie ładuj niepotrzebnych zasobów, ustaw pamięć podręczną w swoim .htaccess , włącz trwałe połączenia TCP, dodaj gzip do swoich zasobów i połącz wszystkie CSSpliki w jeden i zminimalizuj je, tak samo z twoje JSpliki.

Wszystkie moje sugestie są według mnie i wszystkie są optymalizacji na miejscu. Będziesz musiał zebrać odpowiednie linki zwrotne, ale upewnij się, że nie uczestniczysz w programie linków. Pamiętaj również, że złe linki i spam mogą potencjalnie zaszkodzić Twojej witrynie, powodując znacznie większe problemy.

Media społecznościowe mogą być również dobrym źródłem ruchu i mogą być używane jako bardzo potężne narzędzie SEO, jeśli są właściwie używane.

Chodzi przede wszystkim o to: nie spodziewaj się rezultatów z dnia na dzień, proces ten zajmie bardzo dużo czasu i zanim zaczniesz widzieć wyniki, może to zająć dużo pracy i czasu. Upewnij się, że kierujesz odpowiednie słowa kluczowe do swojej witryny, badając docelowe słowa kluczowe, analizując konkurencję, co oni robią, czego nie robisz, ile mają linków wstecznych. Żadna z tych rzeczy nie zagwarantuje ci najlepszego miejsca. Gdyby to było takie łatwe, wszyscy by to zrobili.

Najlepszym miejscem na początek jest zajrzenie tutaj , ponieważ jest to napisane przez Google i doradzi najlepsze praktyki.


2

Według badań przeprowadzonych przez MOZ ubiegłym roku cytować , algorytm Google zepsuje w kolejności ważności:

 • Poziom domeny i władza łącza
 • Dane linków na poziomie strony
 • Słowa kluczowe i treść na poziomie strony
 • Funkcje agnostyczne na poziomie słowa kluczowego
 • Wskaźniki marki na poziomie domeny
 • Użycie użytkownika i ruch
 • Wskaźniki społecznościowe
 • Słowa kluczowe na poziomie domeny
 • Funkcje agnostyczne na poziomie domeny, słowa kluczowe

Każdy z nich opisano poniżej:

Tekst zakotwiczenia na poziomie domeny = Te funkcje opisują wskaźniki tekstu zakotwiczenia - zarówno częściowe, jak i dokładne - dotyczące domeny głównej obsługującej stronę. Na przykład w przypadku strony www.test.com/A funkcje te dotyczą linków tekstowych kotwicy wskazujących na * .test.com, a nie tylko stronę A.

Metryki marki na poziomie domeny = Te funkcje opisują elementy domeny głównej, które wskazują cechy brandingu i metryki marki.

Słowo kluczowe na poziomie domeny Agnostic = Funkcje te dotyczą całej domeny głównej, ale nie opisują bezpośrednio elementów opartych na linkach lub słowach kluczowych. Zamiast tego odnoszą się do takich rzeczy, jak długość nazwy domeny w postaci.

Użycie słowa kluczowego na poziomie domeny = Funkcje te obejmują sposób użycia słów kluczowych w nazwie katalogu głównego lub subdomeny oraz wpływ, jaki może to mieć na ranking wyszukiwarek.

Funkcje Domain Link Authority = Funkcje te opisują metryki linków dotyczące domeny głównej, na której znajduje się strona (np. Dla strony www.test.com/A, te funkcje dotyczą linków prowadzących do * .test.com, a nie tylko strony A).

Tekst zakotwiczenia na poziomie strony = Funkcje te opisują wskaźniki tekstu zakotwiczenia - zarówno częściowe, jak i ścisłe dopasowanie - do poszczególnych stron (np. Liczba łącznych tekstów zakotwiczonych częściowo, dokładne dopasowanie).

Słowo kluczowe Agnostic na poziomie strony = Te elementy opisują użycie parametrów innych niż słowa kluczowe oraz cechy danych niepowiązanych z poszczególnymi stronami, takie jak długość strony i szybkość ładowania.

Użycie słowa kluczowego na poziomie strony = Funkcje te opisują użycie słowa / wyrażenia słowa kluczowego w określonych częściach kodu HTML na stronie, takich jak element tytułowy, H1, atrybuty alt i inne.

Dane społecznościowe na poziomie strony = Te funkcje odnoszą się do danych firm zewnętrznych ze źródeł mediów społecznościowych, takich jak Facebook, Twitter i Google+ dla strony rankingu.

Funkcje linku do strony = Funkcje te opisują metryki linków do poszczególnych stron rankingu, takie jak liczba linków i MozRank.

Zobacz tam tabelę z podziałem na poszczególne wartości procentowe.


1

Google i algorytmy pochodzą od ludzi.

powinieneś oderwać się od idei przestrzegania zasad i wskazówek, ale zamiast tego zastanów się, co będzie najlepsze dla użytkowników (czytelność, dostępność, ...).

Jeśli chodzi o część techniczną (zestaw znaków, metadaty, elementy treści ...), to przezwyciężyłoby to czas, gdy karmisz swoje wrażenia, ponownie, jeśli kodujesz w dobry sposób i używasz dobrze napisanej składni, to Google nie zadziała z Twoją witryną ...

IMHO, SEO to MARKETINGOWE słowo ...


1

Dla tych, którzy chcą poprawić swoje wyniki wyszukiwania w wynikach lokalnych. ja, LOKALNE SEO

 1. W przypadku rankingu lokalnego spróbuj hostować swoją witrynę w tym samym regionie lub kraju.
 2. Wygeneruj link zwrotny z lokalnie hostowanej witryny
 3. Uczestnicz w lokalnych społecznościach / forum Zaproś do swoich lokalnych blogerów
 4. napisz o swojej firmie / produkcie


1

Jest to również osobiste doświadczenie: niedawno zrobiłem samouczek na temat iPhone UINavigationControllers na mojej własnej stronie i stwierdziłem, że był to numer jeden w wynikach Google dla „uinavigationcontroller” po około dwóch miesiącach.

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​Google opiera wiele rankingów na czasie pracy, czasie ładowania, HTML rzeczywistej witryny, posiadaniu mapy witryny Google i rejestracji w Narzędziach Google dla webmasterów .

Trzymanie się <H1>, <H2>.., <P>znaczniki HTML, zapewniają 99% czasu i mocno buforować witrynę tak ładuje w mniej niż sekundę lub dwie. Następnie obserwuj, gdzie popełnisz błąd, dzięki narzędziom dla webmasterów.

I spróbuj użyć sztuczki Stackoverflow - najpierw wpisz słowa kluczowe w tytule, a następnie nazwę strony.


1
Łącza Stackoverflow są „nieofollow”, więc wątpię, żeby ci to pomogło.
UpTheCreek

@UpTheCreek dobry punkt, zaktualizowałem
Chris S

1

Aby znaleźć się na liście i dobrze pozycjonować w Google, musisz przestrzegać pewnych prostych wskazówek.

 1. Zidentyfikuj słowa kluczowe (konkurencja bez ogona), a treść powinna być w stanie rozwiązać zapytania użytkowników lub usługi wystarczająco dobre, aby utrzymać zaangażowanie użytkowników.

  Na przykład: użytkownicy często odwiedzają te witryny, na których otrzymują pożądany obiekt (informacje lub rozrywkę)

 2. Zachęcaj innych do udostępniania Twoich treści, jeśli im się podobają.

 3. Prawidłowo sformatowana strona powinna być responsywna.
 4. Zoptymalizowane metatagi, takie jak tytuł, opis, język, kodowanie itp
 5. Obrazy z <title>i alt.
 6. Linki i kotwica z tytułami i tekstem kotwicy.
 7. Zastosowanie odpowiedniego schematu.
 8. Angażuj użytkowników za pomocą odpowiednich treści, biuletynów, gratisów, forum i spersonalizowanej oferty.
 9. Bądź na bieżąco z najnowszymi trendami w swojej branży, a także w marketingu cyfrowym.
 10. Prześlij mapę witryny (treść, obraz, filmy), usuń starą stronę, usuń do Ciebie złe / spamujące linki.

Przedstaw się w uporządkowany i autorytatywny sposób, zachwycaj odbiorców

Z pewnością pomoże ci to uzyskać dobrą pozycję wśród użytkowników.

Wyszukiwarki mają na celu dostarczanie użytkownikom dobrych wyników dla ich własnych korzyści (niezawodność, lojalność), dlatego też zyskasz dzięki ładnej prezentacji i zawartości.


1

Istnieją pewne podstawowe zasady zwiększania pozycji w rankingu Google

 1. Oferuj absolutnie najlepszą treść na temat określonych słów kluczowych, na które kierujesz reklamy.

 2. Uzyskaj linki z zaufanych źródeł, szczególnie jeśli są one powiązane z Twoją niszą.

 3. Posiadaj strony bogate w tekst i obrazy. Google chce czytać słowa, których nigdy wcześniej nie czytał, i chce widzieć niesamowite obrazy związane z określonym tematem.

 4. Zdominuj swoją niszę. Jeśli Twoja strona lub witryna dotyczy „babeczek”, Google chce kierować ruch do absolutnie zaufanych witryn z babeczkami. Zdominowanie swojej niszy nie jest łatwym zadaniem. Ale jeśli możesz to zrobić, na pewno znajdziesz się w rankingu dla słów kluczowych w swojej niszy.

 5. Miej silne zaangażowanie użytkowników na swojej stronie. Gdy Google wyśle ​​użytkowników na Twoją stronę, a jeśli Google stwierdzi, że wskaźniki czasu użytkownika na stronie, kliknięć, udostępnień są wysokie, a współczynnik odrzuceń niski, Google zda sobie sprawę, że użytkownicy naprawdę kochają Twoją stronę. I to przyniesie ci większy ruch. Zastanów się, jak tworzyć strony, które pokochają użytkownicy bezpłatnych wyników wyszukiwania.

 6. Mają niewiarygodnie wysoki współczynnik klikalności w SERP. Gdy użytkownik wyszukuje hasło „Waniliowe babeczki” i klika na Twojej stronie babeczki z lodami waniliowymi, ale nie klika strony innej osoby o babeczkach z lukrem waniliowym, Google zdaje sobie sprawę, że użytkownicy częściej szukają „Babeczek z lodami waniliowymi”, gdy szukają „ Waniliowe babeczki ”i Google zaczną pozycjonować Twoją stronę wyżej w wynikach wyszukiwania niż strona o„ Waniliowe babeczki lukierowe ”. Innymi słowy, upewnij się, że użytkownicy klikają Twoją stronę, gdy widzą ją w wyszukiwarce Google. Można to zrobić, korzystając ze wspaniałego adresu URL, takiego jak example.com/vanilla-icecream-cupcakes, a także mając świetny tytuł i opis. Jeśli jesteś na pozycji 4 dla określonego słowa kluczowego, a użytkownicy klikają Twój wynik znacznie częściej niż zwykle,


0

ok, po wielu próbach wyszukiwania zrozumiałem, co następuje:
1) wszystkie witryny obiecujące ulepszenie SEO, ocena SEO (jak sprawdzanie strony pod kątem problemów itp.) są BS.
2) po prostu utrzymuj dobrą stronę internetową, bez zbyt wielu błędów, z tagami H1 i innymi meta (w zasadzie to, co GOOGLE MÓWI, nic więcej)
3) bądź sławny. Otóż ​​to. myślę, że mają trochę magii, by zrozumieć, które witryny są ważne, bez względu na ich zawartość. więc jest wiek, tak naprawdę nie jest to wiek witryny, ale jak sławny jest. myślę, że Google bierze pod uwagę liczbę użytkowników WYSZUKAJ dla tej witryny (np. wprowadzenie dokładnej nazwy witryny), jej pozycję w rankingu Alexa i inne podobne rzeczy. myślę, że starają się obniżyć możliwości budowania linków i faktycznie przeglądając sieć, widziałem znacznie gorsze strony, z naprawdę złym kodowaniem, złą implementacją, złe wszystko (jak naprawdę złe rzeczy, nawet witryny e-commerce bez koszyków! musiałeś je wysłać e-mailem dla zamówień!) na pierwszej stronie, nawet na pierwszej pozycji dla niektórych słów kluczowych, a jedyną rzeczą, jaką mieli, była znacznie wyższa pozycja Alexa (i znacznie starsza, jak z 2004 roku lub coś takiego). (naprawdę nawet witryna mobilna!)


0

Większość głównych punktów została omówiona przez świetne odpowiedzi członków społeczności. Chciałbym dodać jeszcze kilka:

Częste / masywne korzystanie z narzędzia dla webmasterów:

Narzędzie dla webmasterów doskonale pokazuje, jak Twoja strona zachowuje się w wyszukiwarce wrt, i podaje wszystkie wskazówki, które należy naprawić. Daje to również wiele rzeczy, takich jak szybkość indeksowania robota, błędy indeksowania, indeksowanie map witryn itp., Które powinny być regularnie monitorowane i naprawiane w celu uzyskania najlepszego działania SEO.

Spróbuj wydłużyć czas użytkownika / czas oczekiwania na swojej stronie:

Spróbuj dodać na swojej stronie więcej interaktywnych elementów, które angażują użytkownika i wydłużają jego czas przebywania na stronie, dzięki czemu strona jest bardziej trafna i zwiększa szanse na dobre miejsce w rankingu.

Właściwe stosowanie kanoników:

Kanoniczny powinien być zawsze dodawany na stronie, jakby nie dodany cralwer pobiera bieżący adres URL jako kanoniczny / nadrzędny dla treści. Będzie to boleć, jeśli ten adres URL będzie mógł otwierać się zarówno w http / https + przy różnych parametrach, jak w kampaniach reklamowych.

Dodanie kanonicznego zapewnia przekazanie poprawnego przypisania do głównego adresu URL.

Dodaj je również w przypadku stron o podobnej treści.

Staraj się unikać niepotrzebnych / zbędnych stron:

Wszystkie tworzone strony powinny mieć treść pasującą do perspektywy / celu strony.

Przykład:

Jeśli masz stronę, która mówi o temacie A, treść powinna koncentrować się wokół A. Widziałem wiele stron internetowych, na których tylko w celu zwiększenia zawartości powstają niepotrzebne strony.

Zachowaj mniej stron o dużej zawartości.

Tam, gdzie to możliwe, przechowuj część treści na stronie, która regularnie się zmienia

Niektóre treści dynamiczne, takie jak treści generowane przez użytkowników, takie jak recenzje / wszelkie inne treści dynamiczne, zwiększają częstotliwość indeksowania, a także zwiększają interakcję na stronie


0

Treść jest królem.

 • Stwórz stronę internetową z dużą ilością istotnych informacji na temat strony.
 • Poświęć dużo energii na publikowanie nowych materiałów i artykułów, aktualizacji, filmów itp. Na koniec Google wyceni zawartość Twojej witryny i jej zainteresowanie.
 • Upewnij się, że witryna spełnia odpowiednie standardy SEO i ma wszystkie tagi, słowa kluczowe itp.
 • Pamiętaj, aby nazwać wszystkie pliki odpowiednimi nazwami plików, obrazami itp.
 • Upewnij się, że nazwy plików zawierają odpowiednie słowa kluczowe do treści witryn.
 • Upewnij się, że masz „tytuł” ​​i „alt” dla każdego linku, obrazu i pliku itp.
 • Zweryfikuj własność domeny i wszystko wokół niej za pomocą Google, Bing, Yahoo itp.
 • Dodaj swoją witrynę do wszystkich kont webmasterów.
 • Dodaj Google Analytics do swojej witryny.
 • Mieć jedną lub kilka sekcji witryny, które są regularnie aktualizowane. Im częściej, tym lepiej.
 • Upewnij się, że aktualizacje i artykuły itp. Są odpowiednie i zawierają sporo nowych informacji i zdjęć itp.
 • Utwórz stronę na Facebooku, która jest często aktualizowana za pomocą linków zwrotnych do Twojej witryny.
 • Utwórz stronę Google+ i zrób to samo.
 • Utwórz kanał na YouTube z filmami i miej linki z tych do swojej witryny. Upewnij się, że filmy są odpowiednie dla Twojego tematu i zawierają informacje.
 • Posiadaj konto na Twitterze z częstymi aktualizacjami z linkami zwrotnymi do Twojej witryny.
 • Utwórz konto na Instagramie i często publikuj posty, dodawaj linki zwrotne.
 • Poruszaj się po Internecie i bądź aktywny w innych społecznościach, forach i grupach. Specjalnie związany z tematem witryny. A kiedy zyskasz wiarygodność i ludzie ci zaufają, zamieść linki zwrotne na swojej stronie w niewinny i pomocny sposób. Rób to często, ale nie obraźliwie lub w sposób oczywisty. Zdobądź swoje prawo do opublikowania linku do swojej witryny.
 • Bądź oddany i nie przestawaj zmieniać i aktualizować swojej witryny. Pracuj nad tym i często dodawaj nowe rzeczy. Nigdy się nie poddawaj.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.