Status przeszukiwalnego Ajaxa?


12

Widziałem, że Google ma fajną propozycję / standard umożliwiający indeksowanie aplikacji Ajax za pośrednictwem #! (hash bang).

http://googlewebmastercentral.blogspot.com/2009/10/proposal-for-making-ajax-crawlable.html

Moje pytania to:

  • Czy obecnie używają już tej „propozycji” w prawdziwym świecie?
  • Czy inne wyszukiwarki - w szczególności Bing, również używają go lub planują z niego korzystać?

Odpowiedzi:


4

Wydaje mi się, że to coś więcej niż propozycja - że Google już korzysta z tego protokołu.

Tutaj znalazłem więcej informacji. Mają wystarczającą liczbę dokumentów i często zadawanych pytań na ten temat, które odnoszą się do witryn faktycznie indeksowanych już w ten sposób ...


To tylko wyjaśnia technologie, które wykorzystują frameworki takie jak JQuery, aby treść była czytelna, gdy JS / ECMA jest wyłączony. To nie jest wyzwanie dla szanowanego robota. :-)
fwaechter

1
Właśnie poprawiłem drugi link powyżej. Jeśli na to spojrzysz, zobaczysz, że #! składnia została opisana dokładnie jako propozycja indeksowania AJAX przez Google ... co sugeruje, że jest już używana
philfreo

2

To tylko propozycja, więc nie jest jeszcze używana (przynajmniej nikt nie ogłosił, że jest używana, ale wyszukiwarki często utrzymują swoje możliwości w tajemnicy. Przynajmniej przez chwilę).

Trudno powiedzieć, czy inne wyszukiwarki zamierzają z niego korzystać, ale jeśli jest on ustandaryzowany, są szanse, że będą one blokowane z innymi znormalizowanymi funkcjami (nofollow itp.). Zazwyczaj propozycje wymagają trochę czasu na omówienie i uzgodnienie (np. HTML 5), chociaż zawsze jest możliwe, że ktoś (np. Google) jednostronnie je wdroży, a inni będą zmuszeni go przyjąć, aby nadążyć.


1

Nie znam bankomatów w pełni kompatybilnych z Ajax. Ale ma wystarczająco dużo robotów / botów, które specjalizują się w czytaniu JQuery, Prototype i innych frameworków. Również niektóre propozycje i „szybkie i brudne” rozwiązania dla („dobrego”) refaktoryzowanego JavaScript są na dobrej drodze do stabilności. Wyszukaj kod Google. Nie wiem, czy dobrym pomysłem jest opublikowanie tutaj niektórych linków.

Btw: Większość stron Ajax jest w pełni zindeksowanych, ponieważ wielu użytkowników używa AddOns, takich jak NoScript, do dezaktywacji JavaScript. Dlatego większość witryn zapewnia rozwiązanie awaryjne. (także dla starych przeglądarek).


1
Postępowe ulepszanie to sposób, w jaki zawsze należy to robić.
John Conde

0

Jako aktualizacja ten protokół jest teraz w pełni obsługiwany w Google. Jednak Bing obecnie nie obsługuje protokołu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.