Dlaczego warto korzystać z systemu zarządzania treścią?


14

Słyszałem wiele o cms takich jak drupal, joomla i wordpress. Zawsze pisałem ręcznie większość moich PHP i HTML i wszystko szło dobrze. Jakie są zalety i wady korzystania z cms?


1
Prawdopodobnie powinna to być wiki społeczności, ponieważ dotyczy opinii.
Ben Hoffman,

Odpowiedzi:


12

Od tutaj :

Plusy:

 1. CMS umożliwia Twojej organizacji skoncentrowanie się na tworzeniu treści, a nie na rozwoju i projektowaniu. Po dodaniu nowej treści nie są tworzone nowe „strony internetowe” za pomocą kodu. CMS publikuje treść w ramach (projekcie) Twojej witryny.
 2. Nietechniczni członkowie Twojej organizacji mogą zarządzać, edytować i publikować treści w Twojej witrynie. Nie jest wymagane korzystanie z HTML ani grafiki. Zwykle najbardziej niedoświadczeni użytkownicy sieci mogą być przeszkoleni w CMS bez większych trudności.
 3. Cała zawartość jest przechowywana w centralnej lokalizacji. Treść znajduje się w bazie danych, dzięki czemu jest jednolita i dostępna na wiele potężnych sposobów, w zależności od CMS.
 4. Treść można przeszukiwać. Ponieważ znajduje się w bazie danych, zawartość można łatwo przeszukiwać.
 5. Treść można zaplanować do opublikowania w przyszłości.
 6. Rozszerzone funkcje, takie jak kalendarz, fora dyskusyjne / fora i galerie zdjęć są zwykle zawarte w systemie zarządzania treścią. Tymi funkcjami można zarządzać z poziomu CMS, co zmniejsza potrzebę inwestowania w wiele systemów i zarządzania nimi.
 7. Wielu współautorów / autorów treści może bez problemu pracować na tej samej stronie. Możesz ustanowić redaktorów i autorów witryn o różnych uprawnieniach. Niech cała treść czeka na publikację, na przykład do zatwierdzenia przez redaktora.
 8. Narzędzia do sprawdzania pisowni i łączenia są zawarte w CMS.
 9. Opcje, takie jak kategorie treści, mogą pomóc w uporządkowaniu treści, aby odwiedzający Twoją witrynę mogli ją łatwo znaleźć.
 10. CMS można zintegrować z listą biuletynów e-mail, zmniejszając liczbę systemów, w które inwestujesz, i przechowując listy subskrybentów w jednym miejscu.
 11. Ponieważ projekt i treść są rozdzielone w systemie opartym na CMS, zmiana wyglądu witryny jest znacznie łatwiejsza.

Cons:

 1. Zazwyczaj inwestujesz w swoją stronę początkowo, zarówno pod względem czasu, jak i pieniędzy.
 2. Korzystanie z CMS wymaga przeszkolenia i ktoś (zwykle co najmniej jedna osoba, ale czasem więcej) w organizacji musi zostać „webmasterem”, który jest właścicielem CMS, rozumie go i poświęca czas na zarządzanie nim.
 3. CMS nie sprawia, że ​​złe treści są dobre. Nie czyni złego pisarza dobrym pisarzem. Innymi słowy, Twoje treści będą łatwiej publikować i zarządzać za pomocą CMS, ale będą tak dobre, jak ludzie, którzy je produkują.
 4. Zmiana CMS może być czasochłonna i kosztowna. Jeśli Twój biznes planuje drastycznie zmienić się w przyszłości, zastanów się nad przewidywaniem nowych reguł biznesowych, które zastosujesz.

Lista ta wydaje się o zalety i wady w stosunku do posiadania własnej firmy hostingowej „” swoją stronę, lub za pomocą platformy wydawnictwa takie jak WordPress.com, posterous lub tumblr. Na podstawie sformułowania z pierwotnego pytania domyślam się, że CJD pyta w kategoriach związanych z rozwijaniem własnych. Ponadto mam problem z wieloma z nich, zwłaszcza „treść można przeszukiwać, ponieważ znajduje się w bazie danych”. Większość zaawansowanych rozwiązań wyszukiwania wymaga indeksowania treści i tworzenia własnego magazynu danych, więc nie ma znaczenia, czy zawartość jest przechowywana w plikach płaskich, czy w bazie danych.
Bobby Jack

+1. Dodałbym, że pro jest taki, że wszystkie CMSy mają wiele dostępnych funkcji (blogi, wiki, fora itp.), Ale możesz używać tyle, ile chcesz. Jeśli zaczniesz od małych, możesz w razie potrzeby dodawać kawałki, aby rosły wraz z rozwojem twoich nees.
Milner,

1
@Bobby Jack Ta lista wydaje się być niezależna od sytuacji hostingu. Jakaś konkretna część wskazuje ci inaczej?
John Conde

Cóż, „Treść można przeszukiwać. Ponieważ znajduje się w bazie danych, można ją łatwo przeszukiwać”. na przykład. Wydaje mi się, że jest to bardziej mylące niż zależne od gospodarza, ale ogólny charakter listy sugeruje, że tak naprawdę nie porównują się one z ręcznie opracowanym rozwiązaniem (które może dać wszystkim profesjonalistom na przykład)
Bobby Jack

@Bobby: To nie jest „wyjście z CMS” vs. „ręcznie kodowany CMS”. To CMS kontra kodowanie stron statycznych lub stron półdynamicznych.
Sylver,

8

Zalety korzystania z rozwiązania do zarządzania treścią to:

 1. Użytkownicy mają dostęp do aktualizacji określonych części treści
 2. Masz historię tego, co było, więc jeśli popełnisz błąd, możesz go wycofać.
 3. Wielu użytkowników ma dostęp do edycji Twojej witryny. Czasami w nakładających się obszarach.
 4. Zapewnia jednolity format i styl Twojej witryny
 5. Zapewnia dostęp do przyzwoitych szablonów układu
 6. Użytkownicy nie muszą znać HTML
 7. Niektóre narzędzia CMS umożliwiają zatwierdzanie przepływów pracy nowych treści. Pozwala to na większą strukturę i kontrolę nad tym, co trafia na stronę bez nadmiernego lub ręcznego obciążenia.

Wady:

 1. Wszystko musi mieścić się w strukturze zapewnianej przez narzędzie CMS
 2. Może to kosztować pieniądze, aw niektórych przypadkach masę pieniędzy
 3. Instalacja będzie kosztować czas
 4. Migracja do iz rozwiązania CMS kosztuje czas
 5. Wiele rozwiązań CMS nie radzi sobie najlepiej z SEO i nie ma łatwego sposobu na obejście ich problemów.
 6. Zarządzanie może stać się żmudne i kłopotliwe, ponieważ nie można zbyt często korzystać z SUCHEGO (nie powtarzaj się)

Firma, w której obecnie pracuję, używała rozwiązania Ektron, ale odeszliśmy od niego, ponieważ firma jest inżynieryjną witryną produkcyjną. Ma więc wiele produktów o podobnym formacie. Oznaczało to, że ilekroć chcieliśmy zmienić informacje o naszych produktach dla 20 naszych produktów, musieliśmy edytować 20 stron. Gdybyśmy chcieli przenieść elementy sterujące na stronie, zajęło to mnóstwo czasu i czasami nie działałoby tak, jak chcieliśmy. Jeśli chcieliśmy specjalnego widgetu obsługującego JavaScript, trudno było go wdrożyć. Tylko 2 osoby pracowały nad treściami internetowymi.

CMS to dla mnie naprawdę strona internetowa z dużą ilością ciągle zmieniających się treści, którymi zarządza wiele osób. Im dalej od dużej bazy użytkowników zarządzania treścią i ciągłej zmiany danych, tym mniej prawdopodobne, że będzie to miało wartość. Jeśli Twoja witryna musi być elastyczna, ponieważ jej format i układ zawsze się zmieniają, a duża część treści pasuje do określonego formatu, który wymaga większej liczby pól niż CMS, CMS może nie być najlepszym rozwiązaniem.


+1 Wystarczająco prawdziwe. W przypadku kilku stron, z którymi jestem związany, mamy rozwiązania hybrydowe, w których CMS jest mieszany z niestandardowymi aplikacjami. Niektóre CMS są bardziej podatne na to niż inne. Na jednej stronie nadal używam CityDesk Fog Creek z dynamicznymi
wtyczkami

3

Jestem trochę w tej samej pozycji co ty - rozkładam własne strony w AJAX / PHP / HTML / MYSQL i przeglądam CMSy.

CMS wydaje się bardzo atrakcyjny, a zalety są oczywiste, ale jak dotąd odkryłem, że stanowią one również znaczną inwestycję w badania.

Instalowanie systemu CMS, takiego jak Joomla, jest dziecinnie proste, możesz znaleźć szablony i zbudować coś, co wygląda dobrze w ciągu kilku minut, a także łatwo dodawać artykuły, zdjęcia i inne rzeczy, ALE jeśli chcesz coś dostosować lub potrzebujesz czegoś do pracy w określonym celu W ten sposób musisz nauczyć się, jak działa CMS za kulisami, jak pisać wtyczki, jak tworzyć szablony ...

Zrobiłem podstawową instalację Joomla na moim serwerze testowym. 3918 plików, 712 folderów i 36 tabel DB. Zastanawianie się, co robi i jak to zajmie trochę czasu.

To powiedziawszy, tworzenie szablonów nie wydaje się zbyt trudne i możesz dodać funkcje w kilka minut, w przeciwnym razie zajęłoby to poważną pracę. Na przykład po prostu poszedłem i dodałem komponent blogu do mojej instalacji testowej. Znalezienie, instalacja, konfiguracja i opublikowanie pierwszego wpisu zajęło około 30 minut. Stworzenie własnego silnika blogów i zintegrowanie go z witryną może zająć tygodnie.

Jeśli chcesz zrezygnować z poziomu kontroli, do którego jesteś przyzwyczajony (przynajmniej na początku) i nauczyć się robić rzeczy w dowolnym wybranym CMS, CMS powinien być świetny.

Osobiście zastanawiam się nad użyciem wordpressa jako CMS, ale dopóki nie poczuję się swobodnie z robieniem tego, co chcę, trzymam się kodowania ręcznie.


0

Słyszałem wiele o cms takich jak drupal, joomla i wordpress. Zawsze pisałem ręcznie większość moich PHP i HTML i wszystko szło dobrze. Jakie są zalety i wady korzystania z cms?

Ludzie piszą książki i budują kariery, sprzedając odpowiedzi na to pytanie. Nie znajdziesz tutaj właściwej, trafnej odpowiedzi.

Być może, jeśli podasz informacje o tym, co robią pisane aplikacje, to przynajmniej istnieje szansa, że ​​odpowiedzi mogą być istotne dla pytania. Termin System zarządzania treścią obejmuje szeroką gamę oprogramowania.

Zatrzymaj się i zastanów się, jak możesz być lepszy i bardziej produktywny jako programista. Zrób listę rzeczy, które są trudne, spędzasz za dużo czasu lub są po prostu nudne. Być może istnieje CMS, który może je złagodzić. Ale nie wiedząc, jaki jest problem, który musisz rozwiązać, nie możemy zapewnić rozwiązania.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.